Medikal Estetik 9 Ocak 2018

Kadınların olduğu kadar erkeklerinde son dönemlerde tercih ettikleri bir yöntem olan medikal estetik uygulamaları, sağladığı avantajlar nedeni ile en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Genellikle yüz bölgesine uygulanan bu yöntemler ile kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Medikal Estetik Yöntemleri

Estetik alanındaki teknolojik ilerlemeler sayesinde, kısa sürede sonuç almanızı sağlayacak medikal estetik yöntemleri kişiler tarafından tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

Yüz bölgesine yapılan bu uygulamalar ile daha orantılı bir görünüme kavuşmanız sağlanır. Yağ ve doku enjeksiyonun yanı sıra dolgu uygulamalarında hyalüranik asit uygulamaları da kullanılır. Bu yöntemlerin arasında;

  • Çene
  • Dudak
  • Yanak
  • Burun
  • Gözaltı gibi

Bölgeler bulunur.

Çene Dolgusu: Çene bölgesinin yüz ile orantısı yüz görünümünü etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesidir. Dolgu yöntemi ile bu bölgenin daha orantılı görünmesi sağlanır. Çenenin uzatılması, çene ucunun şekillendirilmesi, daha belirgin olması gibi uygulamalar yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu: Alt ve üst dudağın daha orantılı ve daha dolgun olması amaçlanır. Aynı zamanda dokunun su kaybını azaltır ve daha sağlıklı bir görüntü oluşur. anatomik olarak üst dudak alt dudağa göre daha ince olduğundan bu bölgeye yapılan uygulamalar ile daha dolgun ve orantılı bir görünüm elde edilir.

Yanak Dolgusu: Genellikle yağ ve doku enjeksiyonu yöntemi ile de yapılmaktadır. Cildin kolajen dokusunu yitirmesi ile bu bölgede deformasyonlar, sarkmalar görülebilir. Genellikle yaşa bağlı olan bu deformasyonların tedavisi ve daha genç bir cilt elde edilmesi amaçlanır.

Burun Dolgusu: Burun cerrahi müdahaleleri zor geçen operasyonlar olduğu için medikal estetik uygulamaları bu alanda kişilere avantaj sağlamaktadır. herhangi bir cerrahi müdahale olmadan, burunun şekillendirilmesi amaçlanır. Hylüranik asit enjekte edilmesi yöntemi ile yapılan bu uygulama ortalama olarak 15 dakika sürer.

Gözaltı Işık Dolgusu: Göz altı torbaları daha yorgun ve yaşlı bir görünüme neden almaktadır. Gözaltında oluşan morlukların ve çukurların tedavisi enjekte yöntemi ile gerçekleşir. Göz altı kemiğine yapılan bu enjekte yöntemi kolay olarak dağılır ve cilt ile aynı renkte olması sağlanır.

Dolgu yöntemlerinin dışında son dönemlerde popüler olan bir diğer medikal estetik uygulaması ise PRP yöntemidir. Kök hücre tedavisi olarak bilinen bu yöntem;

  • Saç
  • Yüz
  • El gibi

Bölgelere yapılır.

Sorunlu bölgeye kişiden alınan kan yeniden enjekte edilerek, bu bölgedeki hücrelerin oluşumu sağlanır. Herhangi bir alerjik reaksiyon göstermeyen bu uygulama ile kısa sürede sonuç almak mümkünüdür.

Saç Uygulaması: Saçın dökülmesi, belirli bölgelerin açılması, sağlıksız saç görünümü gibi tedavilerde kullanılır. Saç derisine yapılan bu uygulamalar sayesinde daha canlı, sağlıklı ve gür saçlar elde edilir.

Yüz Uygulaması: Cilt lekeleri ve ince kırışıklıklar için uygulanan yöntemdir. Genellikle yaşlılığa bağlı olarak cildin kolajen dokusunu yitirmesinden dolayı, cilt elastikiyetini yitirebilir. PRP uygulaması ile bu tip cilt problemleri kısa süre içinde tedavi edilerek, daha canlı ve parlak bir cilde sahip olmanız mümkündür.

El Uygulaması: Yaşlılığın belirtilerinin göründüğü ve orta yaş üstü kadınların en çok şikayetçi oldukları bölgelerden bir tanesidir. Cerrahi müdahaleler ile tedavisi olmadığı için PRP uygulaması bu alanda özellikle kadınlara büyük avantajlar sağlamaktadır. El üzerindeki lekelerin ve kırışıkların kısa süre içerisinde giderilmesi sağlanır.

Dolgu ve PRP yöntemleri uygulaması kısa süren ve acısız medikal estetik uygulamalarıdır. İşlemden sonra herhangi bir iz kalmaz ve çoğu uygulamada iyileşme süresi yoktur. Uygulamadan kısa süre sonra da gündelik hayatınıza rahat bir şekilde dönebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA