İstanbul Meme Büyütme 9 Ocak 2018

İstanbul meme büyütme işlemleri ile hep hayal ettiğiniz o dolgun göğüslere sağlığınızı hiçbir şekilde tehdit etmeden erişebilirsiniz. Meme ile alakalı olan bütün işlemlerin hem çok özenli bir biçimde seçilmiş olan protezler ile hem de uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Ancak bu şekilde memnun kalabileceğiniz bir sonuç elde edebilirsiniz.

Protez aracılığı ile büyütülecek olan göğsün ebadının sizin genel vücut ölçülerinize ve sağlık durumunuza uygun bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Örneğin çok minyon hatalara sahip olan bir kadının 95 D beden bir iç çamaşırı giyebilecek bir hale gelmesi oldukça sağlıksız bir adım olacaktır. Hem uzmanların görüşlerinin hem de sizin isteklerinizin tatmin edilebileceği bir orta noktanın bulunması oldukça önemlidir.

Meme Büyütme Operasyonlarında Hangi Protez Türleri Tercih Edilmelidir?

İstanbul meme büyütme operasyonlarında daha çok iki tür protez öne çıkmaktadır. Birincisi içerisinde silikon malzeme olan protezlerdir bir diğeri de saline yani tuzlu su çözeltisinden imal edilmiş olan protezlerdir. Uzmanlar bu konuda zaman zaman fikir ayrılıkları yaşayabilmektedir. Son dönemlerde tuzlu su ile ortaya çıkarılmış olan protezlerin genel doku olarak doğal memeye daha çok benzediği iddia edilmektedir. Siz de kendi seçiminizi doktorunuza sunabilir ve ondan bu konuda öneriler alabilirsiniz.

Meme büyütme konusunda kullanılan protez türü ne olursa olsun elde edilecek olan sonucun başarılı olması meme dokusunun protezi kabul etmesine bağlıdır. Bu konuda bir sıkıntı yaşamamak için kaliteli protezlerin kullanılması tercih edilmelidir. Ülkemizde yer alan meme operasyonları büyük bir başarı ile sonuçlandığı için kendinizi bu konuda uzmanlara teslim etmekten de çekinmemelisiniz.

İstanbul Meme Büyütme, Meme Ameliyatlarından Sonraki Süreç Nasıl İşlemelidir?

İstanbul meme büyütme ameliyatından sonraki süreçte kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Örneğin istirahat devresinde asla meme kısmını zorlayacak olan aktiviteleri yapmamalı ve ağır sporlardan da kaçınmalısınız. Estetik operasyonları sonrası bölgedeki kirli kanın veya varsa sıvıların dışarı atılması için bir diren takılmaktadır. Uzmanınız uygun gördüğü zaman bu direnleri de memenizden çıkaracaktır.

Pansumanlara dikkat edilmesi ve genel olarak bölgenin temiz tutulması durumunda uzmanların size yapmış olduğu önerilere de riayet ederseniz iyileşme dönemi kesinlikle sıkıntısız bir şekilde atlatılacaktır. İyileşme süreci net olarak belirtilecek bir aralık değildir. Her kişinin vücut değişkenleri farklı olduğu için meme büyütme ya da dikleştirme ameliyatlarından sonra iyileşeceğiniz zaman aralığı da sizin sergileyeceğiniz özene göre ve bünyenize göre değişim gösterecektir.

Protezler Hakkında Detaylı İnceleme ve Türler Üzerine Analiz

Görsel olarak memelerinizin boyutundan memnun değilseniz ilk olarak estetik cerrahtan yardım almalı ve sağlığınızın bu operasyon için uygun olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Meme büyütme ameliyatları herkesin kolay bir şekilde dahil olabileceği sağlık süreçlerinden değildir. Genel sağlığınızın bu işleme uygun olması gerekmektedir.

Doktorunuz onay verdikten sonra karar verilmesi gereken bir sonraki aşama ise kullanılacak olan protezin dokusu hakkında karar vermektir. Bu konu hakkında birçok farklı alternatif bulunmaktadır;

  • Meme büyütme ameliyatlarında kullanılacak olan protez damla şeklinde ya da yuvarlak bir şekle sahip olabilmektedir.
  • Protez dokusunun yüze kısmında pürüzlü bir dokunun geçerli olduğu modeller söz konusu olabilir. Bunun aksine tam olarak pürüzsüz olan modellerin de varlığından bahsetmek gerekmektedir.
  • Son farklılık olarak protezin iç yapısını oluşturan madde bir jel olabilir ya da tuzlu su olabilir. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Bahsedilmiş olan bu alternatifler arasından seçim yapmak için sizin istediğiniz görünüm ile doktorun uygun gördüğü arasında bir orta yol bunluktan sonra işlem uygulanmalıdır.

Meme büyütme ameliyatlarının sonrasında belirli aralıklar ile doktor kontrolüne gitmek gerekmektedir. Bu konuda uzmanınız zaten size gerekli olan randevu çizelgesini verecektir. Sorunsuz bir iyileşme süreci yaşayabilmek için mutlaka bu çizelgede bulunan detaylara uyum sağlamanız gerekmektedir. Ayrıca pansuman ve dezenfektasyon gibi hususlarda da büyük özen gösterilmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA