Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Karın Gerdirme Ameliyatı 2020, Karın Germe İstanbul Klinik

03.06.2019
595
Karın Gerdirme Ameliyatı 2020, Karın Germe İstanbul Klinik

Karın gerdirme genel olarak kadınların hamileliği sonrasında oluşan karın gevşemeleri olup, erkeklerin çok kilo aldıktan sonra kasların gevşemesi sonucu oluştuktan sonra bireyin isteği üzerine karın gerdirme ameliyatı yapılır.

Karın Gerdirme ameliyatı, teknik olarak abdominoplasti olarak bilinen karın germe, seçilen en popüler plastik cerrahi işlemlerinden biridir.

Karın bölgesindeki sarkmayı azaltan ve karın duvarı kaslarını güçlendiren, inceltilmiş hatlarla daha formda ve düzgün bir karın ortaya çıkarabilen büyük bir cerrahi işlemdir.

İşlemin kapsamı sebebiyle size arzuladığınız sonuçları elde etmenizi sağlamak ve gereğince hazırlık yapmanıza yardımcı olabilmesi için bu işlemle ilgili temel bir anlayışa sahip olmak önemlidir.

Göbek ve karın görünümünü ideal bir şekil almasını sağlayan bu ameliyat kalıcı iz bırakır ancak izin yeri bikini bölgesi içinde kalacak şekilde ayarlanır.

Karın germe fiyatlarını öğrenmek için iletişim kurunuz.

Karın Gerdirme Ameliyatına Girmeden Önce Yapılmaması Gerekenler

Karın gerdirme ameliyatı olmadan 4 hafta öncesinde sigara içmeyi bırakmış olmak ve ameliyattan sonra da en az 2 hafta boyunca sigara içilmemesi gerektiğini belirtir.

Ameliyat olacak kişi antidepresan veya kilo vermesin yol açacak ilaçlar kullanılıyorsa, yine estetik cerrahın uyarısına göre ameliyattan 3 hafta önce kesmelidir.

Karın Gerdirme Ameliyatı Süresi ve İyileşme Süreci

Ameliyat süresi 2 ila 4 saat arasında sürmektedir. Dikişler, iyileşme sürecine göre 10-14 gün arasında sürebilir. Hastanede kalma süresi genellikle hastanın durumuna göre sadece bir gecedir. Genel olarak hastalar kendi işlerine ortalama 2-4 hafta sonra dönebilmektedirler. Estetik cerrahlar hastaların ameliyat sonrasında iki ay süre ile korse giyilmesini ve aktif egzersizden uzak durulmasını önermektedirler.

Karın Gerdirme Sonrası Yapılması Gerekenler

Ameliyat sonrasında güneşten korunmalısınız. E vitamini, Aspirin veya benzeri kanın pıhtılaşmasını engelleyen ilaç gibi etkenlerin kullanımı da yine cerrahın uygun gördüğü sürelerde kullanılmamalıdır. Ağır diyetlere de bu süre zarfı içinde ara verilmelidir.

Ameliyattan sonra doktorunuza danışarak

Vücudun herhangi bir yerinde bir enfeksiyon (iltihap) varsa, ameliyat enfeksiyonun bitimine kadar ertelenmesi gerekmektedir. Şeker hastası olan hastalarda doktor kontrolünde kanın şeker seviyesi düzenli hale gelmeden ameliyat işlemi gerçekleştirilemez.

Karın Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır

Bireyler vücutlarını daha düzgün bir hale getirmek için son işlemi ameliyat masasına yatmakta bulurlar ve bu süreç şu şekilde ilerler;

1-      Tam karın gerdirmede kasık kıl çizgisi ve göbek deliği arasında yatay bir kesi yapılır.

2-      Kesi yapıldıktan sonra fazla yağ, doku ve deri alınır, zayıf karın kasları onarım işlemi yapılır ve dikilir.

3-      Plastik cerrah alt kısımda yer alan kas ve dokuyu büzdürüp diker. Böylece beli daraltıp, karın duvarını da güçlendirmiş olur.

4-      Tam karın gerdirme ameliyatı sırasında üst kısımdaki cilt fazlalığını almak için göbek deliği çevresinde ikinci bir kesi yapılabilir.

5-      Ameliyat sonrasında hasta düz bir karın yapısına sahip olur. Karın ameliyatı izleri başlangıçta pembe ve mor karışımı renkte olup, zamanla solar.

Karın gerdirme ameliyatı

Karın gerdirme ameliyatı hakkında cerrahınız ile ameliyat sonrası önerileri ve yapılması gerekenleri konuşmanız gerekmektedir. Ameliyat için kullanılacak anestezi tipi, kaç gün hastanede kalacağınız ve ameliyatın riskleri estetik cerrahınız tarafından bilgilendirilirsiniz. Karın gerdirme ameliyatları kısmi karın gerdirme (abdominoplasti) dışında hastane şartları çerçevesinde genel anestezi dalı altında yapılmaktadır.

Karın germe ameliyatı olanların yorumları da size fikir vermenizde yardımcı olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al