Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Meme Büyütme | İstanbul Meme Büyütme Fiyatları

Anasayfa » Meme Büyütme | İstanbul Meme Büyütme Fiyatları

meme büyütme

Meme büyütme ameliyatı, kadınların dik ve dolgun göğüslere erişmesi için proteze el değmeden, hijyenik bir ortamda ve kaliteli ürünler kullanılarak yapılması gereken estetik bir işlemdir. Meme büyütme yöntemleri kişinin isteğine ve anatomisine uygun olarak silikon seçimi, silikonun yerleştirilmesi gereken bölgeye göre değişiklik gösterir. Göğüs büyütme fiyatları da buna bağlıdır. Silikon modeli, markası, cerrahın uzmanlığı ve kullanılacak ekip ve ekipmanlara göre ücretlendirme değişecektir. Göğüs büyütme ameliyat fiyatları 2020 yılında kur bazlı olarak ithal edilen medikal estetik ürünlerinin fiyatlarına bağlı şekilde değişebilir.

Meme cerrahisi için komplikasyonların sıfırlanması için deneyimli bir ekip seçilmelidir. Cerrahınızın ve el becerisinin de önemi büyüktür. Özellikle sizin isteklerinizi tam anlayacak bir uzmanla çalışmanız ameliyat sonrasında mutsuz olmanızı önler. Peki; göğüs büyütmek için ne yapılmalı?

Göğüs Büyütmek İçin Ne Yapılmalı?

Göğüs büyütmek için önerilen yağlar, çaylar, yoğurt karışımları sadece zaman kaybıdır. Deneyenlerin %91’1 işe yaramadığını, kalan %9’u da göğüslerinde sarkma olduğunu söylüyor. Spor ile göğüs büyütmeye çalışanlar ise belli proteinlerin etkisi geçince memelerinde sarkma ve daralma olduğunu açıklıyor. Yanlış yapılan spor ise erkek tipi göğse sahip olmalarına neden oluyor.

Kısaca, göğüs büyütmek için tek yok meme büyütme estetiğidir.

Meme büyütme ; Kadın, güzelliğin sembolüdür. Kadının dişi kıvama getiren ise, göğüsleridir. Hem yaradılışın en belirgin sembolü hem insanoğlunun devamlılığı için gerekli bir organdır. Bir bebeğin Dünya’ya geliş aşamasında, göğüs içerisinde oluşan- gelişen damarlar, kabaran hacim bile kadının değerini anlatmakta yeterlidir. Sağlıklı bir bebek için, anne sütü gereklidir. Fiziksel ve zihinsel gelişim için ise; bebeğin bizzat anneyi emmesi gereklidir.

Tüm bunların dışında dişil bir organ olan göğüsler, kadınlık duygusunu ve gücünü en çok hissettiren organdır. Yaradılış gereği dini kitaplarda bile ”kadınsal süs” olarak değerlendirilen göğüsler, kadın ve erkek arasında çekim artıran bir unsurdur. Dolgunluğu, yapısı kadar uçları ile cinsel istek uyandıran kadınsı takılardır. Ergenlik yaşında başlayan büyüme süreci zamanla emzirme- yer çekimi ve zamana bağlı olarak formunu biraz olsun kaybedebiliyor.

meme büyütme

Memeler Nasıl Büyütülür?

Sadece yıpranan ve yorulan göğüsleri toparlamak değil, küçük göğüslü kadınlar da, büyük ve dolgun göğüsleri her zaman ister. Göğüs, garip bir özgüven duygusudur. Kadınlar arasında bile, iri ve dolgun göğüsler (vücut ile orantılı) daima güç göstergesidir. Bir adım önde olmak gibi bir şeydir, tam kıvamında göğüs sahibi olmak.

Meme büyütmek için meme büyütme ameliyatı, estetik olmak gerekir. Orantılar dikleştirme ile düzeltilir ve meme estetiği İstanbul kliniğimizden uygun fiyat ve başarılı bir bayan cerrah sayesinde mutlu ayrılırsınız.

Göğüs nasıl büyür fitness yöntemleri ile, o düşlediğiniz kıyafetin içinde dolgun göğüsleriniz ve dik meme başlarınız ile şahane bir görüntü verebilirsiniz. Ruhen kendini iyi hisseden kadınlar ve danışanların çoğu, göğüslerinden memnun olan kadınlardır. Ve göğüslerini büyütmek isteyen kadınlar, kendilerini biraz yarış dışı hissedebiliyorlar.

Göğüs nasıl büyür krem kullanımı en az 1 beden büyütmekte etkilidir. Sağlık Bakanlığı onayı almış, uzun yıllardır piyasada güvenilir şekilde kullanılmış ve etkili olduğuna kani olduğunuz kremleri kullanarak, göğüs büyütebilirsiniz.

Göğüs nasıl büyür spor yöntemleri çok etkili değildir. Sanılanın aksine spor yapmak, göğüslerin küçülmesine neden olabilir. Erkeklerde spor ile büyüyen göğüs kasları, kadınlarda en az 1- 2 beden küçülmesine neden olabilir.

Memeler tamamen yağ dokusudur. Spor yaptıkça o yağ dokuları erir. Evet göğsün üst kısmını ve çevresini kas dokusuyla kaldırabilir, hacimsel olarak (yani kapladığı alan) büyümüş görünebilir. Fakat cup kısmı form kazanırken, küçülebilir. Ya spor yaparken yağ beslenmesini artırarak yapmalısınız, ya da göğüsleri fazla çalıştırmadan sadece ” dikleştirme” hareketleri yapmalısınız.

Cerrahınız Evren Helvacı’yı Daha Yakında Tanımaya Ne Dersiniz?

Göğüs Büyütme Bitkisel

Dikliği, dolgunluğu ve yoğun kıvamı zamanla, esneme- yumuşama ve sarkma gibi durumlara geçebiliyor. Kadın daima iyi hissetmeli… Formunu kaybeden göğüslere yeniden form kazandırmak, toparlamak, dikleşmesini sağlamak ve yeniden cezbedici hale getirmek artık çok kolay.

Silikon taktırmak, son yılların en çok uygulanan yöntemlerinden biridir. Teknolojinin ve uygulamaların gelişmesiyle birlikte artık daha kolay ve sağlam şekilde takılabiliyor. Meme büyütmenin yöntemleri arasında, yağ enjeksiyonu da bulunuyor. Bir çok kadın tarafından tercih edilen ve kadının kendi vücudundan alınan yağlarla uygulanan, daha doğal bir yöntemdir.

Gögüs büyütücü bitki yağları ile masaj yapmak, göğüslerin esneyen yapısının toparlanmasında etkilidir. Bakınız, eller mucizevi organlardır. İnsanoğluna tarih boyunca iyi gelen, şifa veren ve onarıcı özelliği olan eller, aynı zamanda sevgi organı olduğu için; bedeninize dokundukça daha hoş bir hale gelecektir. Ancak etkisi dokunduktan bir süre sonra geçecektir. 

Gögüs büyütme bitkisel krem kullanarak, mümkün olduğunca göğüslerinize masaj yapın. Yukarı yöne ve omuz askılarına doğru kaldırır pozisyonda ovdukça, göğüsleriniz form ve hacim kazanacaktır. Gögüs büyütücü bitkisel çözümler kullanın ve tüm hücrelerinizin canlanmasını sağlayabilirsiniz. Göğüslerinize doğru masajı yapar, fazla yıpratmadan yukarı yöne doğru masaj tekniklerini uygularsanız rahatlarsınız ancak büyüme sağlayamazsınız. 

Gögüs büyütücü maske yöntemlerini kullanarak, dik ve forma kavuşmuş göğüsler, tüm kadınların arzuladığı bir şeydir. Ancak sadece hayaldir. Görüntü olarak maskeler değişiklik yapamaz. Kendini iyi hissetme, cinsel haz ve orantılı bir beden için, estetik şarttır. Maskeler, uyandırıcı etkiye sahip olduğu için, meme başlarının dik ve belirgin olmasını bir süre için sağlayabilir ancak etkisi kalıcı değildir. Bu hem cinsel ilişki hem tensel çekim için gerekli olduğu kadar, kadının alıcı uzuvlarından biridir. Bu nedenle en iyisi cerrahi işleme başvurmaktır.

Gögüs büyütme masajları video ve görsel içeriklerinden faydalanarak, göğüs ve göğüs uçlarının form kazanmasını sağlamak isteyebilirsiniz. Cinsel haz almanızı sağlayan uçlar, maske yöntemleri ile iç damarların yapılanmasını ve dokusal hissin artmasını sağlayacaktır. At kılı fırçası kullanmak, etkilidir. Ancak sadece duyularınızı harekete geçirir. Göğüslerinizde bir farka neden olmaz. 

Bu yöntemlerin hepsi sanki regl döneminde biraz şişen göğüsler kadar bile etkili değildir. Masaj, krem veya bitkisel yöntemlerin işe yaramadığı kanıtlanmıştır ve hızlı çözüm, gerçek form istenildiği durumlarda ise; gögüs büyütme ameliyatları yapılmalıdır.

meme büyütme

 

Gögüs Büyütme Fiyatları

Kadının güzelliğini de, dişiliğini de belirleyen, orantıdır. Seksiliğin ve kadınsılığın belli bir ölçüsü yoktur. Unutmayın, mankenler sadece podyumda güzeldir. Meslekleri gereği, elbiseleri en iyi şekilde taşımaları için, incecik beden, uzun boy ve upuzun bacaklar gereklidir. Fark ettiniz mi? Manken ve modellerin göğüsleri, yok denece kadar azdır. Çünkü ön planda olması gereken, kıyafetlerdir. Dişilik değil.

Göğüs estetiği yaptıranlar genellikle, beğenilen, arzulanan ve özgüveni yükselen kadınlara dönüşüyorlar. Göğüsler sadece genetik yapıyla alakalı değil, büyüme sırasındaki sosyal çevre, aile yapısı, beslenme ve sosyo- kültürel etkiler gibi bir çok nedene bağlı olarak gelişen bir organdır.

İlk sutyen kullanımından, özgür büyüyen kız çocuklarına dek, bir çok konu, memelerin bugünkü boyutunu belirler. Çırılçıplak geçin ayna karşısına ve sevin kendinizi.

Ayna karşısında sizi memnun etmeyen bölge göğüsler mi? Dert etmeye gerek yok artık. Çok kolay yöntemlerle büyütülebilir, form kazandırabilir ve yüzünüzdeki gülücüklerin sebebi olabilir. Göğüs estetiği yaptırmaya karar verdiğinizde, bir uzmanın buna uygun olduğunuza karar vermesi gerekir. Meme büyütme fiyatları 2020 değerlendirmesi yapmak ve bedeninize en iyi orantı sağlayacak silikonlar hakkında bilgi alarak, iyi hissetmeye başlayabilirsiniz.

meme büyütme

Peki Kimler Göğüs Ameliyatı Yaptırabilir?

 • Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınlar, özellikle fiziksel olarak orantısızlık var ise göğüs ameliyatı yaptırabilirler.
 • Oran- orantı kadın için çok önemlidir. Fiziksel bedenine uygun olduğu sürece, yapılabilir. Kalça- göğüs oranını ayarlamak üzere, meme büyütme ameliyatı yapılabilir.
 • Hamilelik ve emzirme dönemi sonrası meme hacmindeki kaybı düzeltmek adına göğüs ameliyatı yapılabilir. Emzirme dönemi sonrası yaşanan sarkmalarda; meme kaldırma- toplama operasyonları yapılabilir.
 • Göğüslerde simetrinin sağlanması için, büyütme ameliyatı yapılabilir. Bazı kadınların fiziksel yapılarından, bazılarının tek memeden emzirmesine bağlı olarak, simetri başkalığı yaşanabilir. Bu durumlarda, iki göğüs eşit ve forda tutulacak şekilde, çeşitli uygulamalar yapılabilir.
 • Sağlık için gereken, meme büyütme ameliyatları, tercih edilen bir yöntemdir. Meme kanserleri ya da genetik yapıyla alakalı doğuştan olmaması gibi durumlarda, ameliyat yapılabilir.
 • Daha önce silikon taktırmış ya da çeşitli gögüs ameliyatları yaptırmış kişilerde, protezin eskimesi gibi durumlar söz konusu olduğunda da göğüs ameliyatları yapılabilir.

“Bu görseller hastaların izniyle çekilmiş ve paylaşılmıştır. Op. Dr. Evren Helvacı’nın son yaptığı ameliyattan örneklerdir. ”

Peki Göğüs Ameliyatı Fiyatları Nasıldır?

Meme Büyütme Ameliyat Fiyatları 2020 yılında, piyasa durumları ve çeşitliliğin artmasına bağı olarak, makul düzeylerdedir. Kaliteli malzeme kullanmak, sağlığa zararı olmayan maddeleri kullanmak, ameliyat başarısına etki eder. Operasyonu gerçekleştiren doktorun bu konuda gerçek eğitim ile deneyim kazanmış olması, her bedeni doğru okunabilmesi, özellikle önemlidir.

Göğüs şeklini vermek ve kadını arzuladığı bedene kavuşturmak için, doktor en mühim konudur. Göğüs ameliyatlarının fiyatları belirlenirken; göğüste yapılması gereken uygulama, kullanılacak dolgu malzemesi, tek veya çift göğse uygulama gibi konular değerlendirilir.

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan ve silikon olarak, bilinen meme protezleri birbirinden farklı özelliklerdedir. Silikon fiyatları 2020 uygulamaları için; şekil, içerik ve yüzey yapısı farklılığı bulunan malzemeleri değerlendirmek gereklidir.

Protez memeler yani silikonlara göz atalım;

meme büyütme

Şekil yönünden silikonlar

 • Damla protez: Anatomik olarak adlandırılan damla protezler; dikey çap bakımından, yatay çapa oranla daha uzundur. Estetik ve su damlası görünümünde doğal bir enstantane veren protez modelinde yükseklik; alt kutupta, üst kutuptan daha fazladır. Gerçek göğüslerin yapısına benzediği için, anatomik olarak adlandırılır.
 • Yuvarlak protez: Tam daire formatında olan protezlerde, yatay ve dikey çaplar, eşit olarak tasarlanıyor. Genellikle küçük memeli kadınlara uygulanan ve tam format dolduran göğüs yapısındadır.

 İçerik yönünden silikonlar

 • Silikon içerikli silikonlar: Silikon jel ile doldurulmuş protezlerdir. Silikondan üretilen ve katı olan zarf kısmın içerisinde, silikon malzeme doldurulmuştur.
 • Serum fizyolojik içerikli silikonlar: Salin olarak adlandırılan protezler, serum fizyolojik ürünlerdir. Tuzlu su olarak formatlanan serum fizyolojik malzemenin, silikon zarfın içerisine doldurulması ile elde edilen üründür.

Yüzey yapısı yönünden silikonlar

 • Pürtüklü yüzeyli silikonlar: Yüzey bakımından farklılık gösteren doldular, Göğüs estetiği 2020 yılı fiyatlarında belirleyicidir. Silikon zarf malzemenin yani kapsülün üst yüzeyinde kullanılan, pürtüklü dokudur. Dış alanın pürtüklü olması, göğüs içerisindeki dokuları tutmasıyla alakalı, bedenin fiziksel özelliklerine göre seçilen bir dokudur.
 • Düz Yüzeyli silikonlar: Yüzey bakımından, pürüzsüz ve düz zemine sahip olan kapsüllerdir. Yine bedensel özelliklere ve uygulamaya bağlı olarak seçilir ve pürüzsüz doku hissi verir.

meme büyütme

Silikonlar Ne Kadar Sağlıklıdır? Güvenle Takılabilir mi?

FDA, silikon malzemeler konusunda denetleyici kurumlardan birisidir. Yoğun klinik çalışmaları ile dolgu ve kapsül maddeleri inceleyerek, meme implantlarının sağlığa zararlı olmadığını, herhangi bir hastalık veya kansere yol açmadığını tespit etmiş ve onaylamıştır.

FDA, Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir kurumudur. Gıda, diet eklentileri, ilaç, biolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu, denetleyici, test eden ve onaylayan bir kuruluştur. FDA, U.S. Food and Drug Administration olarak, “Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi” olarak açılım edilebilir.

Güvenilir şekilde, kurumun onayladığı silikon dolgu malzemelerini taktırabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde de Sağlık Bakanlığı tarafından, sağlığa zararı olmayan, kanserojen olmadığı tespit edilen ürünlerdendir.

Tarihsel olarak, 17 Kasım 2006 itibariyle, rahatlıkla ve güvenli şekilde taktırılabileceği açıklanmıştır.  Ayrıca, meme protezi olan kişilerde, mamografi yerine meme ultrasonografisi ve manyetik rezonans görüntülemeyle, göğüs yapısı/ dokusu detaylı olarak incelenebiliyor. Şüpheli lezyon varsa, silikonlar takılıyken kolaylıkla saptanabiliyor.

Gögüs Büyütme Ameliyat Fiyatları 2020

Dişisel güç ve erojen çekim için, İstanbul meme büyütme- dikleştirme işlemlerini kolaylıkla yaptırabilirsiniz. En ideal görüntü için, orantı sağlamak, göğüs- kalça orantısını sağlarken, bel görüntüsünü daha kıvrımlı ve estetik görünüme kavuşturmak için, meme büyütme ameliyatı yaptırılabilir.

Silikon malzeme bedene göre seçilir, oran ve ölçüler belirlenir ve ameliyat öncesi işlemler tamamlanır. Göğüs büyütme estetiği ücretleri, tüm ölçü ve kriterler değerlendirildikten sonra belirlenir. Silikon dolgu malzemelerinin alerjisi, yan etkisi var mıdır? Ameliyat sonrası ne yapmak gereklidir? Ne kadar sürede iyileşir gibi bilgiler, ameliyat öncesi işlemler sırasında detaylandırılan bilgilerdir.

meme büyütme

Takılacak Silikonun Bünyeye Uygunluğu Nasıl Anlaşılır?

Alerji yapabilir mi?

Göğüs silikonun üretildiği maddeler, günlük hayatta sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Bu malzemeler, cila, güneş kremleri, el kremleri, ter önleyici deodorant ve spreyler, sabun, işlenmiş gıda çeşitleri, su geçirmez kaplamalar veya sakız gibi bir çok ürünün içerisinde bulunan maddedir. Bu ve benzeri maddelere alerjik reaksiyonunuz yok ise, silikon göğüsler de alerji yapmaz.

Kozmetik sektörü ve gıda sanayinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir. Silikon protezler, anatomik yapıya en fazla uyum sağlayan maddelerden birisidir. İnsan bedenine uygun olarak dizayn ediliyor ve vücutla uyum sağlaması için en doğru malzeme, çeşitli testlerden geçirilerek kullanılmaya başlanmıştır. Bu nedenle, göğüs silikonuna karşı alerji, çok görülmemiş veya son derece nadir görülebilecek bir durumdur.

Silikon Nasıl ve Ne Şekilde Takılır?

Her bedende aynı mıdır kapsüller?

Göğüs estetiği yaptıranlar bilirler, her kadında bir başka güzeldir göğüsler. Her dişiye farklı bir güzellik katar, her bedende başka bir güzellik ortaya çıkarır. Göğüsler, bedene uyarlandığında, anatomik yapıyla orantısı sağlandığında, bedenin başka bir yanındaki güzelliğinde ortaya çıkmasını sağlar.

Basen, bel, göbek, gerdan veya boyun gibi bölgelerin ön plana çıkmasını, görsel açıdan artılar katmasını sağlar. Örneğin muhteşem hatlara sahip omuzlarınız, benzersiz güzellikteki saçlarınız…

Kadınsal sembollerin her biri, birbirleriyle orantılı ve uyumlu olduğu zaman, tarif edilemez bir güzelliği tetikler. 90- 60- 90 ölçülerinin anlamsızlığı, 34 bedenin sağlıksızlığı ve aşırı kemiksi bedenlerin çekici olmadığı kanıtlananı uzun yıllar oldu.

Unutulmamalıdır ki, en güzel ve en dişi beden, tüm uzuvlarıyla orantılı ve bütünsel bedendir. Göğüsler ise, bu şahane güzelliğin önemli ayrıntısıdır. Uzun saçlarınızı saldığınızda sadece omuzların estetik açısıyla değil, dolgun göğüslerin kıvrımında, sizi bile büyüleyecek bir güzellik sergiler.

Hem küçük göğüslerin büyütülmesi hem de esnemiş, formunu kaybetmiş göğüslerin yeniden şekillenmesi için, Üsküdar silikon taktırma fiyatları hakkında bilgi edinerek, bir adım atabilirsiniz. Uygulaması son derce kolaydır. Nasıl mı?

meme büyütme

Silikon Nasıl Takılır?

4 seçenekli bir işlem ile yerleştirme yapılır. Silikan meme yani protez, göğüs içine yerleştirerek, uygulama gerçekleştirilir. İç yastık gibi düşünebileceğiniz protezler, sadece dolgunluk kazandırmakla kalmıyor, göğüslerin daha üst bölgede tutunmasını, var oluş bölgesini korumasını sağlıyor.

Sizin bedeninize uygun olan, uygulanacak işleme uygun olan ve doktorun karar vereceği 4 bölgeden birine, kesi açılarak yerleştirilir. Bu 4 bölge ise şu şekildedir;

 • Göğüs başı çevresi
 • Koltuk altı bölgesi
 • Göbek bölgesi
 • Göğüs Altı bölgesi

Her bir bölge, farklı özellik, farklı duruş ve farklı uygulama sunar.

Göğüs Başından Silikon Takma İşlemi

Areola adı verilen ve göğüs ucunun devamı niteliğindeki pembe/ kahverengi bölgedir. Halka şeklinde açılacak kesi ile silikon göğüs pedi, göğüs içerisine yerleştirilir. Bu uygulamanın avantajı; çok küçük yara izi olması ve doğal görünüm sağlamasıdır. Lakin, uygulamaya göre süt kanalları bu işlem sırasında kesilebilir. Silikon işleminde tüm kesi bölgelerinin farklı avantajları olduğu gibi dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. Annelik öncesi yahut emzirme dönemleri düşünülerek, erken yaşlar için bu uygulama yöntemi çok fazla tavsiye edilmemektedir.

Bu videoda Op. Dr. Evren Helvacı, meme büyütmede kullanacakları protezleri anlatıyor. Özellikle büyük meme protezi isteyen hastalara en uygun protezi nasıl sunduğunu aktarıyor. Orta doğudan Kuveyt, Bahrain, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden hastalarının isteği üzerine bu video hazırlanmıştır.

Göğüs Altı Bölgesinden Silikon Takma İşlemi

Silikon taktırma fiyatları 2020 uygulamaları ve yenilenen işlem yöntemleri ile, bedeniniz için en ideal yöntemi, doktorunuzun tavsiyesi ile belirlemelisiniz. Göğüs altı bölgesinden kesik açılarak yerleştirilen silikon protez, meme bezine ve süt kanallarına hiçbir zarar vermez. Bu hassas noktalardan uzak bölgede işlem gerçekleştirilir. Göğüs altı uygulamasının diğer bir avantajı ise; meme altı oluğunda oluşan yara izi hızlı iyileşir. Çok belirgin olmayan göğüs altı kesik izi, memenin göğüs duvarına yapışma yerinde hızla ve rahatlıkla düzelme sağlar.

Koltuk Altı Bölgesinden Silikon Takma İşlemi

Göğüs üzerinde, altında, çevresinde ameliyat izi istemeyen kadınlar için ideal bir yöntemdir. Giyinikken muhteşem dik ve dolgun duran göğüsler, çıplakken ameliyat izlerinden belli olabilir. Koltuk altı kesiği ile uygulanan silikon takma işlemi sayesinde, meme üzerinde hiçbir kesi ve yara izi bulundurmaz. Bu uygulamada endoskopik yerleştirme işlemi yapılır.

Göbek bölgesinden Silikon Takma İşlemi

Koltuk altından silikon yerleştirme işleminde olduğu gibi, göbek kesilerinden yerleştirilen protezlerde; göğüs etrafı, altı, uçları ve çevresi gibi hiçbir bölümünde ameliyat izi bulunmaz. Aynı şekilde endoskopik olarak yerleştirme yapılır. Genellikle endoskopik olarak protez yerleştirilir. Protezin yerleştirildiği bölgede oluşan yara izleri, meme ameliyatı sonrası hafif kızarık, sonra ise hızla iyileşme gösteren bit uygulamadır. Göbekten uygulanan işlemlerde; meme bezi veya göğüs kasının altındaki düzlemlerde, proteze girişine uygun büyüklükte cep hazırlanarak, yerleştirme işlemi yapılır. Gögüs estetigi fiyatı 2020 seçenekleri ve tüm uygulamaların fiyatları belirlenirken, uygulama şekli, silikon protez özelliği ve beden isteği değerlendirilir.

meme büyütme

Gögüs Büyütme Ameliyatları

Meme büyütme operasyonlarında; göğüslerinin küçüklüğünü düşünerek, bedeniyle orantılamak isteyen kadınlar, fiziksel özelliklerine göre faydalanabilirler. Meme büyütme ameliyatı yapılacak hastanın; boy, omuz genişliği, gövde ölçüleri, göğüs kafesi hesaplanarak en doğru orantı çıkarılır. Sarkık göğüslerin toparlanması eklendiğinde ise; bunlara ek olarak sarkma oranı ve kadının istediği büyüklük, kıvam ve form önem kazanır.

Meme büyütme işlemlerinde, ne kadar büyütme yapılacağı bu oranlar hesaplanarak, doktorun tavsiyesi ve kadının arzuladığı ölçülerle son şekli belirlenerek, uygulamaya başlanır. Silikonlu göğüs modelleri değerlendirilir, meme büyütme ameliyatı için farklı oranlarda ve farklı ölçülerde olan protezler değerlendirilir ve karşılaştırma yapılır. Büyütme ameliyatında, büyüyecek göğüslerin ne kadar olacağına bu şekilde karar verilir. En belirleyici ise; kadının isteğidir. Ne kadar mutlu hissedecek, ne kadar iyi ve tatmin hissedecekse, o oranda meme büyütme ameliyatı yapılır.

Çok mu Belli Ediyorum? Diye Düşünen Kadınlara…

Göğüslerin silikon olup olmadığı, anlaşılabilir mi?

İlk uygulanmaya başlandığı yıllarda, çok belirgin olan silikon takma işlemleri, artık çok belli olmuyor. Son yıllarda üretilen silikon malzemeler, meme kıvamındaki dokular ve profesyonel uygulamalar ile kadınların artık sorun yapmasına gerek yok. Gögüs Estetigi fotografları ve videolara bakarak, işlemlerin iyileşme süreci sonrası, neredeyse hiç iz bırakmadığını ve anlaşılmadığını gözlemleyebilirsiniz.

Kıvamsal olarak ise; dokunarak anlaşılmayacaktır.

Bakışla da anlaşılmaz. Yani silikon olduğunu bilmeyen biri göğüslerinize baktığında, doğal göğüs formatında yapıldığı için bakarak anlamayacaktır. Şayet doğal bir görüntü dışında, vücut hatlarınıza oranla daha büyük, daha iri ve çok belirgin göğüs istiyorsanız, bu ilk bakışta, ilk dokunuşta biraz belli olabilir. Kadın ve insan olarak, zamanın, yer çekiminin etkileri düşünülerek, aşırı dik ve bedene oranla fazla dolgun göğüsler biraz daha yapay bir görüntü verebilir, çok belli olabilir.

meme büyütmeBirlikteliğimiz Ne Kadar Sürer?

Öyle ya… Silikon taktırdınız, bedeniniz kendi uzvu gibi benimsedi ve kendinden bir parça hissetti. Alıştı, sardı sarmaladı…

Peki bir silikonun ömür süresi nedir? Ne kadar süre kullanılabilir?

Göğüs estetiği iyileşme süreci sonrasında kadın ile bütünleşmiş şekilde ve son derece uyumlu bir şekilde doğasına karışan silikonlar, uzun ömürlü kullanım sağlarlar.

”Ömürlük” ifadesi, silikon malzeme üretici firmalarının taahhüdüdür. En iyi sonucu vermesi ve ideal uyumu sunması için özel olarak tasarlanıp, dizayn edilip, üretiliyor.

Bazı durumlarda 20- 23 sene sonra belki değişim gerekebilir. Üretim şekline göre; silikonların kullanım ömrü, insan ömür süresinden fazladır.

Yani, sonsuza dek sizinle olabilir.

Silikon Memeler Yenilenebilir mi?

Şayet, ileriki yaşlarda beden deformasyonu, yaşlılık süresi, sarkma ve kırışıklıklar oluştuğu süreçte, dimdik- sımsıkı göğüsler biraz farklı durabilir. O nedenle ömürlük kullanım süresi olduğu bilinmeli ve ”gittiği yere kadar” formatıyla ve gönül rahatlığıyla kullanılmalıdır.

İleriki yaşlar göz önünde bulundurularak; kapsül kontraktürü nedeniyle, taze bir operasyon ile yenilenebilir yahut bedenin yeni şekline göre, kesi cepleri düzeltilerek, silikonlara güncelleme sağlanabilir.

Ayrıca kozmetik ve güzellik sektörünün bu denli hızlı gelişmesi sonucu, bakarsınız ileriki yıllarda, ”yaşlanmayan bedenler” için yeni teknikler geliştirilir ve hayat boyu silikonlarınızı göğüs kafesinizde taşıyabilirsiniz.

Göğüslerimle Yerçekimine Meydan Okuyabilir miyim?

Yani şu sarkmalar olmasa, çok da şahane, diyenlerdenseniz; protez ile dik forma kavuşabilirsiniz. Hamilelik, emzirme veya zamana bağlı olarak göğüslerde meydana gelen sarkmalar, elastikiyet kaybı gibi nedenlere artık çözüm var. Hangi büyüklük, ölçü veya şekilde olursa olsun göğüsleriniz, iç hacmini dolduracak bir protez ile form kazanabilirsiniz.

Kalkan göğüsleriniz, dikleşen cup’ınız ile yer çekimi de sizi destekler nitelikte olur. Göğüslerdeki sarkma fazla ise; çift uygulama sağlanabilir. Gögüs estetiği önce sonra fotoğraflarından faydalanarak, sarkık göğüslerin nasıl form kazandığını görerek fikir edinebilirsiniz.

Özellikle emzirme dönemi sonrasında; adeta içi boşalmış göğüslerde atrofi doku kaybı gözlemlenebilir. Bu durumlarda; protez takviye yapılırken, dikleştirme operasyonu da uygulanır. Hem hacim ve dolgunluk hem de dikleştirme ve kaldırma uygulamaları, birlikte gerçekleştirilir. Ameliyat sonrası ile evrenin en güçlü ve en mutlu kadını hissedebilirsiniz.

Dokunabilir miyim?

Silikonlu Göğüslerime Rahatlıkla El Temasında Bulunabilir miyim?

Bedeninizle neredeyse %100 uyum yakalayan ve zamanla daha çok alışacağınız silikon pedlere rahatlıkla temas sağlanabilir. Dokunulabilir, okşanabilir, masaj yapılabilir. Silikonlar patlar mı? Diye merak eden yüzlerce kadın var ve soruların çoğu bu şekilde yöneltilmektedir.

Profesyonel uygulama ile hem ömür boyu hem en ideal biçimde ve gevenle kullanabilirsiniz. Beden hatlarına orantılı, uygun ölçülerde, doğru uygulama ve doğru materyal kullanılarak yapılan uygulamalarda patlama, bozulma, dejenere gibi etkiler olmaz, hatta söz konusu olmaz.

Silikon Ameliyatı Fiyatları 2020 listelerine göre, en ideal uygulamayı yaptırır, ucuz seçenekleri ve profesyonel olmayan yöntemleri seçmezseniz, güvenle ve iç rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Silikon jel kıvamı sayesinde uygulanan yöntem ile uygun boyutlarda yerleştirildiğinde, hissedilmez. Teknolojiyle son şekillerini alan protezler, silikon ile yumuşak bir kıvamda olduğu ve kas altına yerleştirildiği için, kolay hissedilmez ve patlamaz. Exterme durumları dahil etmiyoruz.

meme büyütme

Silikonlu Anne Olur mu?

Olur elbet…

Silikonlarımla bebek yapabilir miyim? Peki ya, emzirebilir miyim?

Diye merak eden anne adayları yahut ilerisini düşünen tüm kadınların, merak ettiği bir konudur. Hem anneliği tatmak hem de tatmin eden göğüslere sahip olmak, birçok kadının istediği bir şeydir. Bilinmesi gereken; silikonlar zararsızdır. Fiziksel ve ruhen katkıları olduğu gibi sağlığa hiçbir zararı yoktur. Öyle ki tüm Dünya’da uygulanan, tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Ve bir çok kadının silikon taktırdıktan sonra, hamile kaldığını, bebekleri ve silikonlarıyla neşeli pozlar verdiğine tanık olmuşsunuzdur.

Gögüs Büyütme Ameliyat fiyatları 2020 seçenekleri, en yeni uygulama yöntemleri ve gelişen teknolojiyle daha pratik hale gelen güzellik etkenleri… Siz kadınlar için daima en güzel ve iyi hissettirecek yöntemler, kadınlığınızdan veya anneliğinizden ödün vermeyeceğiniz şekilde tasarlanıyor. Yani silikonlar, hamileliği etkilemez.

Fiziksel olarak, hamilelik süresince göğüslerde büyüme gerçekleşir. Büyüyen memelerle birlikte, silikonlu göğüsler daha büyük bir form kazanır. Fakat artınız şu olacaktır; hamilelik ve emzirme sonrası hızla küçülen, sarkan göğüsler yerine formda ve dik göğüslerinizle pozitif hayatınıza devam edebilirsiniz.

Gögüs Estetiği Ücretleri

Gögüs Estetigi Görüntüleri izleyen her kadın, muhteşem göğüslere sahip olmak ister. Dişiliğin sembolü, kadınların en estetik olgusudur göğüsler. Hem büyüklük kazanması hem de estetik bir duruş kazanmak için, son yıllarda özellikle tercih edilen bir yöntemdir. Kadınlar önce kendileri için değişiklikler yaparlar. Bedenlerinde istedikleri yenilik ve değişikliklerde, öncelikle kendileri içindir. Bu nedenle, motivasyon kazanmak, kendinizi çok iyi hissetmek ve özgüven artırmak için, göğüs estetiği tercih edebilirsiniz. Her şeyden önce kendinizi mutlu etmek için, istediğiniz tüm güncellikleri sağlayabilirsiniz.

Peki ideal göğüslere sahip olduktan sonra, ne yapmalı, nasıl bakım yapmalı? İyileşme sürecinde bilinmesi gerekenler nelerdir?

Yeni Göğüslerimin İyileşme Süreci Nedir?

Gögüs Estetiği yaptiranlar ve yaptırmak isteyenlere net bilgiler verilebilir. Lakin her kadının farklı, her bedenin farklı özelliklere sahip olduğu bilinmelidir. Bu nedenle ortalama olarak belirlenen iyileşme süreci, bünyelere göre farklılık gösterebilmektedir.

Silikon takma işlemi sonrasında; ilk üç haftadan sonra günlük aktiviteler tam anlamıyla gerçekleştirilebilir. Tüm ameliyatlarda olduğu gibi ilk 21 gün boyunca bedeninize özen göstermeli, sonrasında yavaş yavaş hareket ve aktivite artırımı yapılabilir. Silikon protez ameliyatı sonrasında takip eden ilk ayda spor etkinlikleri tavsiye edilmez. Özellikle kol aktivitelerinin fazla olduğu, tenis gibi spor dallarında ilk aydan sonra net olarak yapılabilir.

Ameliyat sonrası ilk 6 ila 8 hafta süresince; buhar banyoları, sauna, solaryum, masaj salonu gibi etkinliklere izin verilmez. İlk süreç önemlidir ve bedeninize uyum sağlaması, tam kombinasyon edinilmesi için, ilk 1- 1,5 ay boyunca en özenli şekilde dikkat edin, sonrasında bedeninizin bir parçası haline geleceği için rahatlıkla davranabilirsiniz.

Silikonlarımla Bebek Emzirebilir miyim?

Meme büyütme ameliyatlarında, silikon protez meme dokusu, kasları altına yerleştirilir. Süt kanallarına zarar vermeyen silikonlar, maddenin çıkıp süte karışması gibi durumları da ortadan kaldırır. Yapılan klinik çalışmalar ve testler neticesinde; silikonlu memelerde süte karışmadığı hatta bebek mamalarında daha fazla silikon maddeye rastlandığı açıklanmıştır. Aynı şekilde inek sütü ile yapılan silikon madde deneylerinde de, silikonlu göğüslerden daha fazla silikon maddeye rastlanmıştır. Anne ve bebek sağlığına zararlı olmayan uygulamaları, gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

meme büyütme

Dik ve Dolgun Göğüslere Sahip Olmak Pahalı mıdır?

Meme Büyütme Fiyatları 2020 yılı çizelgeleri ve tüm uygulamaları ile güvenilir ve makul fiyatlar sunuyor. Estetik operasyonların ilk uygulanmaya başlandığı yıllarda, özellikle Türkiye’de oldukça pahalı uygulamalardı. Hem teknoloji çok gelişmemiş çok iyi sonuçlar çıkmıyordu, hem de yüksek pahaya uygulanıyordu.

Güzellik, estetik ve kozmetiğin her kadının hakkı olduğuna inanan girişimci ve firmalar sayesinde artık çok pahalı değil. Firmaların çeşitlenmesi, uygulamaların artması ve teknolojinin gelişmesi ile Silikon Taktırma fiyatları 2020 yılı için, daha uygun ve kolay hale geldi.

Kadınların teknoloji sevgisi biraz da estetikle artmış oldu. Teknolojinin gelişmesi, silikon üretiminin artması ve fiyatlarının ucuzlamasını sağladı. Kadınları mutlu etmek için özen gösteren ve yatırım yapan özel hastaneler, estetik merkezleri, üreticiler, estetik doktorlarının çoğalması ile kadınlara silikon özgürlüğü geldi. Tabiri caizse; yemek içmek kadar doğal ve kolay uygulanabilir bir uygulama haline geldi.

Silikon Patlamaz, Taktırmak Ne Kadara Patlar?

Kredi kartına taksit hatta ek taksit formatları, hep kadınlar için dizayn edilmiş programlardır. Her kadın istediğine kavuşsun, kolaylıkla uygulamalarını yaptırsın diye, ödeme kolaylıkları sunuluyor. Kadın doktor tercih eden hastaların isteklerini yerine getiren kadın cerrahlar, uygulama merkezlerindeki artış ve silikon ameliyatı fiyatları 2020 ekonomik seçenekleri ile her kadın iri ve dolgun göğüslere sahip olabilir. Kolay alınabilir banka kredileri, kampanyalar sunan kredi kartları varken, silikon taktırmak artık çok kolay.

Tek mi çift mi?

Göğüs ameliyatlarında fiyat belirlenirken; tek göğse uygulama, çift göğüse uygulama, büyütme, dikleştirme, protez malzeme ve uygulama şekli ayrı ayrı belirlenir, hesaplanır. Uygun ödeme seçenekleri ve artık daha makul olan fiyatları ile gögüs büyütme fiyatları 2020 kampanyaları sunabiliyor. Size en uygun olan göğüs seçeneği, doğru malzeme, tecrübeli cerrah ve ideal iyileşme süreci ile eşsiz göğüslere sahip olabilirsiniz.

Meme Büyütmek İçin Hangi Cerrahı Seçmeliyim?

Göğüs ameliyatları özellikle büyütmek ve dikleştirmek için olanlar; tamamen estetik vurgusu ile yapılan işlemlerdir. Sağlık nedeniyle yapılan, göğüs küçültme gibi işlemler dışında; büyütme işlemleri tamamen kadının isteğine ve estetik isteğine göre yapılır.

En iyi cerrah, bedeninize en uygun olanı önerendir. Sizin en iyi olacağınız durumu söyleyen ve ”daha iyi” olmanızı sağlayacak doktordur. Daha iyi hissetmek, daha mutlu olmak ve daha iyi görünmek için yapılan uygulamalar, profesyonel bir cerrah tarafından, yapılması gereklidir. 18 yaşını dolduramamış gençlerde; vücut gelişimlerini tamamlamadıkları için önerilmez ve uygulanmaz. Sağlık açısından size zararı olmayacak uygulamaları ve cerrahı tercih etmelisiniz.

Cerrah Nasıl Seçilmelidir?

Meme büyütme ameliyatları genellikle sorunsuz ve başarılı geçen uygulamalardır. Silikon takma işlemi artık kolay ve pratik şekilde, takılan işlemlerdir. Güven veren cerrahı seçmeniz hem içinizin rahat etmesini sağlar hem de ameliyatın başarılı geçmesini sağlar.

Kadın doktor olarak düşüncem: kadınların rahat etmesi ve karşılıklı güven duymaktır. Sadece ameliyat yapmak ve gelen her hastaya silikon takıp göndermek amacıyla değil, bir kadın olarak sizleri anlayarak ve en ideal şekilde mutlu etmek için çalışıyorum.

meme büyütme

Sizlere Ne Vadediyorum?

Dolgun, iri, formda ve dik başlı göğüsler…

Danışan ve kendini ellerime bırakan herkese, pozitif değer katmak, mutlu etmek ve bedenlerini daha çok sevmeleri için onlara yardımcı oluyorum. Estetik cerrahlığın en önemli kriteri; okumaktır…

Beden okuyabilmek, insanların fiziksel yapısını dakikalar içerisinde anlayabilmek ve ihtiyaçları olanı sunmak, bir cerrahın öncelikli işlemidir. Bedeni biçmek değildir mesele. En hassas dokunuşlar ve en ideal dokularla, kadınları mutlu etmek, özgüven ve motivasyonlarını artırmaktır.

Karşılıklı güven ve karşılıklı netlik olduğu sürece, ideal olanı birlikte bulabiliriz. Yaptığımız tüm çalışmalar, başarılarımız ve form kazanan göğüslere kataloglarımızdan ulaşabilir, doktorluk geçmişi, eğitim ve tecrübelerimiz hakkında bilgi edinerek, bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Nasıl Değerlendirme Yapıyoruz?

YAŞ: Göğüslerini büyütmek, dikleştirmek, küçültmek isteyen kadınların sağlık kontrolleri ve durumları değerlendirilerek, uygulama yapılıyor. Kronik ameliyata engel bir hastalığı olmayan, sağlık durumu iyi olan tüm kadınlara uygulama yapabiliyoruz. Yaş önemsiz bir detay olarak, ameliyatlarımızda baz almıyor, her kadının isteğine ve sağlık durumuna göre uygulama yapıyoruz. 40 yaş üstündeki kadınlarda da, gönül rahatlığı ile meme dikleştirme, büyütme gibi ameliyatlar yapılabiliyor.

VÜCUT AĞIRLIĞI: Kilolu hastalarda ameliyat sırasında farklı uygulamalar gerebiliyor. Yahut ameliyat sonrası pot oluşumu gibi etkiler gözlemlenebilir. Aşırı kilolu hastalarda; memeye istenilen şekli vermek biraz daha zor olabilir. Uzun süreçte meme şekli ile alakalı problem gözlemlenebilir.

Kilolu hastalarda yine yağ dokusu fazlalığı ile çeşitli bölgelerde enfeksiyon oluşabilir. Kesi ve yara izlerinde açılma- enfeksiyon gözlemlenebilir. Daha sağlıklı form kazanmak, sorunsuz ameliyat gerçekleştirmek ve ameliyat sonrası sorun yaşamamak adına, zayıflayıp, fazla kiloları vererek ameliyata girilmesi önerilmektedir.

SİGARA: Sigara kullanımı meme büyütme ve göğüs estetiği ameliyatlarında, yara yeri iyileşmesini bozabilen, iyileşme sürecini geciktiren, en önemli risk faktörlerinden biridir. Sigara kullanan kişilerde görülebilen, mikro dolaşım problemlerine bağlı olarak; yara yerlerinde açılma- kanama veya ameliyat izlerinin daha koyu renkte  iyileşmesi, gözlemlenebilir. Bırakmasanız da ameliyat için kısa bir süre ara verebilirsiniz niteliğinde; ameliyattan 2 hafta önce içilmemesi öneriliyor. Ameliyat sonrasında ise 3 hafta süresince sigara kullanmamak doğru ve hızlı iyileşme süreci kazandırıyor.

Meme Büyütme Ameliyatsız

Ameliyattan korkuyor musunuz?

Narkoz, ameliyat masası ve yapılacak uygulamalar size zor geliyor olabilir mi?

Olabilir…

Her kadın için estetik çözümler vardır. Her bedene özel uygulamalar, her zaman güzellik için bir neden vardır. Sıkı ve dik göğüslere sadece ameliyatla değil, ameliyatsız şekilde de ulaşılabilir. Çeşitli yöntemler kullanılarak, ideal göğüslere kavuşabilirsiniz. Yağ enjeksiyonu ve dolgu maddeleri ile meme büyütme uygulamaları yapılıyor. Tercih eden kadınlar için bu uygulamalardan kısaca bahsedebiliriz. 

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız göğüs büyütmenin yöntemleri arasında yağ enjeksiyonu uygulaması bulunuyor. Yabancı bir madde kullanmaksızın, uygulama yapılacak bedenin kendi yağları ile yapılan uygulama yöntemidir. Çok uzun süre kalıcı olmadığı için, denemek isteyen ve geçici süre isteyen hastalar için ideal yöntemlerden biridir. Normal yağ dokularından yapıldığı için, sağlık açısından hiçbir sakıncası yoktur. Zamana bağlı olarak, beden içerisinde zamanla erime yapabilir.

Silikonla meme büyütme işlemlerine göre; kalıcı olmadığı için çok tavsiye etmediğimiz bir yöntemdir. Her 1- 2 senede bir tekrarlanması gereken bir işlem olduğu için de çok tavsiye edilmez. Ayrıca dolgun ve büyük göğüs arzulayan kadınlar için, yeteli olmayacak bir yöntemdir.

meme büyütmeDolgu Maddeleri İle Meme Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız göğüs büyütme yolları olarak dolgu maddeli işlemler önerilebilir. Dolgu madde ile meme büyütme uygulamalarında, beden içerisinde farklı maddeler koyularak işlem yapılıyor. Bu çok sağlıklı bir yöntem olmamakla birlikte; silikon gibi değildir. Yani silikon farklı bir madde olarak, göğüs içine yerleştiriliyor olsa da, kendi haznesi içerisinde olduğu için, bedene- hücrelere- kana karışması söz konusu değildir.

Dolgu maddeleri kullanarak meme büyütme işlemleri tıpkı yağ enjeksiyonları gibi uzun süre kalıcı değildir. Bu nedenle, çok tavsiye ettiğimiz bir yöntem değildir. Birkaç senede bir tekrarlanması gereken ve istenilen büyüklüğü tam olarak sağlamayan bir uygulama yöntemidir. Silikon protezler kadar sağlıklı, kalıcı ve form sağlayan yöntemler değildir. Çok ekonomik fiyatlarda sunmayan bir programdır.

İğneyle Meme Büyütme Uygulaması Kalıcı mıdır?

Tipik botoks olarak değerlendirebilirsiniz. Hiyaluronik asit denilen maddenin, iğne ile enjeksiyonu şeklinde uygulanır. İğneyle göğüs büyütme işleminde, botoks uygulaması sırasında kullanılan asit ile uygulama yapılır. Su tutucu özelliği düşünülerek hem meme büyütme hem de form kazandırma işlemi uygulanır. Silikon takma işlem kadar kalıcı değildir. 1- 2 senede tekrarlanması gereken bir işlemdir.

Tıbbi kontroller yapılarak uygulanır. İşlem süresi kısa olduğu için tercih edilebilir bir yöntemdir. Göğüslerin iki yanından enjekte edilerek uygulanır.

Aquafilling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Aquafilling yöntemi ile meme büyütme işlemi biraz kimyasal içeren bir uygulamadır. Sentetik lineer poliamid maddelerden oluşan ve 3D moleküler yapıya sahip bir uygulamadır. Matriks içine yerleştirilen normal %0,9 fizyolojik sodyum klorid çözeltiden elde edilen yöntemdir. Hidrolik jeldir. Karbonil ve amin grupları arasındaki çoklu hidrojen bağları prensibiyle çalışır.

Aquafilling dolgu fiyatları; göğüs, bacak, kalça gibi farklı bölgelere göre değerlendirilir. Uygulama miktarı, bölgesi ve kişisel isteğe göre değerlendirilerek, fiyat belirlemesi yapılır. Aquafilling ile meme büyütme uygulamasında; pozitif yükü ile, kollajen ve elastin dengesi/ çalışması sağlanarak, negatif yüklü moleküller çekilerek, hem meme büyütme hem de esneklik sağlanır. Hacim kazandıran ve doğal görünüm veren bir uygulamadır.

Aquafilling Fiyat ve uygulama yöntemleri, silikon uygulama işlemlerine göre daha pahalı bir işlemdir. Silikon uygulama diğer tüm ameliyatlı ve ameliyatsız uygulamalara göre; daha uygun fiyatlarda ve daha uzun süre kullanım sağlayan işlemlerdir. Gerçek form ve hacim kazanmak, dik ve esnekliğini kazanmış göğüsler için, silikon taktırmak en ideal yöntemlerden biridir.

Silikon Hakkında Merak Edilen Konular

Göğüsler birbiriyle aynı boyutta değilse, biri diğerinden daha büyük/ küçük ise nasıl bir uygulama yapılır?

Sadece göğüslerde değil, bedenin çift olan tüm uzuvlarında, ikisi birbirinden farklı ölçülere sahiptir. Tüm kadınlarda iki göğüs ölçüsü birbirinden faklıdır ve bazı kadınlarda bu durum daha belirgin şekildedir.

Meme büyütme operasyonları sırasında, her iki göğse farklı boyutlarda silikon malzeme koyarak, ikisi arasındaki eşitlik sağlanıyor. Aslına bakarsanız hiçbir kadının bir memesi diğer memesine birebir eş değildir. Tek göğse silikon yerleştirmek farklı görünüm sağlayacağı için iki göğse birden uygulama gerçekleştiriyoruz. Kıvam, boyut, oran ve görsel açıdan aynı oranda görülebilmesi için göğüs altına yerleştirme yapılıyor.

Emzik Görüntüsündeki Göğüslerde, Şekil Bozukluğu Düzeltilebiliyor mu?

Tüberoz olarak tıp dilinde adlandırılan meme şekli, emzik görüntüsünü veren göğüs tipleri için kullanılan bir tanımdır. Keçi memesi olarak da adlandırılabilen tüberoz meme tipinde, ameliyat ile düzeltme sağlanır. Fiziksel yapı ve göğüslerin boyutlarına göre ameliyat seçeneklerinden biri değerlendirilir.

Bu uygulamada göğüs toparlama, meme büyütme veya göğüs küçültme fonksiyonları değerlendirilerek, şekil bozukluğu düzeltilir.

Silikon Büyüdükçe, Fiyatı Büyür mü?

Gögüs dolgusu fiyatları, meme büyütmek isteyen her kadının merak ettiği bir konudur. Göğüslere yapılacak uygulama, tek veya çift göğüs uygulaması, silikon protez seçimi, cerrah, hastane gibi tüm kriterler fiyat belirleyici unsurlardır. Her uygulama kendine özeldir ve doktor muayenesi sırasında silikon takma fiyatı belirlenir. Genel anlamda çift göğüs protezi üzerinden değerlendirme yapılır.

meme büyütme

Göğüslerim İçin Hangi Silikonları Seçmeliyim?

Tıbbi açıdan ve memnuniyet sağlamak adına FDA onayı alan ürünleri tercih ediyoruz. Sağlık bizler için önemli ve estetik katarken, sağlığı ön planda tutuyoruz. Uluslararası bir kuruluş olan FDA çalışmaları ile güven ve bağımsızlık kazanmış bir kurumdur.

Kadınların tercihi daima ön plandadır. Güzellikleri ve kendilerini iyi hissetmeleri için en ideal markaları seçmek adına, özen gösteriyoruz. Bir kadın olarak en hoş görüntüyü vermek, en sağlıklı olanı belirlemek ve muazzam bir başarı elde etmek için FDA onaylı markalardan, en doğal ve kadınsı silikon modellerini seçiyoruz.

Vücut Tipine Göre Silikon Modeli Nasıl Seçilir?

Yuvarlak silikon, damla silikon seçimleri her kadının fiziksel yapıyla alakalı olarak, biraz da tercih meselesidir. Anatomik silikon modeli, uzun boylu kadınların tercih ettiği seçenektir. Doğal görünümü ile masum bir kadınsılık ve gizemli bir dişilik katan modeldir.

Birçok kadın göğüslerini büyük göstermek adına ekstra dolgulu sutyenler veya sutyen içi pedleri kullanarak motivasyon sağlıyorlar. Dolgulu, süngerli veya hava yastığı kıvamında sutyenlerden bıkan kadınlar için ideal form sağlayan damla ve yuvarlak silikon modellerden biri, beden yapılarına uygun olarak tercih edilebilir.

Orta veya biraz daha kısa boylu kadınlar için, yuvarlak silikon modelini daha uygun görüyoruz. Zaten muayene ve silikon seçimi işlemi sırasında, hastalarla birlikte deneyerek seçim gerçekleştiriyoruz.

Korkcak mıyım? Acıycak mı?

Tamamen rahat olmalısınız…

Kafanız rahat, içiniz rahat ve bedeniniz tamamen rahat olmalı.

Gögüs büyütme ameliyatları anestezi ile yapılan işlemlerdir. Bu nedenle acı hissetmeyeceksiniz. Ameliyat sırasında ağrı, can acıması gibi şeyler hissetmeyeceksiniz. Anestezi ile ameliyata girip, tüm işlemler gerçekleştirildiğinde rahat bir şekilde uyanacaksınız. Korkmanızı gerektirecek hiçbir neden yok.

Bir kadın olarak, kadın bir cerrah olarak öncelikle hastalarımı rahatlatıyorum. Hasta demek doğru bir tanım değil belki… Hemcinslerimin rahat olması için ameliyat öncesi tamamen hazır olmalarını ve kararlarını vermelerini, gerçekten bunu isteyip istemediklerine kendimi de ikna ederek, çalışmalarımı gerçekleştiriyorum.

Karşılıklı güven, özen, rahatlama ile çok kolay tamamlanan bir işlemdir.

Ya Sonrası?

Ameliyat Sonrası Ağrı- Sızı Olur mu?

Daha önce herkesin bir hastane, damar yolu deneyimi olmuştur. Damar yolu açma işlemini, hepiniz bilirsiniz. Ameliyat öncesi, tahlil ve damar yolu için bir iğne yapılıyor. Basit bir işlem olan iğne yapımında, minicik bir ağrı hissetmeniz normal sayılabilir.

Anestezi ile yapılan işlem sırasında da ağrı/ acı hissetmeniz, mümkün değil. Meme estetiği operasyonundan sonra ise; ağrıdan ziyade, göğüslerde gerginlik hissedilebilir. Memelerde bir dolgunluk hissi oluşması çok normaldir.

Göğüsler gerdirildiği için bu hisse alışana kadar, dolma/ taşma/ göğüs gerginliği gibi etkiler hissedilebilir. Kısa süre içerisinde, bedeniniz alışacak, bünyeniz uyum sağlayacak ve elastikiyet sağlanacaktır. Birkaç gün içerisinde, eskisinden çok daha hissetmeye başlayacaksınız.

Silikon takma ameliyatı sırasında, meme bölgesine ağrı kesiciler uygulanıyor. Etkisi 24 saat olup, ameliyatın hemen sonrasında acı/ ağrı hissetmemeniz sağlanıyor. Operasyon sonrası, ilk 12 saat hastanede kalınıyor. Müşahede süresince ekstra ağrı kesiciler uygulanarak, hiç ağrı hissetmemeniz sağlanıyor. Hastaneden çıkış sürecinde, yine sizi rahatlatacak, iyi gelecek ağrı kesici reçetesi sunuyoruz.

Meme Büyütme Ameliyat Ekibim Kadınlardan Oluşabilir mi?

Sağlıktan farklı olarak, estetik ve görsel bir işlem olduğu için, her kadın doktor tercihi yapmak isteyebilir. Dokunuş, muayene, çizimler, ameliyat öncesi ve sonrası gibi işlemlerde, tamamen kadın ekip isteyen kadınlar için, bu isteklerini sağlayabiliyoruz. Estetik uygulama için her aşama da kadınlardan oluşan bir ekip ile başarılı bir ameliyat geçirmenizi her şeyden önce ”gönül rahatlığı” sağlıyoruz.

meme büyütme

Sıkılınca Vazgeçebilir miyim?

Silikonu taktırdım, isteyince çıkartabilir miyim yani?

Bu beden sizin… Dilediğinizi ekleyebilir sıkıldığınızda çıkarttırabilirsiniz. Silikon ameliyatlarının güzelliği budur. Diğer uygulamalar gibi olmayıp, istenildiği zaman çıkartılabilir, istenildiği zaman yeniden taktırılabilir formdadır. Bugüne dek yaptığımız uygulamalarda, silikonlarını çıkarana rastlamadığımızı belirtmeliyim.

Bir kez seven vazgeçemez gibi… Silikona alışan hiç kimse çıkarmak istemez, sadece yenisini taktırmak ve biraz daha büyütmek için uygulama isteyen kadınlar olabiliyor.

Hissetme Oranı? Ameliyat Sonrası Göğüsler Hissedilebilir mi?

Silikon protez işlemlerinde his kaybı görülmez. Meme küçültme işlemleri sonrası çok az bir his kaybı gözlemlense de meme büyütme işlemlerinde, his kaybı olmaz. Güzel göğüslerinizi her zamanki gibi canlı ve dokusal hissedebilirsiniz.

Göğüs uçlarından kesi yapılmadığı için, his daima vardır. Meme başlarından yapılan uygulamalar veya profesyonel yapılmayan işlemlerde, his kaybı olabilir. Bizler, göğüs uçlarının formumu, hissini ve yapısını koruyarak işlem gerçekleştiriyoruz. Profesyonel ameliyat, doğru uygulama, bedeni okuma ve tanıma, doğru silikon maddeyi yerleştirmek, kendinizi daha iyi hissetmeniz için etkilidir. Sadece meme büyütme işlemi yapmıyor, olduğu formunu ve gerçek his/ hücrelerinizi koruyoruz.

İzler Geçer mi?

Meme büyütme ameliyatlarında cerrah başarısı, sanatsal dokunuşlarda gizlidir. Tıpkı resim yapmak gibi, ışık ve gölge formatlarını hoş kombinasyonlar ile kusursuz göstermek. Estetik cerrah olarak, kıvrımlardan faydalanıyoruz. İz kalmayan hiçbir operasyon yoktur. Her uygulamada muhakkak minik de olsa bir iz kalır. Fakat vücut hatları ve kıvrımlarını kullanarak, izlerin ”en görünmez” bölgede olmasını, mümkün olduğunca görünmemesini sağlıyoruz.

Uygulama yöntemine bağlı olarak; koltuk- altı, göğüs başı veya göbek bölgesinden kesi açılan uygulamalarda, izler görülebiliyor. Yaygın olarak kullanmayı tercih ettiğimiz yöntem; göğüs altı meme büyütme ameliyatlarıdır. Göğüs altında kalan izler, bu kıvrımlar sayesinde kolaylıkla saklanabiliyor.

Meme büyütme işlemlerindeki izler, 6 ay içerisinde silikleşmeye ve daha sonra beyazlaşarak ten kıvamında görünmemeye başlar. Zamanla izler en belirsiz şekilde neredeyse görülmeyecek şekle gelir. Zaten kozmetik bu denli hızlı yol aldığı için, iz geçiren kozmetik kremlerden faydalanarak, içinizi maksimum düzeyde rahatlatabilirsiniz.

Dini Açıdan Silikon Nasıl Değerlendirilmelidir?

Bu konuda hastanın kararı ve inançları gereğince, herhangi belirleyici bir açıklama sunamıyoruz. Estetik güzelliğe katkı sağladığı ve bedene herhangi bir zararı olmadığı düşünülürse, günah değildir. Ayrıca sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da bir çok ameliyat yapılabiliyor ve bedene farklı maddeler (platin, kapak, pil vs. Gibi) yerleştirilebiliyor.

Meme büyütme ameliyatları, kişisel formatla yahut DNA ile oynamak olmadığı için ”fikrimce” bir sakıncası yoktur. Genetiği bozmadan ”tıbbi etik” ile silikon yerleştirme işlemi gerçekleştiriyoruz. Bu konuda kararı verecek olan sizlersinizdir.

Ameliyat Sonrası Ne Tür İşlem Gerekir?

Ameliyatın hemen sonrasında yani erken dönemde; yara yerinde ufak açılmalar, kanama, sıvı birikimi yahut enfeksiyon gözlemlenebilir. Her hastada olmamakla birlikte nadiren de olsa görülebilir. Bu durumun normal olduğu, kısa sürede geçeceği anlaşılmalıdır. Zaten kontroller, muayene ve pansumanlarımızı en doğru süre ve doğru şekilde gerçekleştirdiğimiz için, en kısa sürede iyileşme ve toparlanma sağlanacaktır.

Meme estetiği ameliyatı sonrası antibiyotik kullanımı ile enfeksiyon riski en aza indirilebilir. Kanama görülen hastalarda; hafif veya belirgin şekilde kan birikimleri görülebilir. Hafif dereceli kanamalar hızlı sürede geçeceği gibi yoğun şekilde kanama, kan toplam gözlemlenirse, yeniden ameliyat yapılması gerekebilir.

Dolaşım problemi, nadiren gözlemlenebilen bir durumdur. Göğüs ucu bölgelerinde ve kesi bölgesinde, bazen görülebilir. Daha çok meme küçültme ameliyatları ve dikleştirme işlemlerinde gözlemlenebilen bir etkidir. Pansuman ile kısa sürede iyileşen bir etkidir.

Meme Büyütme İşlemlerinde Hangi Teknik Uygulanır?

Göğüs dikleştirme ameliyatlarında genellikle; Vertikal Skar tekniğini kullanılıyor. Lolipop şeklinde uygulanan ve lolipop izi bırakan teknikle çalışma yapıyoruz. Göğüs dikleştirme işleminde; meme alt kısmında kalan meme dokusundan faydalanarak işlem yapılıyor. Dokunun bir bölümünü çıkartarak, kalan dokuyu yeniden form katarak yani yeniden şekillendirerek, işlem gerçekleştiriyoruz.

Hızlı iyileşme süreci gösteren uygulama sonrası, dikişler kapanırken dik kesinin alt kısmında bir miktar potluk oluşabilmektedir. Bu potluk ve göğüsteki farklılıklar bir kaç ay içinde ve hızla kendiliğinden düzelmekte, iyileşmektedir. %5 ile %10 oranında düzelmememe durumu gözlemlenebilmektedir.

Potluk, form veya şekil bozukluğu, kanama birikmesi veya benzer durumlarda; hasta ve doktor kabulüyle, yeniden bir ameliyatla düzeltilebilir. Yine anestezi uygulanarak ilk 6 aydan sonra tüm kusurlar düzeltilerek, tam form sağlanabilir. Çok yaygın görülmeyen potluk durumu; kilolu hastalarda veya meme bölgelerinde aşırı sarkma olarak hastalarda görülebilmektedir.

meme büyütme

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al