Liposuction Nasıl Uygulanır? 8 Ocak 2018

Fazla yağlardan kurtulmak için çeşitli yöntemler uygulanır. Uzamlar tarafında uygulanan çeşitli yağ alımında liposuction yöntemi uygulanıyor. Sağlık alanında ki gelişmeler ile yağ parçalama işlemleri yapılarak hastaların istedikleri görünüm elde ediliyor. Meme büyütme operasyonlarında olduğu gibi liposuction ile kısa sürede istenilen şekil ve hat elde ediliyor.

Liposuction  Nedir?

Vücuttaki şekil bozukluğunu yaşanmasının nedenleri arasında fazla yağ birikiminden şikayetçi olan kişiler çeşitli esnettik operasyonlar başvuruluyor.  Liposuction çeşitli alanlarda yağların emilmesi sağlanıyor. Liposuction nedir?

 • Özel ses dalgaları kullanılarak yağ yapısında bulunan hücrelerin parçalanması sağlanıyor.
 • Hastalarda göğüs büyütme operasyonunda olduğu gibi genel anestezi ile acısız bir şekilde istenilen görünüm elde ediliyor.
 • Bölgesel incelme ve yağların yakılmasında kullanılan teknik bayan ve erkeklerde uygulanıyor.
 • Tespit edilen bölgede yaklaşık bir saat boyunca liposuctionyöntemi uygulanır.
 • Çeşitli aşamalarda gerçekleşen liposuctionözel cihazlar ile yapılıyor.
 • Sağlıklı bir yağ eritme işlemi olması ile en çok tercih edilen teknikler arasında bulunuyor.
 • Kısa sürede sonuç vermesinin yanında acısız bir şekilde bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür.

Liposuction Kimlere Uygulanır?Bayan ve erkekler üzerinden uygulanan liposuction, yağ dokusunu parçalıyor. Uzmanlar tarafından belirlenen yağ oranının altındaki kişilerde uygulanmıyor. Ayrıca 18 yaşından küçüklerde yağ parçalama işlemi yapılmaz.

Liposuction  Hangi Bölgede Uygulanır?

Özel bir cihaz ile kitle halini almış ve eritilmesi zor olan yağla ses dalgısı uygulanarak kolay bir şekilde parçalanması sağlanıyor. Uygulanan bölümler ve aşamaları;

 • Yüksek basın ile cilt yüzeyinden yapılan liposuction, yağ tabakasının erimesinde etkili bir yöntemedir.
 • Kas ya da organlara zararı olmayan ses dalgaları sadece yağın parçalanmasında etkili olacak düzeyde bir güce sahiptir.
 • Liposuctionın en çok uygulandığı bölgeler arasında basen ve karın bölgesinde uygulanıyor.

Operasyon Süreci

İz bırakmaması ve kanamanın olmaması için uygulanan liposuction, vücudun birçok bölgesinde uygulanıyor. Mememe büyütme işlemlerinde olduğu gibi kısa sürede etkili bir görünüm sağlanıyor. Ses dalgası ile oldukça sağlıklı bir şekilde yapılan yağ parçalama işlemi vücudunuzda deformasyona neden olmaz. Yapılan uygulama sonrasında hastalar kısa sürede toparlanarak günlük yaşamlarına geri dönebilir.

Liposuction Avantajları

Yağların parçalanmasının ardından göğüs büyütme ve yağ alımından sonra gerçekleşen ödem liposuction sonrasında da görülür. Avantajları;

 • Ses dalgaları ile yağların erimesi sağlanırken vücutta sıkılaşma gerçekleşir.
 • Hızlı eriyen yağlar kontrollü şekilde parçalanması ile ciltte gevşeme yaşanmaz.
 • Gözle görülür bir incelme sonucunda bel ve karın bölgesinde çukur oluşmaz.

Operasyon Sonarsın

liposuction işlem sonrasında ödem ve şişme yaşanabilir. Yağ aldırma işlemlerinde olduğu gibi özel korse kullanarak bölgenin kısa sürede toparlanması sağlanıyor. Hastalar operasyon sonrasında sağlıklı beslenerek geri yağ alınımı engellenir. Doktor kontrolü altında diyet ile sağlıklı beslenme sağlanır. Ağrı spor ve hızlı hareketlerden kaçınmak gereklidir. Yavaş yürüyüş ile bölgesel toparlanma hızlanacaktır.

Liposuction İşlemleri Tehlikeli Midir?

Kilo vermek konusunda sıkıntı çeken ya da bölgesel yağlanmalardan şikayeti olan kişilerin uygulayabilecekleri yöntemlerin başında liposuction gelmektedir. Tabi ki bu yöntemin uygulanması için bir uzman ile iletişim içerisinde olunması gerekmektedir. Yöntemin sağlık bakımından kişilere uygun olup olmadığına karar verebilmek için bazı ön testler de yapılmaktadır. Bu testlerde herhangi bir sorun yoksa uygulama yapılarak fazla yağlarda kurtulmak oldukça kısa sürecektir.

Yöntemin uygulanması birden bire hızlı bir kilo veriş olarak ortaya çıkmayacaktır. Yağların vücuttan tam manası ile atılması için iyileşme sürecinde su tüketiminin de en yüksek seviyede tutulması önerilmektedir. Ayrıca uygulama tamamlandıktan sonra beslenme düzeni de olabildiğince sağlıklı tutulmalıdır. Bu şekilde yeniden kilo alma gibi bir sorun ile de karşılaşılmamış olunur.

Yöntemin genel sağlık bakımından size uygun olduğuna karar verilirse bir tehlikesi bulunmamaktadır. Bu konuda özellikle miktar konusunda çok dikkatli olunmalıdır. Birden bire vücutta karın bölgesinde yer alan tüm yağın aldırılması vücut yapısında sorunların meydana gelmesine neden olabilmektedir.

Cilt altı yağ dokusunda birden bire bu denli hızlı bir değişim yapmaktansa seans seans uygulanması çok daha uygun olacaktır. Özellikle kilolu kişilerde senede birkaç kere uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Tabi ki bu süreç içerisindeki beslenmenin de zayıflamaya yönelik bir içeriğe sahip olmasına dikkat edilmelidir. Deri hastalıklarından muzdarip olan kişilerde bu tür bir uygulamanın gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA