Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Burun Estetiği İstanbul | Burun Estetiği Fiyatları 2020

Anasayfa » Burun Estetiği İstanbul | Burun Estetiği Fiyatları 2020

İstanbul Burun Estetiği

İstanbul burun estetiği, estetik kaygıları ortadan kaldırmak için idealdir. Rinoplasti kusurları düzeltir, fiyatları geçen son yıllara oranla uygundur. Burun estetiği yardımı ile burun solunumu problemlerini çözmek, yaralanmaların dış sonuçlarını düzeltmek ve ayrıca estetik endikasyonlara göre görünümü iyileştirmek mümkündür. Burun şeklinden memnun olmayan birçok insan için burun estetiği bir kurtuluş olabilir. Bununla birlikte, bu ameliyat karmaşık bir plastik cerrahidir ve doktorundan muazzam profesyonellik gerektirdiğinden İstanbul burun estetiği fiyatları yüksektir. İstanbul burun estetiği öneri ihtiyacında bulunanlar bayan cerrah seçmenin ayrıcalığını bilmelidir. Kadın cerrahın önceki burun estetiği ameliyatlarına da bakmanız gerekir. Başarısını önceki ameliyat görsellerinden anlayabilirsiniz. İstanbul burun estetiği ameliyatı aşırı düzenli, tozsuz, hijyenik bir ortamda yapılmalıdır. Klinik olabildiğince bakımlı ve yeni teknoloji ürünlerle donatılmış olmalıdır. Doktorun ellerine de güvenmeniz gerekir. Burun estetiği yüzünüzün tüm şeklini oranını değiştirecek nitelikte olduğundan doktor önerilerine de doğal bir burun yapması için uymanız gerekir.

İyi ki demek için bir nedene ihtiyacınız yok, sadece değişime hazır olduğunuzda iyi bir hekime ihtiyacınız var. İyi hekim demek sizi anlayan ve işinde başarılı olan bir cerrahtır. Yazımızın devamında burun estetiği ile ilgili geniş bilgiler bulacaksınız. Ayrıca hastalarımızdan izin alarak paylaştığımız görsellerle de sizlere daha net bilgiler vermek istedik. Kliniğimizden de görseller ekleyerek bilgi edinirken bizi daha iyi tanımanızı istedik. 

Rinoplasti’ye ( Burun Estetiği) Neden Başvurulur?

Burnun köprüsünü küçültmek veya yükseltmek, burun şeklini, boyutu ve açısını değiştirmek için rinoplastiden yararlanılır. Ayrıca burun ucunu kaldırmak, ( Belki sadece burun ucu ameliyatı da gerekli olabilir) darbeden dolayı şekli bozulmuş burnu düzeltmek, doğru nefes alışverişini sağlamak, burnun uzunluğunu değiştirmek için burun estetiği yapılır. Post-traumatik deformasyonları düzeltmek için en doğru yoldur.

Dr. Evren Helvacı ise kendi özel kliniğinde günde birçok burun estetiği ameliyatı gerçekleştirir. Klinikte size özel hizmet verilir. Üstelik ameliyattan sonra burnunuzun nasıl görüneceğini 3D yöntemle gerçekçi olarak görebilirsiniz.

Her yıl, burunlarının görünümünü geliştirmek isteyen yarım milyon insan, yüz estetik cerrahlarıyla istişarede bulunur. Bu nedenle Dr. Evren Helvacı’ya günde yüzün üzerinde telefon gelir ve bunların yarısı bilgi almak yarısı da randevu talebinde bulunmak içindir.

Çoğu insan burnundan memnun değildir, geri kalan ise yaşlanmanın etkisiyle burun düşüklüğüne çare bulmak ister. Bir kısım insanın da yaralanma, kaza nedeniyle burnu tahrip olmuş olabilir veya amaç daha iyi nefes almayı sağlamaktır. Ama bir şey açık: Yüzün odak noktası olan burun, büyüklüğü ya da şekli nedeniyle nasıl göründüğünüzü etkiler, çoğu zaman gerçek güzelliğinizin önüne geçer. Burun, yüzün en belirleyici özelliği olduğundan, hafif bir değişiklik bile kişinin görünüşünü büyük ölçüde iyileştirebilir.

Burun Estetiği

Eğer burun ameliyatı veya burun estetiğinin, görünüşünüzü, özgüveninizi veya sağlığınızı nasıl geliştirebileceğini merak ettiyseniz, burun estetiğinin nasıl gerçekleştirildiğini ve neleri beklediğinizi bilmeniz gerekir. Hiçbir broşür, tüm endişelerinizi yanıtlayamaz, ancak bu yazı, sahip olabileceğiniz soruların çoğuna cevap verebilir.

Başarılı yüz plastik cerrahisi, hasta ve cerrah arasındaki iyi uyumun bir sonucudur. Güven, gerçekçi beklentilere ve titiz tıbbi uzmanlığa dayanarak, ameliyat öncesi danışmanlık aşamalarında gelişir. Cerrahınız özel ihtiyaçlarınızla ilgili belirli soruları yanıtlayabilir.

2019 Plastik Cerrahi İstatistikleri Raporu’na dayanan rinoplasti, ülkemizdeki en popüler üçüncü kozmetik cerrahi alanıdır. Ayrıca en zor ameliyatlardan biridir. Mutlak en iyi rinoplasti, iyi bir cerrah seçimiyle olur.

Herhangi bir cerrahi prosedürden çok, burun işlerinin kişiye göre uyarlanması gerekir; çünkü her kişinin kendi burunlarına ve genellikle kendi burun estetiği konseptine özgü özellikleri vardır. Dengeli bir görünüm oluşturmak için rinoplasti ameliyatı planlarken yüzün geri kalanını değerlendirmek de önemlidir. Çene özellikle yüz estetiği ve burnunun görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Burun Estetiği Fiyatları 2020

Burun estetiği fiyatları 2020 yılında artış gösteren döviz kurları nedeniyle biraz artacaktır. İthal ürünlerde kur değiştikçe satın alınan ürünün maliyeti de artmaktadır. Burun estetiği fiyatları 2.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Tamponsuz burun estetiği fiyatı ortalama 2.000 TL VE 8.000 TL arasındadır. Doğru nefes almak ve horlama önlemek için yapılan burun estetiği ameliyatları 1.000 TL ile 3.000 TL arasındadır. Estetik amaçlı, burun yamukluğu, düzeltme, burun ucu kaldırma, burun küçültme ameliyatları ise 5.000 TL ve 20.000 TL arasında işlemin zorluğuna göre değişebilir.

İstanbul Burun Estetiği

Burun Estetiği Teknikleri

Rinoplasti teknikleri, kullanılan insizyonlara göre “açık” ve “kapalı” olmak üzere iki ana kategoriye ayrılabilir. Her iki cerrahi tekniğin amacı, burun derisini altta yatan kemik ve kıkırdak çerçevesinden ayırmaktır. Bu daha sonra istenen şekil oluşturulabilir.

Açık burun ameliyatında, burun delikleri içinde kesikler yapılır ve burun delikleri (columella) ayıran doku boyunca burun tabanında bir kesi ile bağlanır. Bu, cilt zarfının, en iyi görünmeyi sağlayan çerçeveden tamamen kaldırılmasına izin verir. Dezavantaj, columella boyunca potansiyel olarak görülebilen küçük bir izdir.

İstanbul Burun Estetiği

Kapalı rinoplasti cerrahisinde, columella boyunca insizyon yapılmaz; Kesikler sadece burun delikleri içinde yapılır. Bu görünmez yaralar oluşturur ancak ameliyat sırasında cerrahın işlevini sınırlayabilir ve kapalı burun estetiğinde bazı teknikleri gerçekleştirmek mümkün değildir. Çoğu zaman karar cerrahınızın tercih ettiği tekniğe ve yapılması gereken değişikliklerin yapısına bağlıdır. Genellikle cerrahlar kişiye uygun tekniği seçer ve İstanbul’da burun estetiğinde Evren Helvacı sizin için en iyisini seçer.

Burun delikleri çok açıksa, bu burun delikleri tabanında dışarıdan ek kesikler gerektirebilir. Solunum problemleriniz varsa, burnunuz çarpık duruyorsa, burnunuzu oluşturmak için kıkırdak gerekir, cerrah da Üsküdar’daki kiliniğinde septoplasti yapabilecek kadar üst teknoloji aletlere ve materyallere sahiptir. Septik, burnunuzdaki iki burun boşluğunu ayıran dikey kıkırdaktır. Septoplasti için herhangi bir kesi burun içinde yapılır. Revizyon rinoplasti prosedürleri gibi bazı durumlarda, septum kıkırdaklı burun oluşturmak için yeterli değildir ve kıkırdak da kulak veya kaburga gibi diğer yerlerden alınabilir.

İstanbul burun estetiği ameliyatı

İstanbul Burun Estetiği Öneri

Tüm yüz estetik ameliyatlarında olduğu gibi, sağlıklı kalmak ve gerçekçi beklentiler önkoşuldur. Nazal cerrahiyi anlamak da önemlidir. Rinoplastide ideal olan, estetik olarak burnu iyileştirmek ve diğer yüz özellikleriyle daha iyi uyum sağlamaktır.

Burun Estetiğinde Nelere Bakılır

Deri tipi, etnik köken ve yaş! Cerrahınızla görüşmenizde dikkate alınması gereken önemli faktörlerdir. Genç bir hastanın burnu değiştirilmeden önce, genellikle on yedi veya on sekiz yaşlarındaysa tam büyümeye ulaşıp ulaşmadığına karar verilmesi gerekir. Elbette solunum bozuklukları gibi istisnalarda genç hastalara müdahale edilebilir.

Burun Estetiğine Karar Vermeden Önce

Rinoplastiye karar vermeden önce, yüzünüzün görünümünü iyileştirmek için herhangi bir ek cerrahi önerilebilir, yüz estetik cerrahınıza danışırsanız sizin açınızdan daha iyi olur. Birçok hastada, daha iyi bir dengesi yaratmak için burun estetiği ile birlikte çene büyütme ya da küçültme de ameliyata dahil edilir ve istenilen görsel olarak hoş bir yüz yapılır.

Burun Estetiği İçin Karar Verme

Ameliyatın fonksiyonel veya kozmetik nedenlerle istenip istenmediği, nitelikli bir yüz estetik cerrahının seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Birçok yüz estetik cerrahı, hem hasta, hem de en üst düzeyde eğitim ve uzmanlık sağlayan, hem kulak, burun, boğaz, hem de yüz estetik cerrahisinde eğitilmektedir. Cerrahınız rinoplastiden ne beklediğinizi değerlendirmek için burnunuzun yapısını hem harici hem de dahili olarak inceleyecektir. Nazal cerrahinin yapabileceği ve yapamayacağı konusunda gerçekçi bir fikriniz varsa, ameliyatınızın sonuçlarından memnun kalacaksınız.

Burun Estetiğinde 3d Görüntüleme ve Ameliyat Öncesi

Cerrahın beklentilerini ve ameliyatla ilgili riskleri kapsamlı bir şekilde öğreneceksiniz. Siz ve cerrahınızın rinoplasti ile devam etmeleri için ortak bir karar verdikten sonra, cerrah fotoğraflarınızı çekecek ve mevcut seçenekleri tartışacaktır. Cerrahınız, kemik ve kıkırdak dahil olmak üzere burun yapılarının burnu yeniden şekillendirmek için nasıl şekillendirileceğini ve örneğin çene yeniden şekillendirmenin nasıl arzu edilen sonuçları arttırabileceğini gösterecektir. Bunu 3d olarak yapacaktır. Burun estetiği öncesi ve sonrası görüntüleri siz de göreceksiniz. Bu nedenle ameliyattan sonra nasıl görüneceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Hoşunuza gitmeyen bir şey olursa cerrahınızla gerekli değişiklikler hakkında konuşabileceksiniz.

Ayrıntılı bir tıbbi öykünüze bakıldıktan sonra, cerrahınız anestezi, kullanılacak cerrahi tesis ve işlem masrafları hakkında bilgiler sunacaktır.

Öncesi ve sonrası görüntülerimiz hastalarımızın izni ile çekilmiştir ve kullanılmaktadır. Tamamen kliniğimizde yapılan işlemlerin görselleridir.

İstanbul Burun Estetiği Yapan Doktorlar

Rinoplastinin tanımı, kelimenin tam anlamıyla, burnu şekillendirmektir. Öncelikle insizyonlar yapılır ve burun kemiği ve kıkırdak destek sistemine ulaşılır. Kesiğin çoğunluğu, görünmez olduğu burun içinde yapılır. Bazı durumlarda, burun delikleri ayıran cilt alanında bir kesi yapılır. Daha sonra, yeni şekillendirilmiş bir yapı sağlamak için altta yatan belirli kemik ve kıkırdak miktarları çıkarılır, ilave edilir veya yeniden düzenlenir. Örneğin, burnun ucu çok büyük olduğunda, cerrah bu bölgedeki kıkırdağı boyut olarak küçültebilir. Burun üst dudağa göre açısı daha genç bir görünüm veya bozulmayı düzeltmek için değiştirilebilir.

Dokular daha sonra yeni çerçevenin üzerine yeniden yerleştirilir ve kesikler kapatılır. Burun iyileşirken yeni şeklini korumak için burnun dış tarafına bir atel uygulanır. Yumuşak, emici malzeme, septum olarak adlandırılan hava geçitlerinin bölme duvarı boyunca stabiliteyi korumak için burun içinde kullanılabilir. Alternatif olarak, nazal solunumun ameliyat sonrası olarak yerleştirilebildiği yumuşak burun destekleri yerleştirilebilir.

Burun Estetiği Sonrası

Ameliyattan hemen sonra, koruma için en az beş ila sekiz gün boyunca yapıyı sabit tutmak için burnunuza küçük bir atel yerleştirilecektir. Ameliyat sırasında burun içine yerleştirilirse, ameliyatı izleyen sabah çıkarılır. Yüzünüz, özellikle ameliyattan sonraki ilk gün şiş hissedecektir. Ağrı kesici tedavisi gerekli olabilir. Cerrahınız ameliyattan yedi gün sonra burnunuzla nefes alıp vermekten kaçınmanızı tavsiye edecektir. Ameliyattan hemen sonraki günlerde, göz bölgesinde morarma ve hafif şişlik olabilir. Soğuk kompresler çoğu zaman morarma ve rahatsızlığı azaltır. Emilebilir sütürler genellikle çıkarılması gerekmeden kullanılır. Nazal pansuman ve ateller ise ameliyattan altı veya yedi gün sonra alınır.

Cerrahınızın talimatlarını, özellikle ameliyattan sonra başınızı belli bir süre yüksekte tutmaya yönelik istekleri takip etmeniz çok önemlidir. İşlemden sonraki haftalarda bazı faaliyetler yasaklanacaktır. Güneşe maruz kalma, efor ve yaralanma riski önlenmelidir. Gözlük takıyorsanız, gözlüklerin burun köprüsü üzerinde durmadığından emin olmak için özel düzenlemeler yapılmalıdır.

Bu prosedürde iyileşmeyi izlemek için takip bakımı çok önemlidir. Açıkçası, sıra dışı bir şey derhal cerrahınıza bildirilmelidir. Takip randevularınızı cerrahınızla anlaşmanız şarttır.

Sigorta genellikle kozmetik nedenlerden ötürü ameliyatı kapsamaz. Nazal fonksiyonu düzeltmek veya düzeltmek için cerrahi veya majör deformite veya yaralanma için cerrahi tamamen gereklidir.

Burun Estetiği Olanlar; Burun Estetik Ameliyatı Nedenleri

  • Kalıtsal bir özelliği düzeltmek için. Çoğu hastada çok büyük veya çok “şişkin” olan bir burun bulunur. Daha rafine olmasını isterler. Daha az etnik bir görünüme sahip olmak isteyebilirler.
  • Edinilmiş deformiteyi düzeltmek için. Burun, bazen geçmişte yaşanan bir yaralanma nedeniyle çarpık olabilir.
  • Önceki bir operasyondan sonra burnun görünümünü iyileştirmek için. Bazı hastalar daha önce ameliyat geçirmişlerdir, ancak hala burunlarının görünümünden endişe duyarlar ve ikincil bir rinoplasti olarak adlandırılan ilave ameliyat talebi için bize ulaşırlar. Başka bir cerrahın mimar planını değiştirmek için yine yukarıdaki prosedürler uygulanır.
  • Nazal tıkanıklığı düzeltmek için. Hastalar kapalı hava yolu nedeniyle nefes almakta zorlanabilirler. Bu tıkanıklık genellikle sapmış bir septumdan kaynaklanır. Septik iki burun pasajını ayıran yapıdır. Havanın geçişini engelleyerek bir tarafa çarpar ve nefesi zorlaştırır. Türbinatlar adı verilen burun pasajlarının yanlarında başka yapılar da vardır. Alerjik kişilerde, bu yapılar sıklıkla genişler ve havanın geçişini engelleyebilir.

İnsanların rinoplastinin dışarıdan çalışılan bir ameliyat olmadığını öğrenmesi sürpriz olabilir (eğer olsaydı, operasyon çok daha kolay olurdu). İçeride burun, bir evin çerçevesi gibi bir yapı oluşturan hassas bir kıkırdak ve kemiklerden oluşur. Deri ise çatıdaki kiremitler gibidir. Burun dış görünüşündeki değişiklikler, alttaki çerçeveyi ayarlayarak yapılır. Tecrübeli cerrahlar bu destek sisteminin çok fazla kullanılmamasına dikkat ederler, çünkü bunu yapmak burnun parçalanmasına neden olabilir, düzeltilmesi zor olan görünür deformasyon üretir. Bu nedenle asla güvenmediğiniz bir cerrahla çalışmamalısınız.

İstanbul Burun Estetiği Erkek

İdeal rinoplasti, nonoperated, doğal bir görünüm oluşturur. Herkes televizyonda ya da minik buruna sahip olan kişileri filmlerde görür, ancak bazı kişilerde bunlar yapay ve çirkin görünen bir sonuç oluşturur. O nedenle herkesin kendi yüz şekline göre ideal bir burun görünümü seçmesi gerekir.

Bugünün hedefi doğal bir görünüm üretmektir. Aslında anlaşılması gereken konu; Kusurlu bir yapay görünüme göre kusurlu bir doğal görünüme sahip olmak çok daha iyidir. Çoğu hasta bunu anlar ve kolayca katılır. Bugün çok az insan “düğme burun” arar. Çünkü Kayak pistine benzeyen içbükey burun sırtına sahip olmak istemiyorlar. Burun yüzle eşleşmelidir. Örneğin, aşırı derecede dar olan bir burun geniş bir yüzün dışında yer alır. Diğer birçok plastik cerrahi prosedürden farklı olarak, etnik kök rinoplastide önemli bir husustur. Hispanik veya Afrikalı Amerikalı bir hastada aşırı derecede küçültülmüş bir burun tuhaf görünür. Yabancı kökenli müşterilerimize kendi etnik yapılarına göre estetik sağlarız. Örneğin; araplar için burun deliklerini küçültme ve burun ucunu hafif kaldırma çoğu zaman yeterli olur. Ancak ülkemizdeki yüz tipleri binlerce çeşittir ve herkese özel bir plan hazırlamak gerekir. Hepimiz bazı popüler örnekler biliyoruz değil mi?

Anestezi Hakkında Bilgiler

Ameliyat genellikle hasta ile IV sedasyon ve diğer plastik cerrahi prosedürlere benzer bir (LMA) kullanılarak uykuda yapılır. Anestezist veya sertifikalı hemşire anestezi uzmanı anesteziyi izleyerek cerrahın ameliyatta tam olarak konsantre olmasını sağlar. Tesisimizde – lisanslı ambulatuvar bir cerrahi merkez – prosedür, anestezi gazı, entübasyon, ventilasyona ihtiyaç duymadan gerçekleştirilir. Hastalar uyur, ama kendi başlarına nefes alırlar. Bu modifiye genel anestezi, hasta güvenliğini arttırır, iyileşme süresini azaltır ve bulantıları ortadan kaldırır, bu da hastalar için iyi bir haberdir, çünkü postoperatif bulantı, geleneksel endotrakeal anesteziden sonra hasta şikayetlerinin ana kaynağıdır. Genel çalışma süresi 1 ila 2 saattir.

Unutmayın, dünya değişir, evren değişir, insan değişir, değişime açık olun! Aynada kendinizi daha mutlu, daha estetik, daha enerjik karşılayın!…

Burun Estetiği

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al