Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Liposuction (Yağ Aldırma), Vücut Şekillendirmede Lazer Liposuction, İstanbul Liposuction Doktorları

Anasayfa » Liposuction (Yağ Aldırma), Vücut Şekillendirmede Lazer Liposuction, İstanbul Liposuction Doktorları

Liposuction Cerrahisi Nedir?, Liposuction (Yağ Aldırma) ameliyatı, hastanın vücudunda gelişmiş şekil oluşturmak için fazla yağ birikimini ortadan kaldırır. Liposuction yağ çıkarma prosedürü olarak bilinirken, hastanın şeklini düzeltmesine yardımcı olan en iyi prosedürlerden biridir. Aslında, kozmetik cerrahlar, diğer yöntemlerin sonuçlarını düzeltmek için sıklıkla liposuction kullanırlar, çünkü başka bir teknik, vücut konturunda bu tür ayrıntılı geliştirmelere izin vermez.

Kalifiye Kozmetik Cerrahı Nasıl Seçilir

Uygulamalarının bir parçası olarak liposuction reklamı yapan pek çok doktor görürsünüz. Bununla birlikte, sadece liposuction yapan yerlerin kolayca bulunabilmesi sadece herkesin iyi performans gösterebileceği anlamına gelmez. Liposuction (Yağ Aldırma) işlemini güvenle gerçekleştirebilecek ve arzu ettiğiniz sonuçları elde edebilecek bir estetik cerrah bulmak için potansiyel doktorları dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir. Liposuction işleminiz için estetik cerrahı seçerken 3 ana faktöre dikkat edin:

Beceri ve Tecrübe: Estetik cerrahınızın, tedavi görmek istediğiniz bölgelerdeki hastalar için düzenli olarak liposuction yaptığını kontrol edin. Kaç tane işlem yaptıklarını sorun ve önceki hastaların fotoğraflarını görmek isteyin. Dr. Evren Helvacı Üsküdar Kliniğinde cerrahınız sizinle bu konuda özel olarak ilgilenecektir.

Estetik Stil: Liposuctionda kozmetik cerrahınız heykeltıraşınızdır. Estetik anlayışı istenen görünümle hizalanan birini seçmek zorundasınız. Öncesi ve sonrası görüntülere bakarken “önce” bedeni sizinkilere benzeyen ve aynı zamanda arzu ettiğiniz alanda (veya alanlarda) liposuction olan hastaları gözlemleyin. Dr Evren Helvacı Klinik’inde 3D Vectra ile ameliyattan sonra nasıl görüneceğinizi bilgisayar ekranından göreceksiniz. Bu cihaz sizin bedeninizi analiz edecek ve size net sonucu gösterecektir.

Liposuction (Yağ Aldırma) Benim İçin Doğru mu?

Hem erkek hem de kadınlar farklı hedeflere ulaşmak için her yıl liposuction geçirirler. Bazı hastalar mayo içince daha iyi görünmek isterken, diğerleri daha rahat bir şekilde kot bulmak ister. Erkekler için liposuction  (Yağ Aldırma) genellikle jinekomastiyi başarılı bir şekilde tedavi edebilir. Kozmetik cerrahlar, diğer prosedürlerin sonuçlarını arttırmak için sıklıkla liposuction kullanacaktır.

Aşağıdakilerden biri veya daha fazlası sizin için geçerliyse, liposuction göz önünde bulundurulması gereken bir seçenektir:

  • Diyet veya egzersize cevap vermeyen kalça, göbek, göğüste aşırı yağ birikim varsa; Liposuction, yağlı çıkıntıları azaltmak ve vücuda güzel bir doğal kontür oluşturmak için mükemmeldir.
  • Bazı alanların figürümün geri kalanıyla orantısız olduğunu düşünürsanız; Vücudun bir bölgesindeki aşırı yağın azaltılması, doğal özelliklerle daha iyi dengeye getirebilir.
  • İyi bir cilt esnekliğiniz varss, sarkma cilt sorunsa; optimal sonuçlar için, cildin daraltılması gerekebilir.
  • İstediğiniz vücut ağırlığına ulaşmak için; Liposuction, lokalize yağ miktarını azaltmak için en iyisidir ve en memnun hastalar, ameliyattan önce genel ağırlıkları ile mutludur ama biraz destek isterler.

Bununla birlikte, liposuction’ın neyi başarabileceği konusunda gerçekçi beklentilere sahip olmak önemlidir. Aşağıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse, liposuction yalnızca hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olarak sınırlı bir başarı sunabilir. Kozmetik cerrahınız, ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri önerebilir.

Söz konusu gevşek, sarkmış bir deriniz ise; Liposuction, özellikle yağ dokusunu hedeflemek için tasarlandığından, gevşek cildin görünümünü önemli ölçüde iyileştirmeyecektir. Karın germe veya vücut kaldırma gibi diğer vücut şekillendirme prosedürleri sizin için daha iyi seçenekler olabilir.

Önemli miktarda kilo vermek istiyorsanız; Liposuction, şeklinizi geliştirebilir, bu da daha ince ve daha fit görünmenize yardımcı olabilir, ancak bu bir kilo kaybı yöntemi değildir. Bazı kilolu hastalar yeniden şekillendirme etkilerinden faydalanabilirken, en memnun hastalar ameliyattan önce kiloları ile mutlu olma eğiliminde olanlardır

Liposuction (Yağ Aldırma) Tipleri Arasındaki Fark Nedir?

Bugün cerrahlar için birçok farklı liposuction tekniği bulunmaktadır. Her bir liposuction tipi arasındaki temel fark, yağ giderme işlemine yardımcı olmak için kullandıkları teknolojidir. Her tip üreticinin kendine özgü avantajları olduğu iddia ediliyor ama kozmetik cerrahlar bazen prosedürün doğasına bağlı olarak belirli bir tekniği tercih eder. Kozmetik cerrahın liposuction gerçekleştirme konusundaki beceri ve deneyiminin sonuçlarınızdaki en büyük farkı yaratacağını unutmayın.

Aşağıda günümüzde kozmetik cerrahlar tarafından daha sık kullanılan liposuction tiplerinden bazıları:

Tumescent Liposuction: Bu teknikle, estetik cerrah, işlem sırasında kanama ve rahatsızlığı en aza indirmek için tedavi bölgesine anestezik solüsyon enjekte edecektir. Hastaya bağlı olarak, liposuction sıklıkla lokal anestezi ile yapılabilir.

Ultrason Destekli Liposuction: Bu teknik, yağ dokusunun parçalanmasına ve vücuttan gevşetilmesine yardımcı olmak için ultrason enerjisinden yararlanır ve hızlı bir ameliyatla daha fazla yağın daha kolay çıkarılmasını sağlar. Varyasyonlar VASER Liposelection içerir.

Lazer Destekli Liposuction: SmartLipo ve Slimlipo gibi marka isimleri altında bilinen bu teknikler, yağ hücrelerini uzaklaştırmaya yardımcı olmak için lazer enerjisini kullanır.

Emme Destekli Liposuction: Bu teknik, yağın giderilmesine yardımcı olmak için vakum benzeri bir cihaz kullanır.

Bazı durumlarda liposuction yeterli olmayabilir. Bu yüzden karın germe de yapılabilir. 

Liposuction (Yağ Aldırma) Nasıl?

Liposuction (Yağ Aldırma) ayakta tedavi prosedürüdür ve prosedürün niteliğine bağlı olarak lokal anestezi, intravenöz sedasyon veya anestezi kullanılarak güvenle uygulanabilir. Estetik cerrahınız, ihtiyaçlarınız için en uygun anestezi yöntemini önerecektir.

Estetik cerrahınız, tedavi bölgesine yakın bir veya daha fazla küçük kesi yapar. Cildin altındaki fazla yağı gevşetmek için bu insizyonlardan bir kanül veya ince bir tüp yerleştirilir. Daha sonra yağ emilir. Tüm prosedür, tedavi edilen alanların sayısına bağlı olarak İstanbul kliniğimizde bir saatin altında veya 3 saate ile 3 saatten daha uzun sürebilir.

Liposuction (Yağ Aldırma)

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al