Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

İstanbul Karın Gerdirme, Karın Gerdirme 2020

03.06.2019
496
İstanbul Karın Gerdirme, Karın Gerdirme 2020

Kadınlarda karın gerdirme ameliyatı, karın derisi sarkmasının meydana geldiği  zamanlarda düşünülmektedir. Erkeklerde de, aşırı kilolu olmanın sonucunda karın ve göbek derisiyle kaslarda bazı deformasyon oluşmaktadır. Özellikle çocuk doğurmuş kadınlar, karın gerdirme ameliyatı ile bu bölgedeki fazlalıkları aldırmaktadır.

Karın sarkması, karnın düz görünmesini sağlayan kasların içindeki dokuların yırtılması ve kasların birbirinden ayrılarak, içerideki organlar tarafından karnın dışarıya doğru itilmesi sonucu oluşur. Ayrıca aşırı kilo verme de, karın derisinin gevşemesine ve bu gevşeme de sarkmaya yol açmaktadır. Karın gerdirme ameliyatı, diğer adıyla abdominoplasti ameliyatı ile, hamilelik sonrası karın sarkması problemi ortadan kaldırılır. Bu ameliyat sayesinde karnın genişleyen ön duvarı daraltılarak ve gevşeyen karın kasları sıkılaştırılarak, sarkan deri fazlası ve yağlar alınır. Karın germe ameliyatı olanlar, bu sayede sarkık duran karın bölgesini düzleştirerek, eski formlarına kavuşur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın gerdirme ameliyatı, yapılacak işleme göre, ortalama 2 ila 5 saat içinde bitmektedir. Kesi işlemi, iç çamaşırı altından görünmeyecek şekilde, göbeğin yaklaşık 8-10 cm altındaki bölge üzerinde yapılır. Göbek çevresinde de, göbek deliğinin yapılabilmesi için, ikinci bir kesi yapıldıktan sonra gerekli işlemler tamamlanır ve deri altından yapılan gizli dikiş ile ameliyat yeri kapatılır. Pansuman yapıldıktan sonra, ameliyat bölgesinde oluşabilecek fazla sıvının dışarı atılması için, dren yerleştirilir. İlk gün idrar sondası takılan hasta, normal hayatına döndüğü zaman sonda çıkarılır. Ameliyat sonrası korse takılması gerekir.

Karın Gerdirme Ameliyatı Tehlikeli midir?

Birçok kadın, karın gerdirme ameliyatı sonrasında sıkıntıların yaşanacağı endişesini taşır. Karın estetiği sonunda hamile kalmak sorun yaratmaz; ancak, doğum sonrasında karın bölgesinde gevşeme olur. Doğum sonrasında yeniden ameliyat olabilmek için bir yıl geçmelidir. Bu süre zarfında anne kilo verirse, çatlama ve sarkıklığın oranı daha iyi tespit edilir.

Karın germe ameliyatı izleri, iç çamaşırı altından gözükmeyecek şekilde yapılmaktadır. Hastalarımız, Karın germe yorumları olarak; Pembe renkli ve ince hatlı olan ameliyat çizgisi, ilerleyen zamanlarda beyazlamaya başladı diyor. Doktorumuz ayrıca iz kremleri ve silikon bantlar önererek, karın ameliyatı izinin en az düzeyde görünmesini sağladı, hiç rahatsız olmuyoruz, kimse anlamıyor diyorlar.

Endoskopik Karın Germe Nasıl Yapılır?

Endoskopik karın germe ameliyatı için deride çok fazla sarkma olmaması durumunda, endoskopi aletiyle içeri girilerek, karın duvarı daraltılma işlemi gerçekleştirilir. Küçük bir kesi açılarak gerçekleştirilen bu ameliyat sayesinde, belin daraltılması ve karın bölgesinin düzeltilmesi mümkündür.

Ortalama 1.5 saat içinde gerçekleştirilen endoskopik karın germe ameliyatından sonra, hasta 1 gece hastanede yatar ve ertesi gün taburcu edilir. Endoskopik karın gerdirme işlemi, cilt elastikiyetini kaybetmemiş ancak, karın kasında gevşeme olan kişilere uygulanır. Hasta 3 hafta korse kullanmalıdır. Yaklaşık 3-4 gün içinde sosyal hayata dönüş yapılabilir.

Endoskopik karın gerdirme işlemi sonunda, hasta kontrolsüz kilo alıp verirse ve vücutta yağlanma başlarsa, sonuç yine eski şekilde olacaktır. Karın germe ameliyatı 2020 fiyatları için, doktorunuz Evren Helvacı ile görüşerek, ameliyat hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Evren Hanım’ın asistanı size gerekli bilgileri sağlarken randevu oluşturmayı atlamayınız, cerrahınız Evren Hanım karın bölgesinizi inceleyecek, 3d vectra ile size ameliyat sonrası nasıl gözükeceğinizi gösterecek, fiyat ve ameliyat konularını paylaşacaktır.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al