Yağ Aldırma İstanbul, Liposuction, Liposakşın, Yağ Aldırma 17 Nisan 2018

Yağların vücutta veya belirli bölgelerde fazlaca birikmesi sonucu oluşan şekil bozuklukları ve kötü görüntü birçok insanı rahatsız etmektedir. Zaman zaman bu yağlar özellikle de bölgesel özelliktelerse ne kadar çabalanırsa çabalansın istenen sonuca ulaşılamamaktadır. Böyle durumlarda yağ fazlalığından şikayet eden kişiler umutsuzluk duygusu yaşayabilirler.

Yağ aldırma İstanbul kliniğimizde bu sorunların çözümü güvenli ve başarılı biçimde gerçekleştirilmektedir. Yağ aldırma işlemlerinin bir diğer bilinen adı da liposuctiondır. Yağlanmanın sonucunda vücudunu şekillendirmekte zorlanan hastalar eğer belirli kriterlere uygunlarsa bu operasyonu yaptırabilmektedirler. Klinik, İstanbul Üsküdar’dadır.

Yağ Aldırma ( Liposuction ) Ne Demektir?

Yağ aldırma işlemi insan vücudunda bulunan ve fazlalık olan, istenmeyen yağların özel yöntemlerle alınmasıdır. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gittikçe yaygınlaşmaktadır. Fazla yağların yarattığı şekil bozuklukları, kötü ve istenmeyen görünüm bu yöntem sayesinde giderilebiliyor. Vücut hatları daha biçimli bir hale görüntüye kavuşuyor.

Kimler Yağ Aldırma İşlemi Yaptırabilir?

Yağ aldırma ameliyatı hem kadınlar hem erkekler için uygundur. 18 yaş sınırı hemen her estetik operasyonda olduğu gibi bu ameliyat için de geçerlidir. Vücut gelişimleri tamamlanmış olan gençlerin bu tip operasyonlardan ötürü zarar görmeleri mümkündür.

Liposuction işlemi için 18 yaş sınırı dışında önemli bir koşul bulunmaktadır. Liposuction işlemi yaptırmak isteyenlerin mutlaka belli bir yağ oranına sahip olmaları gerekmektedir. Bu yağ oranının aşağısında bulunan bir oran için yağ aldırma işlemi yapılmamaktadır.

İşlem için belirlenen yağ seviyesi koşulunu sağlayan ve 18 yaşını dolduran herkes yağ aldırabilir.

Yağ Aldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yağ aldırma İstanbul işlemi pratiktir. Güvenli ve iyi koşullardaki klinik ortamlarda uzman kişilerce yapılırsa çoğunlukla sorunsuz biçimde tamamlanacaktır.

Yağ aldırma operasyonundaki aşamalar şu şekilde olmaktadır:

 • Liposuction ameliyatlarında çoğunlukla genel anestezi uygulanır. Bu durum yağ aldırma işleminin uygulanacağı bölgenin boyutuna ve bazı diğer koşullara göre farklılık gösterebilir.
 • İstenmeyen yağlar, biriktiği bölgede öncelikle sıvı şekline getirilir. Yağ hücrelerinin parçalanıp eritilmesinde cilt üzerinden yüksek basınç ile gönderilen özel ses dalgaları etkili olmaktadır.
 • Hastanın vücudunda bir takım çizgilerle işaretlemeler yapılmaktadır.
 • Liposuction işlemi için özel cihazlar kullanılmaktadır.
 • Eriyen ve parçalanan yağlar vücuttan enjekteler veya ince kanüller aracılığıyla alınmaktadır. (Vakumlama işlemi )

Yağ aldırma işlemleri için çok sayıda kişi İstanbul yağ aldırma merkezimize müracat etmektedir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Liposuction ameliyatının süresi, yapılacak işlemin boyutuna, uygulanacak bölgenin sayısına ve hastalara göre değişmektedir. Genel itibariyle yağ aldırma ameliyatları 1-3 saat sürer.

Yağ Aldırma (Liposuction) İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Türkiye’de yağ aldırma operasyonu genel olarak karın ve basen için talep edilmektedir. Birçok bölgede liposuction uygulaması yapılabilir:

 • Karın
 • Basen
 • Kalça
 • Bel
 • Sırt
 • Bacaklar
 • Çene altı bölgesi
 • Kollar
 • Sırt
 • Diğer

Hastalar, rahatsız oldukları bölgelerden fazla yağlarını aldırarak istedikleri görünüme kısa sürede kavuşma imkanına sahiptirler.

Yağ Aldırma Ameliyatının Faydaları

Yağ aldırma operasyonu özellikle uzun süre uğraşmasına rağmen bölgesel fazlalıklardan kurtulamayan ve vücudunun görüntüsünden memnun olmayanlar için oldukça etkili bir yöntem olmuştur. Yağ aldırma ameliyatının avantajları şunlardır:

 • Liposuction ile zor şekillenen bölgelerde incelme sağlanmaktadır
 • Zor ve erimeyen yağlar özel cihazlar/ses dalgaları ile parçalanır
 • Cildin dokusundan hızlı yağ alımı nedeniyle sarkma ve gevşeme meydana gelmez; işlemler kontrollüdür.
 • Operasyon sonrasında fark edilir bir incelme görülür. Herhangi bir deformasyon oluşmaz.
 • Sağlıklı bir yöntemdir. İç organlara herhangi bir zararı yoktur.

Hem sağlığa zararsız hem de hızlı ve etkili bir yöntem olması nedeniyle yağ aldırma işlemi sıkça yapılan operasyonlardandır.

Yağ Aldırma Ameliyat Öncesi

Yağ aldırma ameliyatından önce hastanın bir takım kontrolleri yapılır. Bazı hastaların bu ameliyatı olması risklidir. Riskli grupta yer alanlar:

 • Şeker ve ciddi kalp hastalığı bulunanlar
 • Akciğer ya da solunum problemi yaşayanlar
 • Ameliyat öncesinde yakın bir tarihte başka bir operasyon geçirmiş olanlar
 • Hamileler

Yağ aldırma ameliyatı öncesi yapılacak kontrollerde riskler değerlendirilir. Hastanın değerleri ölçülür. Liposuction işlemi için bir engel varsa hasta ameliyata alınmaz.

Tıbbı geçmiş ve genel sağlık durum kontrolü aşamasından sonra ameliyat öncesinde hastalar beklentilerini anlatırlar. Doktorla beraber genel bir değerlendirme yapılır.

Kaç bölge için ameliyat isteniyor? Liposuction uygulanacak olan bölgenin büyüklüğü ne? gibi sorularla ilgili değerlendirmeler ve incelemeler yapılır.

Hastalara ameliyatla ilgili tüm detaylar aktarılır. Yağ aldırma öncesi sonrası fotoları oluşturulur ve hastanın ameliyattan tam olarak ne beklediği belirlenir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası

Hastaların yağ aldırma sonrası dönem için kısa bir süre dinlenmeleri gerekir. En fazla birkaç gün içinde kişi iş hayatına dönebilir ancak günlük aktiviteleri için yaklaşık iki hafta beklemesi gerekir.

Hastalar, ameliyat sonrasında bir gün hastanede yatarlar. Bu durum kontrol amaçlı olarak gerçekleşmektedir.

Uygulanan işlemin boyutları ve yöntemleri kişiden kişiye değişmektedir. Ameliyat sonrası morarmalar, kızarıklar ve ödem en çok görülen durumlardır. Bunlar geçicidir. Ameliyat izi çok hafif kalabilse de bunlar ameliyat yöntemi nedeniyle görülmeyecek bölgelerde olurlar.

Hastaların özel bir korse kullanmaları istenir. Bu korse ile yağ alınan bölgelerin daha sıkı bir hale gelip toparlanması amaçlanmaktadır. Yağ aldıran hastaların sonraki dönemlerde de sağlıklı beslenmeleri ve düzenli spor yapmaları gerekmektedir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Kalıcı Sonuç Verir mi?

Yağ aldırma işleminde en çok dikkat edilmesi gereken konu, ameliyatının kilo verdirme amaçlı değil sıkılaştırmak ve forma sokmak için yapıldığıdır. Liposuction ameliyatlarının yapılma nedeni kilo verdirmek değildir.

Yağ aldırma İstanbul kliniğimizde hastalara ameliyatla ilgili olan bu konu hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Vücuda yerleşmiş olan yağ hücrelerinin sayısı azaltılır ve böylece incelme sağlanır.

Yağ aldırma ameliyatının kalıcılığı hastanın kendine iyi bakması, doğru ve düzenli beslenmesi, spor yapması ile belli olacaktır. Atılan yağlar dikkat edilmediği takdirde geri alınabilir.

Beslenme uzmanı ile beraber bir program oluşturmak oldukça faydalıdır.

Yağ Aldırma Ameliyat Fiyatları

Yağ aldırma fiyatları 2018 için kliniğimizden bilgi alabilirsiniz. Her hastanın ameliyatı kendine özel şartlarda gerçekleştiği için standart bir fiyat belirtmek mümkün olmamaktadır.

Liposuction fiyatları hasta ve doktor arasında yapılan görüşmeler neticesinde, ameliyatın detayları ortaya çıktığı zaman kesin olarak belirtilebilmektedir. Yağ aldırma ameliyatlarında fiyatları etkileyen unsurlar çeşitlidir. Üsküdar’daki estetik merkezimizde uygun fiyatlarla bu ameliyatı olabilirsiniz.

Yağ Aldırma Ameliyatı Riskli midir?

Yağ aldırma ameliyatının riski vardır ama düşük bir ihtimaldir. Cerrahi işlemlerin hepsinde belirli bir oranda risk bulunmaktadır.

Liposuction ameliyatlarında özellikle vücuttan alınan yağın miktarının 4 ya da 5 litreyi geçmesi tehlike yaratabilir. (Kişiye göre değişebilir. )

Ameliyatın hastane ortamında, uygun koşullar doğrultusunda yapılması gerekir. Aksi takdirde enfeksiyon ve yanlış müdahale riski oldukça yüksek olacaktır.

Yağ aldırma ameliyatından sonra hastanın normal yaşama dönme süresinin uzaması ve beklenmeyen etkiler görülmesi de olası durumlar arasında yer alır. Böyle durumlarda doktora haber verilmesi erken müdahale açısından önemlidir.

Yağ aldırma İstanbul için güvenilir bir estetik merkezin seçilmesi sağlık açısından kritik bir durumdur. Yağ aldırma operasyonları, insanları genel olarak hem psikolojik hem fiziksel açıdan mutlu eden ameliyatlar arasındadır. Uzman ve güvenilir kişilerce yapıldığında yüksek oranda memnuniyet sağlanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA