Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Meme Ameliyatı 2020, Göğüs Estetiği Ameliyatı

03.06.2019
695
Meme Ameliyatı 2020, Göğüs Estetiği Ameliyatı

Meme ameliyatı, estetik ameliyatlar içinde en sık yapılan operasyonlardır. Meme estetiği, birçok kadın için çok önemlidir. Kimi kadın büyük göğse sahipken, kimi kadın da küçük göğüslere sahiptir. Meme büyütme ya da meme küçültme ameliyatlarından sonra bazı kurallara dikkat edilmelidir. Burada önemli olan ameliyat sonrası iyileşme sürecidir. Meme küçültme ameliyatlarında, hastanede 1 gün kalınmaktadır. Ameliyat sonrasında, tüm pansuman ve kontrolleri yapıldıktan sonra, hasta taburcu edilir. Göğüslerin kontrolü için 1. ve 2. hafta önemlidir. İkinci haftanın sonunda hastanın dikişleri alınır ve göğüste meydana gelen iz tedavisi sürdürülür.

Göğüs büyütme ameliyatından sonra, hasta 4. günün sonunda yıkanabilir. Ameliyat sonrası, genel kural olarak, hastaya 1 hafta dinlenme verilir. Hasta, ameliyat sonrası dinlenme evresinde, sporcu sütyeni kullanarak kendini rahat ve güvene alır. Ayrıca bu sürelerin sonunda, çalışıyorsa işine devam edebilir.

Meme Sarkması Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme sarkmasının birçok nedeni vardır. Meme sarkmasını önlemek için, meme ameliyatı olabilirsiniz. Göğüs sarkmasının nedenleri arasında aşırı kilo alıp kilo vermek, yaşlanmaya başlamak, genetik özellikler, emzirme sayılabilir. Göğüs sarkmasını önleyebilir ve tedavi ettirerek daha sağlıklı göğüslere kavuşmak mümkündür. Göğüs küçültme ve sarkma ameliyatı ne zaman yapılmalıdır konusunu, birçok kadın merak etmektedir. Meme sarkması ameliyatı için en iyi yöntem, meme dikleştirme ameliyatıdır. Göğüs dikleştirme yapılırken, hastanın beden ölçüleri baz alınır. Göğüste asimetri bozukluğu varsa, tespit edildikten, sonra göğüslerin sarkıklığının ne durumda olduğu analiz edilir. Değerlendirme yapılırken, göğüs alt çizgisi baz alınır ve meme başının alt çizgisinin neresinde olduğuna bakılır.

Göğüs dikleştirme ya da meme sarkması sorunu için konusunda uzman, deneyimli, tecrübesi olan doktorlarla iletişime geçilerek, detaylı bilgi sahibi olunması çok önemlidir.

Ameliyat Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Meme ameliyatı sonrasında, bazı önemli noktalara çok dikkat edilmesi gerekir. Hastanın, ameliyat olduktan sonra daha çabuk iyileşmesi ve günlük hayatına daha kolay dönebilmesi için, meme dikleştirme sonrası ne yapması gerektiğini çok iyi anlamalı ve uygulama yoluna gitmelidir.

  • Ameliyat sonrasında daha çabuk iyileşmek, ameliyattan en iyi sonucu almak için ilk kural, hastanın hastalık modunu üzerinden atmasıdır.
  • Buz kompresi ile göğüslere aralıklarla masaj yapılmalıdır.
  • Hasta, bu iyileşme döneminde vücudunu dinleyerek, vücudun gösterdiği tepkilere göre hayatını düzenlemelidir.
  • Doktorun belli süre için verdiği ilaçlar, düzenli kullanılmalıdır.
  • Ameliyatın ardından geçen dört günün sonunda, açıkta kalan göğüs kısmına nemlendiricilerle masaj yapılabilir.
  • Ameliyat sonrası 1 ay sporcu sütyeni giyilmelidir.
  • Ameliyattan sonra 1 ay ağır spor yapılmamalı, iki ay boyunca solaryum ve sauna gibi faaliyetler durdurulmalıdır.
  • Ameliyat sonrasında ilk hafta, çok sıcak su ile duş alınmamalıdır.
  • Ağır eşyalar kaldırılmamalıdır.

Meme Ameliyatı

Meme ameliyatı sonrasında, bu kurallara uyulmadığında, istenilen sonuçların alınması biraz zorlaşmaktadır. Ameliyatın iyi geçmesi bile, kuralların uygulanmaması anlamına gelmez. Hasta, ameliyat sonrasında doktorun verdiği tüm talimatlara uyarak daha çabuk ve daha sağlıklı şekilde iyileşme yoluna gidecektir.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al