İzsiz Burun Estetiği 9 Ocak 2018

Estetik yaptırmak isteyen kadınlar ve erkekler için özel burun yapıları, yüzlerine uygun olacak şekilde belirleniyor. Belirleme sürecinde üç boyutlu maskelerden veya üç boyutlu bilgisayar programlarından yardım alınıyor. Burun estetiği artık son dönemde ameliyat olacak kişilerin günlük yaşamına da dikkat etmesini zorunlu hale getiriyor.

Estetikle ilgili merak ettiğiniz bir durum bulunuyorsa, bunu mutlaka hekiminizle görüşmeli ve sonrasında ise size detayları bildirmesini talep etmelisiniz. İki ve üzerinde ameliyat geçiren bireyler ameliyatın genel yapısına dair bazı bilgilere sahip oluyor. 6 ay ile 1 yıllık zaman diliminde sportif faaliyetlerden gelecek darbelere, 6 aya kadar olan sürede ise kan basıncı ve diğer bölgelerdeki görünüm farklarına, ağrıya dikkat etmeniz yeterli oluyor.

İz Olmadan Estetik Yaptırabilir Miyim?

İz bulunmaksızın bir estetik ameliyat gerçekleştirilmesi için, nasıl bir teknik uygulanacağının dikkatli bir şekilde belirlenmesi gerekiyor. Günümüzde direkt olarak burun estetiği iç bölgeden yapılabildiği için, hiçbir şekilde mağduriyet yaşamanıza neden olmaksızın estetiğin iç kanaldan yapılmasına imkan tanıyabiliyor. İz olmadan gerçekleştirilecek olan işlem için öncelikle burnun orta kısmındaki derinin kaldırılması gerekiyor.

Sonrasında, operasyonun türüne ve burna nasıl bir müdahale uygulanacağına bağlı olarak, iç kısımda değişiklikler yapılabilir. Kanama da göz önünde bulundurulduğu için, hastanın kanla ilgili sorun yaşamaması amacıyla gerekli tedbirler alınır. Çoğu zaman açık burun ameliyatlarında hastaların burun ucu ve burun çatısında oluşan izlerden yakındığı görülüyor. Fakat iz olmadan gerçekleştirilmesi istenen işlemler için direkt olarak estetikle ilgili girişimleri burun içerisinden yapmak mümkün oluyor.

Burun İçi Estetik Yaptırmak Mümkün Mü?

Burnun iç kısmındaki problemlerin ortadan kaldırılabilmesi veya şeklinin düzeltilebilmesi için en kolay ve acısız tekniklerden bir tanesi olan kapalı operasyon tercih edilebiliyor. Burun estetiği ile ilgili olarak yürütülen çalışmaların büyük bir bölümü bu teknik sayesinde gerçekleştiriliyor. Hiçbir iz kalmaksızın hastanın burnunda ufak veya büyük düzeltmeler yapılabiliyor. Böylelikle hem solunumla ilgili herhangi bir sağlık sorunu yaşamaması sağlanıyor, hem de direkt olarak burnun anlık durumunun olumsuz şekilde etkilenmemesine imkan tanınıyor.

Burun Ucunda İz Kalır Mı?

Uç kısımda bir iz kalmaması için özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. Kapalı teknik bu nedenle artık hastaların en çok tercih ettiği operasyonlardan bir tanesi olmayı başardı. İzin kalması halinde her zaman için ameliyat olduğu anlaşılabiliyor. Bu tarz durumlarla ilgili hassasiyeti bulunan bireylerin doğrudan burun estetiği ile ilgili olarak doktoruna isteklerine bildirmesi gerekiyor. Ancak böylelikle izin kalmaması için yöntem değişikliğine gidilebilir. Buna ek olarak uygulamanın nasıl yapılması gerektiği, burnun yapısı ve yüzün durumunun ne olduğu da göz önünde bulundurularak bir kara verilir.

Hastanın Burun Yapısı Operasyonu Etkiler Mi?

Hastaların burun yapısı eğer aşırı derecede bozukluk içeriyorsa, bu tarz durumlarda tüm sürecin hekime bırakılması oldukça önemlidir. Büyük problemler bulunan burunlarla karşılaşılması halinde hekim, üç boyutlu olarak hastanın süreci anlayabilmesi ve operasyonun genel yapısıyla ilgili bilgi edinebilmesi için bir tasarım hazırlayacaktır. Böylelikle burunla ilgili veya yanaklarla, dudaklarla ilgili bir sorun bulunup bulunmayacağı konusuna tedirgin olan hastaların merakı giderilmiş olacaktır.

Burun yapısının solunumu doğrudan etkilediği hastalarda ise tamamen estetikle ilgili olarak gerçekleştirilen işlemler, özel teknikler doğrultusunda yapılabilecektir. Sol kanat veya sağ kanat fark etmeksizin, asimetri bozuklularına, solunuma ve yamuk bir bölge bulunup bulunmadığına dikkat edilir. Lokal anesteziye karar verilmişse ve dışarıdan ameliyat yapılması isteniyorsa, hastaya bu durum tüm detayıyla anlatılarak süreci öğrenmesi sağlanır.

Burun Estetiğinde Sağlık Riski Söz Konusu Mudur?

Burun estetiğinde uygulamanın doğru yapılması durumunda sağlık üzerinde herhangi bir olumsuz etki söz konusu olmayacaktır. Özellikle operasyonu yapacak olan uzmanın çok dikkatli bir biçimde seçilmesi gerekmektedir. Uzmanın alanında kendini göstermesi sonuçların ve ameliyatın çok daha güven verici olmasını mümkün kılmaktadır.

Burun estetiğinde kıkırdak dokuda değişimler meydana getirildiği zaman operasyon sonrası süreç çok daha kolay bir şekilde işlemektedir. Operasyon kemiğe kaymaya başladıkça süreç de daha ağır bir hal alacaktır. Burun etrafında morarmalar göz altlarına kadar inebilmektedir.

Burun ameliyatı sonrasında geleceğiniz ortamın soğuk olması önemlidir. Sıcak ortamlarda kanlanma daha da hızlanmakta ve yoğun bir hal almaktadır. Aslına bakılırsa bütün estetik ameliyatlar sonrasında iyileşme sürecinin görece daha soğuk bir alanda geçmesi çok daha tercih edilir bir durumdur.

Nefes sorunlarının giderilmesi için uygulanan operasyonlarda eğrilikler düzeltilebilmektedir. Ayrıca herhangi bir et sorunu varsa bu da ortadan kaldırılmaktadır. Operasyonun riski bir tarafa koyulduğu zaman asıl bu estetik dokunuş ortaya koyulmadığı zaman kişilerin solunum sistemi riske girmektedir. Hatta nefes sıkıntılarının solunum konusunda yetersizliklere bile ortam hazırlayabileceğinin unutulmaması lazımdır.

Operasyon sonrası riskin en az dereceye indirilmesi için muhakkak düzenli aralıklar ile uzmanlar tarafından kontrol edilmek gerekmektedir. Bu şekilde bir komplikasyonun ortaya çıkıp çıkmadığı da daha rahat bir biçimde incelenmiş olur. Pansuman ve dezenfektasyon sürecinde de çok hassas olunmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA