Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Kepçe Kulak Estetiği, Kepçe Kulak Ameliyatı – Kulak Estetiği (Otoplasti) İstanbul

Anasayfa » Kepçe Kulak Estetiği, Kepçe Kulak Ameliyatı – Kulak Estetiği (Otoplasti) İstanbul

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak estetiği, burun estetiği, yüz germe, yağ giderme ve göz kapağı estetiği gibi birçok alanda estetik müdahalelerle orantılı bir görünüm elde etmek için tercih ediliyor. Vücudun diğer organları gibi, kulaklar da estetik görünümü tamamlayan bir bütünlük sergilerler. Ancak bazen, kulaklarda doğum veya daha sonraki gelişim nedeniyle deformasyon olabilir. Kulakta görülen en yaygın malformasyonlar kulak kepçesi olarak bilinen öne doğru eğim gösteren ya da büyük kulak kanadı bulunan durumlardır.

Normal kulağımız, kulağın dış kısmının, kafatasına 35 dereceden daha az bir açı oluşturacak şekilde konumlandırılmıştır. Ama 35 derece yükseldikçe kulak kepçesi netleşir. Bu, bireyin çocukluk ve ergenlik döneminde özgüvenini olumsuz yönde etkileyebilir. Kepçe kulaklar komik ya da daha az resmi bir görüntüye yol açabilir. Ancak bu estetik deformasyon cerrahi ile çözülebilir.

Kulak Değişiminin Nedenleri Nelerdir?

Kulağın üst kısmının yeterince gelişmemesi, konka denilen kulağın orta kısmının açık olması ve kulağın hafif içe eğimli kısmının açık kalması nedenlerden bazılarıdır. Aslında kepçe kulak olarak adlandırılan şey, yapının ayrı veya birlikte olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

Otolopsti olarak da bilinen kepçe kulak estetiği, kulağın öne doğru bükülmüş kısmının geriye ya da kafatasına doğru hareket ettirilmesi işlemidir. Ameliyat birkaç farklı teknikle yapılabilir. Kıkırdak ve kıkırdak zayıflama tekniklerinin cerrahi uygulaması en çok tercih edilen uygulamalardır. Biz 3d vectra kullanarak size ameliyattan sonra kulaklarınız nasıl görünecek göstereceğiz.

Kepçe Kulak Estetiği Cerrahisi Sırasında Uygulanan Anestezi

Genel anestezi genellikle gerekli değildir. Prosedür ortalama 45 dakikadır.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kulağın arkasında yapılan bir kesi kulak kepçesinin kıkırdak dokusunu açar. Kulağın kepçe kısmının geriye doğru kıvrılmasını sağlamak için, kıkırdak uygun yerlere inceltilir. Daha sonra özel dikişler kıvrımların kalıcı olmasını sağlar. Kulak ucunun eğriliği başa yakınlaşmak için hafifçe arttırılır. Kulak kepçesinin kafa ile yaptığı açı 30-35 derece olmalıdır, bu nedenle bu yaklaşım cerrahinin hedefidir.

Kepçe Kulak Estetiği / Otolopsi Kalıcı Mı?

Kepçe kulak estetiği kalıcı bir cerrahi işlemdir. Kulak, ameliyattan sonra orijinal haline geri dönmez.

Kepçe Kulak Estetiğinden Sonra Neler Dikkate Alınmalı

Ameliyattan sonra, ilk birkaç gün boyunca kapalı basınçlı pansuman yapılır. Bandajlar bir hafta boyunca kulaklarda kalır. Dikişlerin çıkarılması sorun olmayacaktır, çünkü eriyen dikişler ameliyat sırasında kullanılır. Hekim hastanın ameliyattan sonra tenis bandı veya saç bandı takmasını isteyebilir.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrası Kulaklarda Ağrı Olur Mu?

Ağrı, ameliyattan sonraki ilk iki gün olabilir. Ağrılı süreçte, doktorun vereceği ilaçla ağrı azalır. İlk günlerde kızarıklık ve şişme de olabilir. Ancak tüm bu acı ve şişlikler kısa sürede geçer. Üsküdar kliniğimizde düzenli kontrol yapılacaktır.

Kepçe Kulak Estetiğinden Sonra Herhangi Bir İz Olacak mı?

Kulak estetiğinde cerrahi kulağın arkasında açık kesilerek yapılır, böylece görünür bir iz olmayacaktır.

Kepçe Kulaklar Ameliyatsız Düzenleyebilir mi?

Kulaklar yenidoğan döneminde ameliyatsız iyileşebilir. Daha sonraki yaşlarda, çözüm sadece ameliyattır.

Kepçe Kulak Estetiği İçin Uygun Yaş Nedir?

5 yaşın altındaki çocuklar için tavsiye edilmez, ancak İstanbul kulak estetiği estetik cerrahi için bir yaş sınırı yoktur. İstanbul kulak estetiği

Kulak Estetiği Fiyatları

Fiyatlar, hastanın fizik durumuna ve yaşına ve belirlenen operasyon şekline göre değişebilir.

Kimler Kulak Estetiği Yapar?

Estetik rekonstrüktif ve estetik cerrahi doktorları, kulak estetiği yapabilir. Dr. Evren Helvacı bu konuda oldukça başarılıdır.

Kepçe Kulak Estetiği

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al