Dudak Dolgusu İstanbul, İstanbul Dudak Dolgusu Fiyatları 15 Nisan 2018

Dudaklarının daha dolgun görünmesini isteyen kişilerin tercihi arasında dudak dolgusu yaptırmak bulunmaktadır. Dudaklar, estetik bir yüz görünümünün en önemli unsurlarından biridir. Özellikle son dönemlerde daha dolgun dudakların beğenilmesi nedeniyle dudak estetiğine olan ilgi de artmıştır.

Estetik merkezimizde yapılan çeşitli operasyonlar arasında dudak dolgusu da bulunmaktadır. En sık talep edilen işlemlerden biridir. Dudaklarını daha dolgun bir görüntüye kavuşturmak isteyenler bu güvenilir ve basit işlemi yaptırmaktadırlar. Dudak dolgusu İstanbul için Üsküdar’da olan merkezimizi arayarak, bilgi alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, dudakların daha hacimli, dolgun ve şekilli görünmeleri için dudağa enjekte edilen maddedir. Dudak estetiğinde merkezimizin kullandığı dolguların içeriği doğaldır ve insan sağlığına hiçbir yan etkisi bulunmaz. Sağlık açısından bazı insanların dudak dolgusu yaptırması sakıncalı olabilse de, operasyon öncesi yapılacak kontrollerde ve görüşmelerde bu durum dikkate alınacaktır.

Dudak dolgu operasyonu için kullanılan dolguda hyalüronik asit bulunmaktadır. Bu maddenin kıvamı jel gibidir ve bu nedenle su tutma özelliğini barındırır; hacmin artmasına yardımcı olan bir niteliktir.

Dudak Dolgusu Neden Yapılmaktadır?

İstanbul dudak dolgusu işlemi yaptırmak isteyenlerin beklentilerini genel olarak şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Dudakları daha dolgun hale getirmek
 • Dudaklardaki ince kırışıklıkları gidermek
 • Dudaktaki bazı şekil bozuklarını düzeltmek
 • Daha canlı ve genç bir görünüme kavuşmak
 • İstenilen dudak kıvrımlarına sahip olmak
 • Alt-üst dudakların simetrik ve güzel görünmesi, orantılı olması
 • Yaşlanma sebepli olarak dudaklarda görülen hacim kaybının giderilmesi

Dolgu işlemi neticesinde kişiler daha hacimli ve hoş bir dudak görünümüne kavuşmaktadırlar.

Dudak Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Dudak dolgusu İstanbul için merkezimizdeki hastaların 18 yaşını doldurmaları şartı bulunur. Bu yaş sınırı, hastaların hem sağlıkları hem de görünümleri için önemlidir.

18 yaşından küçük olan kimselerde henüz gelişim tamamlanmadığı için estetik operasyon yapmak pek uygun değildir. Bunun dışında 18 yaşını dolduran ve dudaklarının daha dolgun olmasını isteyen kişiler, operasyon öncesindeki kontrollerde de uygun bir sağlık durumuna sahip oldukları görülürse, dudak dolgusu yaptırabilirler.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlemini yapan estetik merkezlerinin sayısı oldukça fazladır. Bu işlem için talep de oldukça yoğundur. Dudak dolgusu doktor tavsiye isteyenler öncelikle iyi bir araştırma yapmalıdırlar. Dudak estetiğini yapan yer bulmak için seçenekler fazla olsa da önemli olan güvenilir ve profesyonel kişiler tarafından bu işlemin yapılmasıdır.

Dudak dolgusu operasyonunda şu aşamalar gerçekleşmektedir:

 • Dudak dolgu maddesinin dudağa enjekte edilmesi için küçük iğneler kullanılır
 • Dudak dolgu operasyonunda lokal anestezi uygulaması vardır. Uyuşturan kremler sürülür.
 • Önceden miktarı kararlaştırılan dolgu maddesinin dudağa enjekte işlemi gerçekleştirilir.
 • Dudak dolgusu operasyonları genellikle iki aşamalı olarak tamamlanır.
 • Etkisini hemen göstermeye başlar; işlemlerde hafif ağrı görülebilse de birkaç saat içinde genellikle yok olur.

Dudak dolgusu güvenli ve steril klinik ortamlarında yapılmalıdır.

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusu işlemi oldukça kısa sürmektedir. Hastaların bireysel durumlarına göre değişiklik görülebilir. Ortalama bir dudak dolgu operasyonu 15-20 dakikada tamamlanmaktadır. Hastaların klinikte yatmasına gerek yoktur.

Dudak Dolgu İşlemi Sonrası

Dudak dolgusu sonrası dudaklarda şişme, morarma ve kızarıklık gibi belirtiler görmek normaldir. Bu belirtiler çok rahatsız ediciyse veya birkaç gün içinde geçmiyorsa doktora danışmakta yarar vardır.

Operasyon sonrası dudaklarda hissedilen hassasiyetler için buz tedavisi uygulaması yapmak iyi gelecektir. Buz uygulamasında buzu dudaklara fazla bastırmamaya özen gösterilmelidir.

Dudağa gelebilecek darbelerden korunmak çok önemlidir. Ağır spor gibi riskli aktivitelere ara vermek gerekmektedir.

Dudak bakım kremlerini, nemlendiricileri ya da ruj gibi ürünleri en azından birkaç gün boyunca sürmemek iyileşme sürecini hızlandırır.

Alkol ve sigara kullanımı dudaklara zarar verir. İyileşme sürecinin uzamaması adına bu maddelerden uzak durulmalıdır.

Çok yağlı, tuzlu, sıcak vb. ürünlerin ilk birkaç gün tüketilmemesi gerekir.

Doktor kontrollerinin ihmal edilmemeli ve düzenli olarak randevulara gidilmelidir.

Dudak dolgusu yaptıranlar, operasyonun hemen ardından dudaklarındaki dolgunlaşmayı fark edebilirler. İyileşme sürecinin ardından yavaş yavaş dudak kendi şeklini bulmaya başlar.

Dudak Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Oluşabilecek Riskli Durumlar

Dudak dolgu işlemlerinde hem kullanılan maddelerin hem de genel olarak operasyon yönteminin güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Düşük bir ihtimal de olsa zaman zaman olağandışı durumlar görülebilir. Şu belirtilerin varlığı halinde acilen doktora danışılmalıdır:

 • 10 günden fazla süren şişlik ve morluklar
 • Dudak şeklinde asimetri oluşması
 • Enfeksiyon riski
 • Kaşıntı veya aşırı kızarıklık
 • Yaraların oluşması

Bunlar gibi durumların varlığı halinde vakit kaybetmemek önemlidir. İlk bir hafta boyunca bazı etkilerin görülmesi normal olsa da, uzun süren ve aşırı rahatsızlık hissi yaratan durumlar risk yaratabilir.

Dudak Dolgusu Kalıcı mıdır?

Dudak dolgusu yaptıran kişilerin ortalama bir yıl içerisinde enjekte edilen dolgu maddesi kendiliğinden erimeye başlayacaktır.

Kalıcılık konusunda süre vermek gerektiğinde her hasta için standart bir zamandan bahsedilemez. Herkesin bünyesi, yapısı ve operasyon sonrası bakımı farklıdır.

Dudak dolgusu İstanbul merkezimizde hylüranik asitten oluşan dolgu maddesi kullanılmaktadır. Eskiden estetik klinikleri daha çok kolajen içeren maddeleri dudakları kalınlaştırmak için kullanılırlardı.

Hylüranik asit, insan vücudunun kendisi tarafından da üretilen bir madde olduğundan sağlık için çok daha iyidir. Hylüranik asit dolgularının kalıcılık süresi ortalama olarak bir yıldır. İşlemin tekrarı yapılmadığında maddenin erimesi ile beraber dudaklar eski şekline döner.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu işlemleri için Üsküdar merkezimizde uygun fiyatlar sunmaktayız. Dudak dolgusu fiyatları her hastanın kendi operasyon özelliğine göre farklılık gösterir.

Dudak dolgusu için fiyat verirken hastaların ihtiyaçlarının ve beklentilerinin ne olduğu dikkate alınmaktadır. Örneğin kimisi sadece üst dudağı için işlem yaptırmak isterken, kimi hasta her iki dudağı için de bunu isteyebilir.

Bazı hastalar ekstra düzeltmeler talep edebilmektedir. İstenilen dolgunlaştırma ölçüsüne göre kullanılacak olan dolgu miktarı da farklı olacaktır.

Dudak dolgusu fiyatları 2018 için öncelikle kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Doktorunuzla yapacağınız ayrıntılı konuşmadan sonra yapılacak olan işlemin fiyatı net olarak ortaya konulabilir.

Dudak Dolgu Operasyonu Öncesi

Operasyon esnasında ve sonrasında neler olduğu kadar öncesi de büyük önem taşımaktadır. Kararlar bu aşamada alınmaktadır.

Dolgu ile dudak büyütme işlemi yaptırmaya karar verdiyseniz öncelikle kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Doktorunuzla olan detaylı görüşmede bir takım sağlık kontrolleri yapılacaktır. Bu kontroller operasyon ile ilgili çıkabilecek engellere yönelik yapılmaktadır.

Dudak dolgu işleminden tam olarak ne beklediğinizi doktorunuzla operasyon öncesinde tartışabilirsiniz. Dudaklarınızın tam olarak hangi özelliğinden rahatsızsanız bunu belirtip, doktorunuzla ortak bir karar almanız önemlidir. Alt-üst dudağın simetrik ve güzel orantılı görülmemesi, yaşlılık nedeniyle oluşan hacim kaybı veya yapısal olarak ince dudaklara sahip olmak, kırışıklıklar vb… konular detaylı olarak görüşülmelidir.

Dudak dolgusu öncesi sonrası bilgisayar çizimleri ile hastalara gösterilmektedir. Doğal bir görünümün sağlanması estetik operasyonlarda en önemli kriterlerden biri olmaktadır.

Dudak dolgu işlemi hakkında bu ön görüşmede her türlü aşama hakkında bilgi verilmektedir. Operasyon öncesinde nelere dikkat edilmesi gerektiğinden, operasyonun nasıl yapılacağına ve sonrasına kadar beklenen her şeyle ilgili ayrıntılı açıklama yapılmaktadır. Dudak dolgusu İstanbul için kliniğimizle iletişime geçebilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA