Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyatları 2020, Dudak Dolgusu Yapan Klinik

03.06.2019
489
Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyatları 2020, Dudak Dolgusu Yapan Klinik

Kalıcı dudak dolgusu, estetik görüntüsüne önem veren birçok kadının tercih ettiği dolgu işlemlerindendir. Kalıcı dudak dolgusu fiyatları için arayınız, randevu alarak kalıcı dudak dolgusu yaptırabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Fiyatları Neden Değişir?

Kalıcı dudak dolgusu fiyatlarının değişkenlik göstermesinin bazı sebepleri vardır.

  • Kalıcı dudak dolgusunun, sadece alt dudağa ya da üst dudağa yapılıp yapılmayacağı
  • Hangi marka malzemenin kullanıldığı
  • Dolgu yapılacak dudağın ne kadar hacmi olduğu
  • Dudak dolgunlaştırma işlemini yapacak hekimin tecrübesi, bilinirliği
  • Dudak dolgusunun yapılacağı lokasyon

Kalıcı dudak dolgusu fiyatları için, her doktorun kendine göre bir fiyat listesi bulunmaktadır. Dudak dolgusu yapacak doktorun tanınırlığı, tecrübesi, bu konuda deneyimi olup olmadığı gibi konular, fiyatların değişkenlik göstermesinde önemli rol oynamaktadır.

Kalıcı dudak dolgusu sonrası şişlik oluşması halinde, uygulanan işlemin ardından, 2-3 saat buz kompresi yapılması gerekir. Yapılan soğuk kompres sayesinde, oluşan şişlikler inmeye başlar. Yaklaşık 5-6 gün ağız bölgesinde zorlanma olabilir. Esnerken, yemek yerken ağzın açılıp kapanmasında zorluklar yaşanabilir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Geçici dudak dolgusunun aksine adından da anlaşılacağı üzere kalıcı dudak dolgusu, dudaklarda hacmin, dolgunluğun çok uzun süre kalması amacıyla yapılır; ancak, yıllarca dudakta aynı dolgunluğu ve hacmi sağlayacak bir dolgu maddesi yoktur. Bu yüzden dudak silikonu olarak bilinen Permalip kalıcı dudak silikonu yaptırılabilir. Kalıcı dudak dolgusu fiyatları, geçici dudak dolgusu fiyatlarına göre, biraz daha yüksektir. Bu yüzden doktorunuzla bu konuda görüşerek, fiyat bilgilendirmesi talebinde bulunabilirsiniz. Kalıcı dudak dolgusu yaptırmak isteyen birçok hastanın merak ettiği konu, kalıcı dudak dolgusu abartılı durur mu konusudur. Kalıcı dudak dolgusu, cerrahi müdahale ile yapılabilecek işlemleri gerektirir. Bu işlemler ameliyatla yağ enjeksiyonları ve yağ dokusunun dudak bölgesine yerleştirilmesidir.

Kalıcı dudak dolgusu, lokal anestezi altında yapılır. Yapılacak işlemler ortalama 20-30 dakika içinde biter. Dudağın köşesine yakın kısmından 1-2 mm’lik küçük bir alandan başlayarak, dudağın kırmızı bölgesinin altına kalıcı dudak dolgusu uygun bir aletle yerleştirilir. Yerleştirme işleminin ardından doktorlar tarafından,  kendiliğinden eriyecek dikişler atılır. Böylece kalıcı dudak dolgusu işlemi tamamlanmış olur.

Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyatları, Kalıcı Dudak Dolgusu Sağlıklı mı?

Kalıcı dudak dolgusu sağlıklı mı sorusu birçok kişinin kafasını karıştırmaktadır. Dolgu işlemleri, konunun uzmanları tarafından doğru şekilde yapılmalıdır. Bu kural dünyanın hiçbir yerinde değişmez. Eğer daha ucuz olacak diye, ehil olmayan merdiven altı çalışan insanlara bu işlemler yaptırıldığında, büyük sıkıntılar ortaya çıkabilir. Dudak dolgusu yaptıracakların kafasındaki bir başka soru ise, kalıcı dudak dolgusu sonrası makyaj yapılıp yapılamayacağı konusudur.

Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyatları

Kalıcı dudak dolgusu sonrasında, tamamlayıcı tedavi olarak, kalıcı makyaj yaptırılabilir. Böylece, çok daha doğal bir görünüm elde edilebilmektedir. Kalıcı dudak dolgusu sonrası, doktorun verdiği talimatlar yerine getirilmeli ve ayağa kalkmak için acele edilmemelidir. Dudak yapısı, yaklaşık 1 hafta 10 gün içinde normal haline döner. Bu süreye kadar dikkatli olunmalı ve doktorun talimatlarına uyulmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al