Göğüs Büyütme İstanbul, İstanbul Meme Büyütme Uygulayan Doktorlar 1 Mayıs 2018

Kadınların fiziksel görünümlerini, istedikleri şekle getirmeleri, bedenleri ile barışık yaşamaları için uygulanan yöntemler bulunuyor. Ameliyatlı ya da ameliyatsız seçeneklerle Göğüs büyütme İstanbul uygulamaları, ideal göğüs tipine kavuşmanızı sağlıyor.

Meme büyütme operasyonlarında dikkat edilmesi gereken ilk konu; fiziksel bütünlüktür. Her bedenin ayrı özelliği ve güzelliği vardır. Fiziksel görünüme en uygun ve aşırı olmayacak şekilde göğüs büyütme uygulamaları yapılabilir. En ideal göğüs cupu, ilk muayene sırasında belirlenir.

Göğüs Büyütme Hangi Şekillerde Yapılır?

Göğüs bedenini büyütmek, ideal ve istenilen bedene getirmek, sarkıklıkları ve yıpranmaları gidermek için başlıca 2 uygulama yöntemi vardır. Bunlar;

 • Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme
 • Protez yöntemi ile göğüs büyütme

Uygulamaları olarak, kişinin isteği, fiziksel ve sağlık durumları dahilinde yapılır. Göğüs büyütme ameliyatsız uygulamaları öncelikli tercih olarak, kolay ve hızlı toparlanan metotlardır. Protez kalıplarda ise ömür boyu kullanım avantajı ve yenilenen teknolojiler ile kolay operasyonlar sağlanıyor.

Yağ Enjeksiyon Yöntemi Nedir?

Kişinin fiziksel uyumluluk ve sağlık durumu ile alakalı bir uygulamadır. Özellikle fazla yağ oranı bulunan kadınlar için kolay bir uygulamadır. Yağ enjeksiyon yönteminde, vücuttaki fazla yağların alınarak, enjeksiyon yardımı ile göğüs bölgesine transfer işlemi uygulanır. Yağ hücreleri, kişinin kendi bedeninden olduğu için uygulama sonrası, herhangi bir alerjik durum gözlenmez.

 • Nasıl Uygulanır?

Kişinin isteği ve doktorun ideal önerisine göre, alınan yağ, istenilen göğüs ölçüsüne göre enjekte edilir. Ağrı, acı gibi herhangi bir sorun olmadan, kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Göğüs büyütme İstanbul uygulamalarında, ortalama 21 gün sonra iyileşme sağlanır. İdeal göğüs görünümü 3 haftada sağlanır. Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme uygulaması ortalama 2- 3 saat sürer. İşlem esasında, genel anestezi uygulanır. İşlem sonrasında, yağ alınan bölgede kızarıklık, morarma veya şişlik gibi durumlar olabilir.

 • Uygulama Sonrası?

Göğüs estetiği yaptiranlar ve hekimin referansıyla, uygulama sonrası hızlı iyileşme sağlanır. Enjeksiyon operasyonlarında, uygulama yapılan bölgede herhangi bir iz olmaz. Sadece enjekte edilen yağın, tam bedene oturması ve form kazanması birkaç hafta sürer.

Ağrı, şişlik veya herhangi bir durumda buz uygulaması yapılabilir. Ortalama 1 ay sonra günlük yaşam aktivitelerini yapabilir, normal hayatınıza dönebilirsiniz. Hafif uygulanan masajlar, operasyon yapılan bölgenin daha hızlı iyileşmesini sağlar. Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme işlemi sonrasında, ani hareketler yapmamak ve darbe almamak, sağlık ve göğüs formu için önemlidir.

Protez İle Göğüs Büyütme Yöntemi Nedir?

Göğüs içine silikon uygulama yöntemine, protez meme büyütme denir. Göğüslerin istenilen bedene kadar büyütülmesi, form kazandırılması, sarkıkların giderilmesi ve toparlanması için silikon uygulanır. Gögüs estetiği fiyat seçenekleri ve kişinin istediği silikon modeline göre belirlenir. Başlıca silikon çeşitleri;

 • Damla silikon: göğüs ucu ile köprücük kemiği arasındaki mesafenin ölçüsüne göre uygulanabilir. Damla silikon modellerinde 18 cm’den az olan mesafe aralarında, hoş bir görünüm sunar. Damla biçiminde durur ve göğüslerin uç kısmında yoğunlaşan bir yapıya sahiptir. İdeal bir doğallık sağlar.
 • Yuvarlak silikon: Göğüsler arasındaki mesafe çok olan kadınlar tercih edebilir. Göğüslerin arasındaki boşluğu kapatmak, dolgunluk ve hacim kazandırmak, ideal görünüme kavuşturmak üzere uygulanır. Kişinin boy, kilo ölçüleri ve temel fiziksel özelliklerine göre uygulanır.

Silikon seçilirken kişinin isteği ön planda tutularak, genel sağlık durumu, fiziksel yapısı ve hekim önerisine göre uygulanır. Ameliyat ile uygulanan göğüs silikon işlemlerinde, genel anestezi uygulanır.

Silikon Nasıl Uygulanır?

Lokal anestesi uygulanarak yapılan işlemlerdir. Kişinin genel sağlık durumuna göre, genel anestezi de uygulanır. Operasyon yaklaşık olarak 1 ila 1,5 saat sürer. Meme bölgesi çeşitli yerlerinden açılarak, silikon kalıp, göğüs içine yerleştirilir. Meme operasyonu uygulanırken 3 farklı bölgeden giriş yapılır.

 • Koltuk altı
 • Göğüs ucu kenarları
 • Göğüs altı

Kısımları, kişinin tercihine göre küçük kesik şeklinde açılarak, silikon yerleştirilir. Koltuk altından yerleştirilen protez ameliyatlarında, meme bölgesinde hiç iz olmaz.

Göğüs büyütme İstanbul uygulamalarında, silikon yerleştirme seçeneği, muayene sırasında belirlenir.

 • Göğüs Ucundan Silikon Yerleştirme: göğüslerin renkli baş kısmı, yuvarlak kenarlarından kesi açılarak, silikon yerleştirilir. Estetik dikişlerle çok fazla iz kalmadan yapılan bir operasyondur. Göğüs kabına göre, istenilen ölçüde ve doldurulması gereken bölgeye uygulanır.
 • Koltuk Altından Silikon Yerleştirme: Göğüs kabına yerleştirilecek meme silikonu, koltuk altından açılan kesiden yerleştirilir. Damla veya yuvarlak silikon modellerinde uygulanabilir. Minik açılan kesiler hızlı şekilde iyileşme ve göğüste hızlı toparlanma sağlar.
 • Göğüs Altından Silikon Yerleştirme: Göğüslerin alt bölgesinden görünmeyecek şekilde ve minik kesilerle protez yerleştirilir. 1- 1.5 saat süren operasyon hızlı iyileşme sağlar. Lokal anestezi yöntemiyle uygulanır.

Gögüs estetigi ücretleri, silikon modeline, markasına, hekim uygulaması ve kişinin fiziksel yapısına bağlı olarak uygulanır. Silikon markaları, firmaların belirlediği ücretlerle şekilleniyor.

Protez meme uygulamalarında anne adayları için hiçbir sakınca yoktur. Emziren, emzirmeyi düşünen kadınlar, ileride bebek sahibi olmak isteyenler için de silikon göğüslerin herhangi bir sorun oluşturmadığı bilinmelidir. Uluslararası sağlık kuruluşu tarafından kanser veya herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmediği belirtilmiştir. Ve kişi dilediği zaman kolay bir operasyon ile silikonlarını çıkartabilir.

Protez Operasyon Sonrası

Ameliyatlı göğüs büyütme uygulamalarında ilk iki hafta pansuman yapılır. Kontroller aksatılmadan yapılmalı ve hekimin önerilerine uyulmalıdır. Göğüsleri darbe ve ani hareketlerden korumalı, morluk, şişlik veya kızarıklık gibi durumlarda buz uygulanmalıdır.

Hafif yapılan masajlar, göğüs kalıbının daha iyi oturmasına ve ağrıların giderilmesine iyi gelir. Silikon ameliyatı sonrası dikişlerin hızla iyileşmesi için sırt üstü yatmak önemlidir.

Göğüs Büyütme Operasyonları Kimlere Uygulanır?

Genel sağlık durumu iyi olan, ameliyat için herhangi bir sakıncası olmayan kişilerin isteği doğrultusunda uygulanabilir. Gögüs büyütme fiyatları 2017 listesi ve 2018 ücretleri ile silikon seçimi yapılabilir. Meme büyüme operasyonlarında kişinin isteği kadar, hekimin önerisi de önemlidir.

Fiziksel görünüme uygun olan, ideal göğüs tipi uygulanır. Kişinin bedenine çok büyük görüntü verecek uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Meme Büyütme Yöntemlerinden Hangisi Yapılmalıdır?

Göğüs büyütme operasyonlarında, ilk muayene sırasında uygulanacak yöntem belirlenir. Kişinin istediği operasyon seçeneği ile fiziksel yapısı, sağlık durumu analiz edilerek, kişiye göre meme büyütme uygulaması seçilir. Her iki yöntemin de avantajları vardır.

 • Yağ enjeksiyonunda hiçbir iz kalmaz.
 • Yağ enjeksiyonu meme büyütme 2- 3 saatte biter ve normal aktivitelere devam edilir.
 • Protez meme büyütme operasyonlarında en az 15 sene en fazla ömür boyu kullanım sağlanır.
 • Yağ enjeksiyon yönteminde, iyileşme süresi hızlı, kalıcılık oran %50- 60 civarındadır.
 • Silikon meme büyütme ameliyatlarında, damla veya yuvarlak görünüm seçme avantajı sağlanır.
 • Silikon göğüsler dolgun, hacimli görünüm ve yüksek kalıcılık sağlar.
 • Patlama, bozulma gibi herhangi bir sorun yaşanmaz.

Memeye göre yağ enjeksiyonu fiyatları 2017 ücretleri ve seçilen silikon uygulamasına göre uygulama yöntemi seçilir. Arzu ettiğiniz fiziksel görünüme, ideal göğüslere hızlı- kolay ve kalıcı uygulamalarla sahip olabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bedeninizle uyumlu olması ve alerjik reaksiyon göstermemesidir. Protez memeler uzun süre kullanım sağlasa da kişinin isteğine göre, istenilen zamanda çıkarılabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA