Kas Zarı Altı Meme Büyütme Yaptıranlar 17 Şubat 2018

Meme protezi taktırmak isteyen hastalarımız için kullandığımız en etkili yöntemlerden bir tanesi kas altı operasyonlarıdır. Kas zarı altı meme büyütme yaptıranlar daha az kapsülle karşılaşabiliyor. Aynı zamanda protezin dışarıdan görülmesi mümkün olmuyor ve meme sarkma riskinin minimuma düşürülmesi mümkün oluyor.

 • Kas Zarı Altı Büyütmenin Avantajları
 • Üst pol dolgun görünümü
 • Doğal iyileşme ve görünüm
 • Az sayıda kapsül oluşumu
 • Meme sarkıklığı riskinde azalma
 • Kas Zarı Altı Büyütmenin Dezavantajları
 • Animasyon
 • Operasyon sonrası bir süre ağrı
 • Ameliyat komplikasyonu nedeniyle hematom riskinde yükselme
 • Biraz daha uzun ameliyat süresi

Operasyon Sonrası Ağrı Olur Mu?

Operasyonların başlanmasıyla birlikte bitmesi arasındaki sürede hasta herhangi bir şekilde ağrı hissetmez veya acı duymaz. Bunun dışında direkt olarak operasyonun sonrasındaki ilk birkaç günde sızlama meydana gelir. Sonraki haftalarda ise ağrı başlar ve bu ağrı aşırı boyutlara ulaşmadan, doktor tarafından önerilen tedavi yöntemleriyle azaltılabilir.

Ameliyat Süresi Kas Üstüne Kıyasla Ne Kadar?

Diğer yapılara ve işlemlere sahip operasyonlarla kıyaslandığında bir dezavantajının ise süreyle ilgili olduğunu söylemek mümkündür. Diğer operasyon türlerinde işlem yapıları biraz daha farklı olduğu için daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşılabiliyor fakat risk yüksek olabiliyor. Bunun dışında kas zarı altı meme büyütme yaptıranlar ise direkt olarak operasyon süresi nedeniyle endişe duyabiliyorlar. Fakat ameliyat çok yüksek ihtimalle istenen sonuca ulaşılmasını sağladığı için, uzun ameliyat olmasına karşın diğer yöntemlerle kıyaslandığında çok daha düşük risk yapısı ortaya çıkabiliyor.

Kas Altı Operasyonlarda Sarkma Olur Mu?

Özellikle operasyonların öncesinde cerrahlara en çok sorulan sorulardan bir tanesi, kas altına işlem yapıldığı taktirde sarkmanın yaşanıp yaşanmayacağıdır. Kasın üzerine yönelik bir operasyona kıyasla çok daha düşük bir ihtimal bulunur. Bu nedenle bu yöntemi tercih eden hastalar hem çok daha memnun oluyor hem de uzun süre boyunca sorun yaşamaksızın yeni göğüslere sahip olabiliyorlar. Daha düşük miktarda kapsül oluşumu ve sarkma problemine ev sahipliği yapılan bir seçenek olması sayesinde pek çok hastanın günümüzde bu yöntemi tercih ettiği görülüyor. Doktorunuza mutlaka hangisinin sizin için daha doğru olduğuyla ilgili başvurmanız ve meme proteziyle ilgili kararı tamamen vücut yapınıza uygun bir şekilde vermelisiniz.

 • Kanama Olur Mu?

Diğer operasyonlara kıyaslandığı taktirde kasın altına uygulanacak olan işlem sonrasında direkt olarak kanama riskinin son derece düşük olduğu görülebiliyor. Bir miktar ağrıyla karşılaşılabiliyor olsa dahi, bölgede herhangi bir yırtılma, doku zedelenmesi veya kanama durumuyla karşılaşılma ihtimalinin oldukça düşük olduğu görülebiliyor. Kas zarı altı meme büyütme yaptıranlar uzun süre boyunca bu operasyonla ilgili bilgi edinebilir ve hiçbir sorun yaşamayacaklarını anladıkları zaman ise rahatlıkla işlemin gerçekleştirilmesini sağlayabilirler.

Kas Zarı Altı Meme Büyütme Ameliyatı ve Gebelik Süreci

Çökme ya da şekil bozukluklarının giderilmesi için uygulamaya alınan birçok farklı meme estetiği yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler kapsamında kişilerin özellikle kendi genel salıklarına uygun olanı seçmeleri istenmektedir. Uzmanınız hangi yöntemin sizin için daha uygun olacağı konusunda gerekli bilgilendirmeyi yapacaktı. Yağ enjeksiyonu ile ya da meme implantı ile memelerde meydana gelen sorunların giderilmesi ortada bulunan sorunların yok edilmesi için yöntemlerden bazılarıdır.

Kas altı meme büyütme ameliyatlarında iyileşme süreci diğer yöntemlere göre daha hızlı gerçekleşmektedir. İyileşme kadar merak edilen bir diğer nokta da kadınların gebelik sürecinde bu operasyonun olumsuz bir etkisi olup olmadığıdır. Operasyonun hamilelik öncesi ya da sonrasında süreci olumsuz yönde etkileyebilecek herhangi bir etkisi söz konusu değildir.

Bebeklerin beslenmesi için süt üretimi ya da süt kanallarının durumunda da asla bir olumsuzluk meydana gelmeyecektir. Kaz zarı altı meme büyütme operasyonunda süt kanallarına dokunulmadığı için bebeğiniz ile bu ilişkinizde hiçbir farklılık meydana gelmeyecektir.

Bu yöntemin uygulanması ile alakalı kanserojen bir etkinin de asla söz konusu olmadığı dikkate alınmalıdır. Özellikle yapılan açıklamalara göre meme kanserinin ortaya çıkması ile kanser oluşumu arasında herhangi bir bağıntı söz konusu değildir. Bu konuda uzmanlar tarafından çok çeşitli araştırmalar yapılmıştır. Asimetrilerin giderilmesinden boyutun düzeltilmesine kadar birçok alanda sağlığınızı olumsuz yönde etkilemeden işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA