Medikal Estetik İle Yüzünüz Parlasın 9 Ocak 2018

Kadınların olduğu kadar erkeklerin de tercih ettiği medikal estetik uygulamaları, son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Uygulama kolaylığı ve sunduğu etkili sonuçlar ile cerrahi müdahalelere kıyasla, oldukça avantajlıdır.

Medikal Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı uygulamalar bulunmaktadır. Kısa sürede yapılan bu uygulamalar ile oldukça etkili sonuçlar alınır. Dolgu ve PRP yöntemi olarak farklı medikal estetik uygulamaları bulunur.

Dolgu Uygulamaları

Bu yöntemde yağ, doku ve hylüranik asit enjeksiyonları yapılmaktadır. Yüzün farklı bölgelerine yapılan uygulamalarda amaç, orantılı bir yüz hattına sahip olmaktır. Başlıca uygulama bölgeleri;

  • Burun
  • Dudak
  • Çene
  • Yanak
  • Gözaltı gibi

Bölgelerdir.

Daha şekilli ve orantılı yüz hatlarına kısa süre içerisinde ve acısız bir yöntemle kavuşabilirsiniz. Genel olarak 15 dakika içerisinde yapılan bu medikal estetik uygulamalarından sonra ise herhangi bir iz kalmamaktadır. Uygulamadan hemen sonra ise günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Burun Dolgusu: Cerrahi müdahalelere kıyasla daha kolay ve hızlı sonuç veren yöntemdir. Buruna yapılan enjekte yöntemi sonrasında etkisi kısa süre içinde görülür. Dudak ve burun birleşme noktaları, burun yüzeyinin düzleşmesi, burun ile alın arasındaki birleşim noktaları gibi sorunlar giderilmektedir.

Dudak Dolgusu: Alt ve üst dudak arasındaki orantının sağlanması amaçlanır. Üst dudak alt dudağa oranla daha ince olduğu için orantılı bir görünüm uygulamada amaçlanır.

Çene Dolgusu: Yüzün orantılı görünmesini sağlayan en önemli etkenlerden biri de çene yapısıdır. Çenenin yüz ile olan uyumunu sağlamak için, çene ucunun büyütülmesi, daha uzun olması, çene ucunun görüntüsünün değiştirilmesi, daha belirgin olması gibi yöntemler içerir.

Yanak Dolgusu: Cildin kolajen dokusunu kaybetmesine bağlı olarak, genellikle yaşa bağlı nedenlerden yanak bölgelerinde deformasyon ya da sarkıklık meydana gelmektedir. Yağ, doku ve asit uygulamaları ile kısa sürede daha düzgün bir görünüm amaçlanır. Cildin elastikiyeti geri sağlanır. Daha genç bir görünüm elde edilir.

Gözaltı Işıltı Dolgusu: Genetik olmakla birlikte, yaşa bağlı faktörler nedeniyle de gözaltlarında çukur, morluk gibi görüntüler oluşabilmektedir. Gözaltı bölgesinin cilde oranla daha koyu olması yorgun ve yaşlı bir görünüme neden olabilir. Hyalüranik asit ile medikal estetik uygulaması sayesinde gözaltlarına sağlıklı bir renk kazandırılarak, çukur görüntüsünün yok olması sağlanmaktadır. Gözaltı kemiğine yapılan enjeksiyon yönteminden sonra kısa sürede istenilen görüntü elde edilir.

PRP Yöntemleri

Kök hücre tedavisidir. Deformasyon olan sorunlu bölgede hücrelerin yenilenmesini ve çoğalmasını sağlar. Bu yöntemde kişiden alınan kan, sorunlu bölgeye enjekte edilir. Asıl amaç daha sağlıklı ve geç bir görünüm elde etmektir. Genel olarak;

  • Yüz
  • Saç
  • El

Bölgesine uygulanır.

Bu bölgelerde yaşanan genetik, çevresel veya yaşa bağlı deformasyonların tedavisini içerir.

Yüz PRP Uygulaması: Yüz bölgesinde bulunan lekelerin, ince kırışıklıkların, güneş lekelerinin tedavisini sağlar. Uygulamadan sonra cilt elastikiyetini geri kazanır ve daha sağlıklı, parlak bir görünüm elde edilir.

Saç PRP Uygulaması: Saç derisine yapılan uygulama ile, bölgesel saç dökülmeleri, saç derisi sorunları, yıpranmış saçların daha sağlıklı bir görüntüye kavuşması amaçlanır. Uygulamadan sonra saçlarınız daha sağlıklı, gür ve parlak olur. Aynı zamanda saç dökülmesine karşı da uygulanan bu yöntem, saç ekim tekniklerinden daha etkili ve kalıcıdır.

El PRP Uygulaması: Özellikle yaşlılığın bir belirtisi olarak el üzerinde kırışıklıklar, lekeler ve çiller oluşmaktadır. Herhangi bir cerrahi müdahale ile tedavi edilemeyen bu deformasyonlar ile kısa süre içinde etkili sonuçlar alınmaktadır. 55 yaş ve üstü kadınlara daha çok uygulanan bu yöntem sonrası, cilt lekelerinin ve kırışıklıkların kalıcı tedavisi mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA