Kepçe Kulak Estetiği Hakkında Bilinmeyenler 8 Ocak 2018

Kulak estetiği özellikle kadınlar tarafından tercih ediliyor. Kulağın baş ile yaptığı açının normalden daha geniş olmasından dolayı birtakım şekil bozuklukları oluşur. Böyle bir durumda kişiler kulak estetiğine ihtiyaç duyar. Kulakların olduğundan daha büyük gözükmesi, önde durması gibi sorunlardan kaynaklı olarak estetik operasyon uygulanmaktadır.

Kepçe Kulak Estetiği Kimlere Uygulanır?

Kulak kıkırdak gelişimini tamamlayan kişilere uygulanabilir.  Kulağın kendisini tamamlaması yaklaşık olarak 6 yaş sonrasında meydana gelir. 6 yaşından önce kulak operasyonu yaptırılması uygun değildir.

Kulak Estetiği Erken Yaşlarda Uygulanırsa Hangi Problemlere Neden Olur?

Kulak gelişimi tamamlanmamış bireylerde kulak operasyonu yapılması durumunda ileriki yaşlarda bazı problemler yaşanabilir. Bu nedenle mutlaka doktor kontrolü eşliğinde kulak estetiği olunması şarttır. Erişkin yaşlarda uygun teknikler ile yapılan estetik işlemler sonucunda istenilen görüntüye ulaşılması daha uygun olacaktır.

Kepçe kulak estetiği olmadan önce kişilere uygulanacak olan tekniklerin öncelikle hastaya anlatılması gerekiyor. Ardından başarılı bir işlem uygulanarak güzel bir görüntü elde edilmesi mümkün olacak. Bu konuda hasta bilgilendirilmesi oldukça uygun olacak. Meme büyütme işlemlerinde olduğu gibi kulak estetiğinde de hastalar ne gibi işlemlere uğrayacaklarını bilmelidir.

Kulak Operasyon Süreci ve Yöntemi

Lokal anestezi yöntemi ile uygulanan operasyon süreci yaklaşık olarak 1 saat kadar sürmekte. Genel anestezi uygulandığında ise operasyon sırasında direnç gücüne göre anestezi uygulanabilir. Kıkırdak dokunun daha estetik bir hale gelmesi adına bazı müdahalelerin uygulanması şart. Hastaların da istekleri doğrultusunda ameliyat boyunca kulak iyi bir görünüme kavuşabilir. Göğüs büyütme operasyonlarında da görünüm oldukça önemlidir. Ameliyat sonrasında ise kişiler 3 gün kulak sargısı uygulanır.

Bölgenin mikrop kopmaması adına sargı işlemi uygulanır. İyileşme süreci adına ameliyat öncesi ve sonrasında sigara kullanılmaması oldukça önemlidir. Hastanın operasyondan memnun bir şekilde ayrılması adına daha önceden sürecin iyi bir şekilde aktarılması gerekiyor.

Göğüs Büyütme Operasyonu

Küçük göğüslü kadınlar daha dolgun ve büyük göğüslere sahip olabilmek adına göğüs büyütme operasyonları geçirir. Göğüs büyütme operasyonuna uğramadan önce uzman bir doktordan yardım alınması gerekir.

Meme hacminin ne kadar büyütüleceği, bel ve kalça genişliği hesaba katılarak uygulanır. Hastayla beraber uygun olacak yönteme karar verilir. Birbirinden farklı göğüs ölçülerinden birini tercih ederek doğal görünümlere sahip olmanız mümkün olacak.

Göğüs Büyütme Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Ergenlik çağını geçen, fiziksel gelişimini tamamlayan bireyler meme büyütme operasyonu geçirebilir. Meme büyütme operasyonları için vücudun kendini tamamlaması gerekiyor. Göğüslerinizden biri büyük diğeri küçük ise ya da asimetrik ölçü boyutlarına uygun değilse göğüs büyütme operasyonları uygulanarak uygun boyutlu göğüsler elde edilir. Silikon protezler ile her iki meme de eşit hale getirilecektir.

Kanser nedeniyle göğüs dokusunda kayıplar yaşayan kişilere de meme büyütme operasyonları uygulanabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA