Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Kemerli Burun Estetiği 2020, Kemikli Burun Estetiği

03.06.2019
560
Kemerli Burun Estetiği 2020, Kemikli Burun Estetiği

Kemerli burun görünümüne sahip olan kişilerin rahatsız oldukları bu durumdan kurtarmak için yapılan kemerli burun estetiği, burnun yapısında bulunan fazlalıkları alarak kişiye daha estetiksel bir görünüm kazandırmayı amaçlar. Burun kemeri fazlalığı olan kişilerde burun görünümü aşağıya doğru düşmekte olup, burun kemeri düşüklüğü olan kişilerde ise daha yatay bir burun şekli görülmektedir. Kişiyi sosyal hayatının yanı sıra psikolojik yönden de etkileyebilen bu durum burun estetiği çeşitlerinden olan kemerli burun estetiği ameliyatı ile giderilmeye çalışılmaktadır.

Kemerli Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilen muayenede kişinin kıkırdak ve burun yapısı en ince ayrıntısına kadar belirlenir. Bu aşamadan sonra burun kemeri fazlalılığı varsa kişinin sahip olduğu kıkırdaklar törpülenerek küçültülmeye çalışılmaktadır. Kişide kemerli burun eksikliği olduğu durumlarda da kişinin bazı bölgelerinden alınan kıkırdaklar burun yapısına eklenir.

Burun ucu küçültme işlemi için de yapılan kemerli kemikli burun estetiği, kişiye daha küçük ve yüzüyle daha orantılı bir burun yapısı oluşturmayı amaçlar. Bu ameliyat sırasında önemli olan burun yapısının doğallığından çıkmamasını ve aşırı bir derecede burun ucu kaldırma işleminin yapılmaması gerekmektedir.

Kemerli burun ameliyatı ortalama olarak 2 saat süren bir operasyondur. Burun estetiği sonrası hasta ertesi gün taburcu edilir ve dinlenme evresi başlamış olur. Ameliyattan sonraki 2 haftalık zaman zarfında hastanın yatarken başının altında iki ya da üç yastık alarak yüksekte tutması önerilir. Bunun sebebi kemerli burun estetiği sonrasında oluşabilecek kanama, ağrı ve morlukları önleyebilmek adına yapılmış yöntemlerdir. Artı olarak tüm bu önlemler alınmış olsa da burunda morluk ve şişlikler oluşabilir. Bu durum son derece normal olup, iyileşme sürecinin bir parçası olarak kabul edilmektedir. 7 gün sonra ise burunda bulunan tüm materyaller alınır ve hasta sosyal hayatına geri dönebilir. Sonraki süreçlerde de doktoru tarafından belirlenen süreler içinde kontrole gelinmesi gerekmektedir.

Kemerli burun estetik erkeklerde 18 kadınlarda ise 17 yaşından itibaren uygulanabilecek bir yöntemdir.

Kemerli Burun Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Burun törpülemesi yani kemerli burun estetiği fiyatları 2020 yılı için geçerli fiyatı öğrenebilmesi için estetik ameliyat olmak isteyen kişinin uzman doktoru tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Her kişinin burun yapısının farklı olması sebebiyle ihtiyaç duyulan kemerli burun estetiği işleminin şiddeti de farklılık gösterebilmektedir.

Kemerli Burun Estetiği

Kemerli Burun Ameliyatı Sonrasında Sosyal Yaşama Ne Zaman Dönülür?

Her burun ameliyatı olanlar için sorulan ortak sorulardan birisi olan “ameliyattan sonra sosyal yaşama ne zaman dönülür?” sorusu, kemikli burun estetiği için de sıkça sorulan soruların başında bulunmaktadır. Kemerli burun ameliyatından yedi gün sonra kişinin burnunda bulunan materyaller alınmış olacaktır ve bu noktadan sonra hastalar sosyal hayatlarına dönebilirler. Fakat sonra ki dönemde hastalar doktorun belirlediği zamanlar içinde kontrollere gitmek zorundadır. Aksi takdirde olumsuz birtakım gelişmeler yaşanabilmesine sebep olabilir.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al