Kadıköy Meme Büyütme, Kadıköy Meme Büyütme Uygulayan Doktorlar 12 Nisan 2018

Estetik uygulamaların en çok tercih edileni meme büyütme operasyonları, teknolojinin gelişmesiyle çok daha kolay yapılmaya başlandı. Kadıköy meme büyütme uygulamalarında, ideal beden hatlarına sahip olmanız ve form kazanmış göğüslere kavuşmanızı için teknikler uygulanıyor.

Doktor Evren Helvacı tecrübesi ile ameliyatlı veya ameliyatsız seçenekler sunuluyor. Göğüsler, kadınlar için en önemli uzuvlardan biridir. Çeşitli nedenlerden veya zamana bağlı olarak sarkan, deforme olan göğüsler, meme estetiği dahilinde yapılandırılır.

Meme büyütme operasyonlarında, küçük göğüslere implant yerleştirilir. Ameliyatsız seçeneklerde ise yağ enjeksiyonu ile dolgunluk kazandırılır. Tüm işlemlerden önce 3 boyutlu görüntüleme sistemi ile simülasyon sağlanarak, kişinin ideal göğüs yapısı belirlenir.

3D Vectra Meme büyütme

Üsküdar merkezinde ve tüm İstanbul semtlerinden gelenler için 3D Vectra görüntüleme sistemi ile ameliyat öncesi ve sonrası görüntülenebiliyor. Evren Helvacı sistemde Bio Dynamics program kullanarak, estetik ameliyat isteyen kişilerin tam beden görüntülemesini alıyor. Alınan beden resimleri üzerinde 3 boyutlu simülasyon yapılarak, ameliyat sonrasında göğüslerin nasıl görüneceğini sunuyor.

Özellikle silikon yerleştirme operasyonlarında, ameliyata karar vermeden önce simetrinin ve ölçünün görülmesi için ideal bir yöntemdir. Kişi kendi bedenini 3 boyutlu olarak görebilir ve silikon ameliyatı sonrası göğüslerinin nasıl form kazanacağını görerek, karar verebilir.

3D Vectra görüntüleme sistemiyle göğüs büyütme, yüz estetiği, beden estetiği, rinoplasti, dudak dolgusu, çene estetiği, yanak dolgusu gibi uygulamaları ön izleme yaparak, önceden karar verebilirsiniz. Ameliyat sunucunun başarılı ve mutlu edici olması için ideal bir yöntemdir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İmplant yerleştirme işlemi ile göğüslerin hacim ve dolgunluğu artırılır. Ameliyatsiz gögüs büyütme fiyatları ve uygulamalarında yağ enjeksiyonu ile işlem yapılıyor. Ameliyatlı yöntemde ise silikon yerleştirilerek, göğüslerin büyümesi sağlanıyor. Meme büyütme operasyonunda;

 • Sağlık durumu ve yapılacak işlemlere göre lokal anestezi veya genel anestezi uygulanır.
 • Ameliyatın tamamı 1,5 veya 2,5 saat arasında tamamlanır. Göğüs operasyonuna göre 30 dk içerisinde tamamlanan ameliyatlar bulunuyor.
 • Göğüste kesi açılarak, implant yerleştirilir
 • Göğüslerde sarkıklık giderilir ve fazla doku- deri varsa alınır
 • Sarkık göğüsler kaldırılır ve olması gereken konuma getirilir
 • Göğüsler arasındaki simetri ve ölçü uyumu sağlandıktan sonra dikiş ile kapatılır.

Kadıköy meme büyütme operasyonlarında aynı gün taburcu olunur. Şişme, kızarıklık, morarma gibi durumlarda buz kompresi uygulanabilir. Göğüslere hafif masaj yapmak, ameliyat sonrası ağrıların giderilmesi için etkili olur. Yaklaşık 1- 2 hafta içerisinde günlük aktivitelere başlanabilir.

Ameliyatsız Meme Büyütme

Göğüs sarkıklıklarını gidermek, deformitelerini düzeltmek, küçük göğüsleri büyütmek ve göğüslere form kazandırmak için göğüs estetiği uygulaması yapılıyor. Yağ enjeksiyonu ile meme büyüme uygulamalarında, kişinin kendi bedeninden alınan dokularla işlem yapılıyor.

Yağ enjeksiyonu ile yapılan meme estetiği uygulamalarında, kalıcılık oranı %40 ila %50 oranındadır. Tamamen doğal ve kolay bir uygulamadır. Uygulama ortalama 2- 3 saatte tamamlanır ve hiç yara izi olmaz.

Fazla yağ dokusu olan kişilerde, yağ enjeksiyon yöntemi ile meme büyütme yapılabilir. Doktorun önerisine ve kişinin genel sağlık durumuna göre, alınan yağ dokuları, göğüslerin içi boşalmış kısımlarına enjekte edilerek uygulanır.

İmplant Nereden Yerleştirilir?

Göğüs estetiği uygulamaları yapılırken en önemli kriter, bedene uyumlu olması ve doğal bir görünüm vermesidir. İmplant seçilirken, fiziksel görüntüyle uyum sağlayacak, simetri sağlayacak ve köprücük kemiği ile göğüs uç kısmı arasındaki mesafeye uygun olan model uygulanır. Silikon meme operasyonlarında 4 farklı şekilde kesi açılır. Bunlar;

 • Koltuk altından
 • Göğüs ucu çevresinden
 • Göğüs oluğu altından

Kes açılma yöntemi ile implant takılır. Yaygın olarak kullanılan yöntem koltuk altından ve göğüs ucu çevresinden yapılan meme büyütme operasyonlarıdır. İmplant yerleştirme iki farklı şekilde uygulanır.

 • Subpektoral; göğüs kası altından yerleştirilen silikonlardır.
 • Subglandular; göğüs kası üstüne yerleştirilen silikonlardır.

İmplant Çeşitleri Nelerdir?

Gögüs estetigi ücretleri implant çeşitlerinin belirlenmesi ve seçilmesini sağlayan önemli faktörlerdir. Vücut tipine göre iki farklı çeşit silikon takılır. En çok tercih edilen ve yaygın olarak kullanılan göğüs silikon modelleri;

 • Damla silikon
 • Yuvarlak silikon

Çeşitleri, kişinin fiziksel özelliklerine göre uygulanır. Köprücük kemiği ve göğüs ucunun arasındaki mesafe ölçülerek, ideal görünüm kazandıracak silikon modeli yerleştirilir.

Göğüsler arasında çok fazla boşluk bulunan kişiler, yuvarlak silikon modelinde daha simetrik bir görüntü kazanır. Damla implantlar genellikle küçük göğüslere yerleştirilen modeldir. Her iki seçenekte de kişinin isteği, genel sağlık durumu ve hekimin önerisine göre kesi açılarak, operasyon tamamlanır.

Göğüs Silikonu Nasıl Seçilir?

3D Vectra gögüs estetiği programı ile silikon seçimi yapmak, artık çok kolay. 3 boyutlu görüntüleme sistemi kullanılarak yuvarlak veya damla silikon modeli seçilir. Vücut oranları, göğüslerin simetrisi, sarkıklık, beden ölçüleri, boy, kilo, yaş gibi etmenlerin tamamı değerlendirilerek, ön izleme yapılabilir.

Doktorun önerisine göre silikon seçimi yapılır. 18 yaş üzerindeki kişilerin, sağlık durumlarında herhangi bir sakınca yok ise yapabileceği son derece kolay bir uygulamadır.

Meme büyütme, meme gerdirme operasyonlarında, implant yerleştirilmeden önce başka işlem varsa, önce onlar uygulanır. Sarkık göğüslerin toparlanması için bir parça doku alınması, fazla derinin alınması, meme başlarının olması gereken konuma yerleştirilmesi sağlanarak, ideal silikon yerleştirilir. Simetri sağlandıktan sonra ameliyat tamamlanır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

2- 3 saatte tamamlanan gögüs diklestirme ameliyatsiz uygulamalarına oranla daha kısa sürede tamamlanır. Silikondan başka yapılacak işlem yok ise 1 ila 2 saatte operasyon tamamlanır. Hızlı ve kolay bir operasyondur. Meme büyütme ameliyatından sonra 3- 4 gün içerisinde implantlar tam yerleşme sağlar.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Hızlı şekilde iyileşme süreci başar. 3- 4 gün sonra iş- okul aktivitelerine başlanabilir. Meme büyütme ameliyatından 1- 2 hafta sonra iyileşme sağlanır. Kolay bir ameliyat olduğu için, ameliyat sonrasında ağrı- sızı fazla olmaz. Masaj yapmak göğüsler için rahatlatıcıdır. Şişlikler birkaç gün içerisinde iyileşir. Kızarıklık, şişlik için buz uygulaması yapılabilir.

Meme estetiği ameliyatlarında dikişler kendinden erime özelliğine sahip olduğu için kolaylıkla kendiliğinden erir. Alınmasına gerek yoktur. Ortalama 1 hafta süresinde dikişler erir. Ameliyattan 14 gün sonra sporcu sutyeni takmaya başlanabilir. 1 ay sonra ise normal sutyen kullanımına başlanabilir.

Meme Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı?

Kesi açılan bölgeye göre ameliyat sonrası izler olur. Doktorun başarılı çalışmasına ve doğru uygulamalara göre en az kesi açılır. Meme ameliyatlarında ilk 3 ay kesi izleri belirgindir. Sonraki 3 ila 6 ay arasında izler silinmeye başar. Ortalama 1 sene içerisinde izler tamamen yok olmaya başlar.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Gögüs estetigi ücreti Ankara ve İstanbul fiyatlarına göre, ekonomik ve avantajlı fiyatlar sunuluyor. Göğüs estetiğinde fiyatlar belirlenirken, yapılacak uygulamalar belirlenir. Küçültme, büyütme, dolgu, silikon seçimi, implant markası, hekim ve ameliyathane uygulamalarının tamamı, meme büyütme ameliyatlarında fiyat belirleyicidir.

Kadıköy meme büyütme uygulamalarında yağ enjeksiyonu veya implant yerleştirme işlemine göre fiyat belirlenir. Yüz estetiği, beden estetiği, kalça estetiği, göğüs estetiği gibi tüm uygulamalarda, BioDynamics programı kullanılarak, en ideal estetik uygulama belirleniyor. Yapılan tüm estetik operasyonlarda ve estetik uygulamalarda 3D Vectra uygulaması kullanılmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA