Hızlı Kilo Vermekten Sarkan Göğüsler İçin Çare Bulundu: İmplant 9 Ocak 2018

Meme sarkmalarının en büyük sebepleri arasında kesinlikle kilo verme süreci gelmektedir. Kilo verdiğiniz zaman vücudun en önemli yağ dokularından biri olan memelerde de ister istemez bir küçülme söz konusu olacaktır. Ancak yapılacak olan estetik operasyonlar aracılığı ile memelerinizi eski diri görünümüne kavuşturabilirsiniz. Tabi diyet sürecinde de uyum sağlamanız gereken bazı noktalar vardır.

  • Diyet sürecinde sporu ihmal etmemelisiniz. Sporu bıraktığınız anda vücudunuzda sarkmalar meydana gelmeye başlayacaktır.
  • Beslenmeniz her besin grubundan dengeli olacak şekilde düzenlenmelidir. Hayatınızdan protein gibi kasarın temeli olan besinleri asla çıkarmamalı ve tek tip beslenme düzenine de geçmemelisiniz.
  • Sütyensiz spor yapmamalı uyuma süreci haricinde bu iç çamaşırı çıkarmamalısınız. Ayrıca yüz üstü yatmak da göğüslerin sarkmasına ve ezilmelerine sebep olmaktadır.

Bu noktalara uyum sağlarsanız memelerinizde sarkmalar daha az meydana gelecektir. Bu önlemlerle de ancak bir yere kadar memelerin sarkması engellenebilmektedir. Kesin sonuç elde edebilmek ve deformasyonları tam manası ile ortadan kaldırmak adına estetik cerrahlara başvurmalısınız.

Meme Dikleştirme Ameliyatları

Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatlarından faydalanmak için belirli bir sağlık derecesinin üzerinde olmanız gerekmektedir. Örneğin diyabet ya da ileri derecede yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklardan muzdarip olan kişilerin bu tür estetik operasyonlar geçirmesi uzmanlar tarafından çok da tasvip edilmemektedir. Operasyon öncesinde sizin üzerinizde yapılması gereken testlerden bazıları şu biçimdedir;

  • Hormon seviyesi ölçülmesi
  • Bel ve boyun kontrolleri
  • Kilo kontrolü
  • Kan değerlerinin incelenmesi

Bu tetkiklerin her birinin olumlu sonuç ortaya koyması durumunda ancak göğüs büyütme ve diğer dikleştirme operasyonları uygulanabilir titrini kazanabilirsiniz. Genel anestezi çerçevesinde uygulanacak olan bir operasyon olduğu için kişilerin genel sağlığının detaylı bir biçimde incelenmesi olmazsa olmaz aşamalardandır.

Operasyon sonrasında 3 ya da 4 günlük bir istirahat döneminin ardından yaşantınıza geri dönem-bilirsiniz. Tabi ki yaralarınız tam manası ile iyileşene kadar sizi çok sıkacak olan kıyafetlerden de uzak durmanız önerilmektedir.  Ameliyat sonrası ile bir hafta memelerinizde bazı hissizliklerin meydana gelmesi oldukça doğaldır. Bu şikayetler daha sonra da devam ederse uzmanınız ile iletişim kurmanız lazımdır.

Yaralar tam manası ile kapanana kadar havuz ve deniz gibi size mikrop bulaştırabilecek olan alanlardan da uzak kalmanız en iyisi olacaktır. Yaralar enfeksiyon kapmaya başlara iyileşme süreniz uzayacaktır. Normal koşullarda verilen uyarıları dikkate alırsanız sorunsuz bir şekilde günlük hayatınızın akışına devam edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA