Meme Büyütme Operasyon Çeşitleri 8 Ocak 2018

Son dönemlerde kadınların en çok tercih ettiği meme büyütme ameliyatları farklı yöntemler ile uygulanmaktadır. Doktor kontrolüne bağlı olarak seçilen bu yöntemlerde kişinin tercih ettiği yöntem ve sağlık durumunun tam bir uyum içerisinde olması gerekir. Profesyonel doktor kontrolünde gerçekleşecek ameliyatlar sağlığınız için oldukça önemlidir. Bu yüzden alanında uzman doktorlar tarafından cerrahi müdahaleleri seçmeniz ameliyat sırasında ve sonrasında rahat bir süreç geçirmenizi sağlar.

Meme Büyütme Operasyonu Nedir­?

Daha çok küçük göğüslü kadınların tercih ettiği göğüs büyütme ameliyatları fiziksel görünümünden memnun olmayan, memesinde şekil bozukluğu, sarkma, aynı oranda göğüslere sahip olmama durumunda seçtikleri yöntemdir. Fiziksel görünümünden memnun olmayan kadınlara uygulanan bu ameliyat aynı zamanda meme kanseri sonrasında göğüsleri alınmış kadınlara da uygulanmaktadır.

Kadınların kendilerini psikolojik olarak iyi hissetmelerini sağlayan göğüs büyütme ameliyatları kişinin sağlık durumu ve istediklerinin uyumuna bağlı olarak uygulanmaktadır. Kişinin istediği oranda büyük göğüsler sağlığına iyi gelmeyecekse doktor tarafından farklı yöntemler seçilebilir. Cerrahi müdahaleye karar vermeden önce hangi yöntemin seçileceği ve göğüs büyütme oranları kişinin doktorla birlikte karar vermesi gereken bir süreçtir.

Meme Büyütme Operasyonları Nelerdir?

Kişinin meme yapısına ve sağlık durumuna göre farklı meme büyütmeoperasyonları yapılmaktadır. Bu operasyon çeşitleri;

  • Yağ enjeksiyon,
  • Protez uygulama
  • Kompozit meme büyütme

Operasyonlarından oluşmaktadır.

Kişinin istediğine ve kullanım olanağına göre seçilecek yöntem doktor tarafından hasta ile beraber karar verilmektedir.

Yağ enjeksiyon: son dönemlerde kadınları tarafında iyileşme sürecinin kısa olması ve ameliyat sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığı daha düşük olması nedeni ile en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Kişinin kendi yağ dokusu enjekte edilerek uygulandığı için ameliyat sonrasında alerjik reaksiyonlar görülmemektedir. Doktorun uygun gördüğü fazla yağ dokusunun olduğu bölgeden alınan yağ dokusu memeye enjekte edilmektedir.

Protez uygulaması: Meme büyütme ameliyatlarında memenin iç dokusunda yerleştirilen uygun büyüklükteki protez uygulamalarını içerir. Meme protezlerinin dış yapısı silikon dokusundadır. Protezin içinde ile silikon jeller ya da tuzlu su enjekte edilmiş olabilir. Protez ameliyatları ameliyat sonrasında iyileşme sürecinin ıuzun olması ve daha sonra kullanımında da sorun çıkması nedeni ile artık çok fazla tercih edilen bir yöntem değildir. Protezin içinden sıvı kaçırması, tuzlu su protez uygulamalarında görülse de silikon içerikli protezlerde görülmemektedir.

Kompozit meme büyütme: hem yağ dokusu hem de protez yönteminin aynı anda kullanıldığı operasyonlardır. Memenin büyüklüğünü arttırmanın yanı sıra meme dokusunun daha sıkı hale gelmesi de amaçlanır. İmplant uygulaması sırasında yağ enjekte edilerek yumuşak doku oranı arttırılır. Doğal bir göğüs görünümünde oldukça başarılı olan ve son dönemlerde popüler olan yöntemlerden birisidir.

Seçilen operasyon şekli ise kişinin istekleri ve sağlık durumu göz önüne alınarak doktor tarafından en doğru müdahale seçilmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA