Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Karın Gerdirme Yorumları 2019

03.06.2019
20
Karın Gerdirme Yorumları 2019

Karın bölgesinde deformasyona uğramış olan dokuların çıkarılması ve gevşemiş olan kas dokularının tamirini içeren vücut şekillendirme ameliyatıdır. Karın gerdirme ameliyatı sayesinde sarkmış olan cilt ve cilt altı kesilerek alınır, kasların tamiri sayesinde de adeta korse etkisi sağlamış gibi düz ve sıkı bir görünüm elde edilir.

Karın gerdirme yorumları da erkekler de ve kadınlar da farklı düşüncelere sebep olmaktadır. Genellikle karın gerdirenlerin yorumları sonuçtan memnun kaldıkları yönünde olmaktadır. Tabii bazen olumsuz sonuçlarda doğurabilmektedir.

Artı olarak karın germe ameliyatı yapan devlet hastaneleri de mevcut olup SSK karşılamadığından dolayı fiyat konusunda detaylı bilgiyi hastanelerden alabilirsiniz.

Karın Gerdirme Ameliyatının Riskleri Var Mıdır?

Çektiğiniz mekikler, yapmış olduğunuz sporlar karnınızın sıkı bir görünüm almasında yeterli bir rol oynamıyor mu? Eğer sarkmış ve yağlı karnınıza diyet ve egzersizlerle çözümler üretemiyorsanız siz de karın gerdirme ameliyatına başvurabilirsiniz.  Karın gerdirme yorumlarına bakarak da fikir sahibi olabilirsiniz. Karın gerdirme ameliyatı yani diğer adıyla abdominoplasti, karın bölgenizdeki fazla yağ ve derinin bir kısmı alınarak karnın düzleştirilmesi işlemi gerçekleştirilir. Bazı durumlarda, burada hastanın da isteği doğrultusunda yağ aldırma yani liposuction yöntemiyle birlikte de yapılabilir. Karın gerdirme ameliyatı izleri genel olarak bikini bölgesinin altında kaldığından dolayı fazla sorun teşkil etmez.

Her ameliyatta olduğu gibi karın gerdirme ameliyatının da bazı riskleri vardır ve bu riskleri karın gerdirme yorumlarında da bulabilirsiniz. Elbette karın gerdirme operasyonunun risklerini, doktorun ameliyat öncesinde ve sonrasında sizlere vereceği önerileri uygulayarak azaltmanız mümkün olacaktır. Mesela sigarayı ameliyattan önce olabilecek en erken zamanda bırakmanız, mümkünse hiç içmemeniz olumsuz anlamda karşılaşılabileceğiniz riskleri azaltma da en önemli faktörlerden biridir. Karın gerdirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve ameliyatın süresi genel olarak 2 ila 3 saat arasında değişiklik gösterebilir. Genel olarak bir veya iki gün ameliyatı olduğunuz hastanede kalmanız yeterli olacaktır fakat doktorunuzun ön gördüğü durumlarda daha fazla da hastanede kalabilirsiniz. Karın gerdirme ameliyatlarında genelde karın kası onarımı da yapıldığı için ilk birkaç gün ağrı hissedilebilir boyutta olabilir ancak doktorunuz vermiş olduğu ağrı kesiciler alınarak bu ağrılar hafifletilebilir. Karın gerdirme ameliyatından sonra mümkün olunan en kısa sürede yürümek çok önemlidir. Bu, genellikle operasyondan 4 ila 6 saat sonrasında olması gerekmektedir. Her ameliyatta olduğu gibi karın gerdirme ameliyatından sonra da cilt altında kan veya doku sıvısı toplanması, enfeksiyon gibi komplikasyonlara yol açmasına sebep olabilmektedir. Bu gibi istenmeyen durumları engelleyebilmek için gerekli tedbirler ameliyat öncesinde ve sonrasında alınması gerekmektedir. Bunlarla birlikte her hastanın iyileşme sürecinin farklı olduğunu da hiçbir zaman unutulmaması gerekmektedir. Dikkatli şekilde incelediğiniz takdirde bu ameliyatı olmuş her karın gerdirme yorumları da görebilirsiniz.

Karın Gerdirme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Karın gerdirme ameliyatı 18 yaşını doldurmuş, karın bölgesinde obezite, doğum veya başka nedenlerden dolayı sarkmalar oluşmuş kadın veya erkek hastalarda uygulanmaktadır. Özellikle birden fazla doğum yapmış kadınlar, karın bölgelerinde görülen sarkmaların giderilmesi için bu yöntemden faydalanabilmektedirler. Zaten bu sarkmaların düzenlenebilmesi için karın gerdirme ameliyatı dışında başka bir yöntem yoktur. Bu bilgiye de karın gerdirme yorumları yapan insanlardan öğrenebilirsiniz. Karın gerdirme ameliyatı hamile kalmayı ve çocuk doğurmayı engellememektedir. Fakat karın gerdirme ameliyatından sonra doğum gerçekleşmesi söz konusu olursa karının şeklinin tekrar bozulabileceği unutulmaması gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA