İzsiz Meme Estetiği 2 Şubat 2018

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte büyük veya küçük göğüslü olmak kadınların takdir edilen değiştirilemez bir yönü olmaktan çıktı. Kadınlar artık istediği gibi görünebiliyorlar. Dış görünüş kendini iyi hissetmek olarak çok önemli olmasının yanında beden sağlığı içinde önemli bir unsurdur aynı zamanda beden olarak uygun vücut ölçülerine sahip kadınların kendilerini daha iyi hissettikleri de yok sayılamaz bir gerçektir. Bel, omuz, kalça, göğüs kafesi ölçülerinize göre göğsünüzün daha küçük olmasını ya da daha büyük olmasını istiyor, bunun yanında izsiz meme estetiği olmak herhangi bir yara izi vücudunuzda taşımamak mı istiyorsunuz? Bu artık hiçte imkansız değil.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Yöntemi

Göğüs estetiği ameliyatı temiz hastane ortamında, anestezi ile ameliyathane de yapılmaktadır. Oldukça ciddi bir operasyondur. En önce kişinin istekleri göz önünde bulundurulur. Kişinin istediği ölçülerle ve işlemlerle istediği görünüme kavuşabilmesi amaçlanır.

Göğüs büyültme işlemlerinde kişin istediği ölçülerdeki slikon protez meme dokusu arkasına yerleştirilir ve sonuç olarak gözle görülür bir başarı elde edilir. Tabi bunun yanında bu işlemin yerine daha farklı işlem ve farklı protezlerde yerleştirmek mümkündür. Ameliyat sonrası görülen ağrılar basit ağrı kesicilerle geçebilmektedir. Bu ağrılar kasların arkasına yerleştirilen proteze kasların yer açma ve alışma çabalarından ileri gelir. Nitekim bir süre sonra da geçecektir. İzsiz meme estetiği için muhakkak alanında uzman bir doktora gitmek fazlaca önemlidir.

İzsiz Meme Ucu Estetiği

Göğüs büyüklüğü veya küçüklüğü kadınlar için önemli noktalardandır. Göğüs estetiğinizi düzeltmek istiyor ama bıçak altına yatmak istemiyorsanız tedavi sürecinde doktor kontrolünde farklı yöntemler de istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Göğüs estetiği operasyonları dört çeşittir.

  • Göğüs büyültme
  • Göğüs küçültme
  • Göğüs dikleştirme
  • Göğüs asimetrisi

İzsiz Meme Küçültme Ameliyatı Mümkün Mü: izsiz bir operaysan istiyorsanız ya da ameliyat olmaktan korkuyorsanız liposuction yöntemi ile tedavi olabilirsiniz. liposuction yağ dokusunun emilerek azaltılmasını amaçlayan bir yöntemdir. Göğüs altında açılan deliklerden 3 mm lik kanül adı verilen tüplere fazla yağ enjektesi yapılırarak göğüs hem küçültülür hem de göğse şekil verilir. Bu operasyonda diğer ameliyatlar da göğüste meydana gelen izler oluşmaz çünkü bu tedavi sürecin de meme ucunun etrafındaki hakla şeklindeki kahverengi renkli alana dokunulmaz.

İzsiz Meme Büyültme Ameliyatı Mümkün Mü: büyütülmek istenilen göğüslere yağ dokusu enjektesi yapılarak göğüslerde istenilen görüntüyü elde etmek mümkündür. İstediğiniz göğüs büyüklüğüne göre senanslar 1,2,3 şeklinde değişebilmektedir.

  1. Seansta 15- 400cc arasında ne kadar yağ dokusuna ihtiyaç duyuyorsanız doktorunuz tarafından o kadar yağ enjektesi yapılır. Daha çok büyütülmek istenilen göğüslerde 2. Ve 3. seanslarda yapılmaktadır. Bıçak yaraları olmayacağı için ameliyat izleri oluşmayacaktır.

Meme Ucu Ameliyatı: İzsiz meme ucu ameliyatı ne kadar mümkün tartışılır. Ancak göğüs ucundaki kahverengi alanın diğer göğüste az olması ya da olmaması gibi durumlarda kalıcı makyaj izsiz meme estetiği dahilinde kullanılan yöntemlerden biridir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sırasında Protez Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılabilecek olan protez türlerinde son senelerde büyük değişimler meydana gelmiştir. Kişilerin dokusu ile çok daha uyumlu olan farklı materyaller ortaya koyulmaktadır. Bu şekilde dokunun protez ile kaynaşma süresi de hızlandırılmaktadır.

Kişilerin operasyondan beklentilerine göre uygulanacak olan protez türü değişim göstermektedir. Kimi kadınlar daha dolgun ve doğallıktan uzak bir görünüm talep ederken kimileri hem hissiyat hem de dış görünüş bakımından çok daha doğal bir sonuç talep etmektedir. Bu istekler ile doktorların kararının orta noktası bulunarak uygulama yapılmaktadır. Örneğin saline protez olarak adlandırılan tuzlu su çözeltisi içeren protezlerde elde elden doğal sonucun çok daha kaliteli olduğu görülmektedir.

Bazı gelişmeler de operasyon sonucunu daha iyi hale getirebilmek için atılan adımlardır. Örneğin protezlerin dış yüzeyinde bulunan pütürlü yüzeyin artış göstermesi ile göğüs bölgesinde kapsül oluşumunun da en aza indirildiği görülmektedir. Estetik trendlerinde geçmişte dış kısmı pürüzsüz olan protezler kullanılmakta ve kişilerin göğüslerinde sıklıkla operasyon sonrasında kapsül oluşumu meydana gelmektedir. Bu da acılı bir süreci beraberinde getirmektedir.

Memenin baş kısmında meydana gelen hissizleşmelerin en aza indirilmesi için protezin dolaşım sistemine zarar vermeyecek şekilde yerleştirilmesine de son dönemlerde büyük önem verilmektedir. Özellikle gebelik sürecinde sorun olmayacak şekilde operasyon gerçekleştirilmesi kişileri memnun etmekte ve ameliyatın başarısını da artırmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA