Meme Büyütme Protez – Yağ Enjeksiyon, Göğüs büyütme ile ilgili bilmedikleriniz… 9 Ocak 2018

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte meme büyütme operasyonlarında farklı yöntemler bulunmaktadır. Kişinin memesinin durumuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak, doktoru ile bu operasyonlara karar verilmesi sonuçları daha olumlu olarak etkilemektedir.

Meme büyütme operasyonlarından sonra kadınlar kendilerini fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi hissetmektedirler. Küçük göğüslü kadınların tercih ettiği bu yöntem, aynı zamanda meme kanseri sonrasında da tercih edilmektedir. Kanser sonucunda meme büyütme operasyonlarında ise herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Meme Büyütme Operasyonları Nelerdir?

Kişinin ihtiyaçları ve memenin durumuna göre uygulanabilecek farklı yöntemler bulunur. En iyi sonucu alabilmek için, operasyonlar hakkında gerçekçi beklentilerde olmak ve bu süreci profesyonel bir doktorla tamamlamak önemlidir.

Meme büyütme operasyonları arasında ise;

  • Yağ enjeksiyon yöntemi
  • Protez yöntemi gibi

Uygulamalar bulunur.

Uygulamanın farklılığına göre operasyon ve iyileşme süreci değişmektedir.

Yağ Enjeksiyon Yöntemi

Son zamanlarda sağladığı avantajlar nedeni ile kadınlar tarafından en çok tercih edilen yöntemler arasında bulunmaktadır. Yağ enjeksiyon yönteminin avantajları arasında;

  • Operasyon sonrasında iz kalmaz.
  • İyileşme süreci kısadır.
  • Yüksek oranda kalıcılık sağlar.
  • Operasyon sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon görülmez.

Operasyonlar yaklaşık olarak 2 3 saat civarında sürmektedir. İyileşme süreci ise 3 haftadır.

Vücudun fazla yağ olan bölgesinden yağ dokusu alınarak, enjekte edilmeye uygun hale getirilir. Daha sonra ise göğüs bölgesine uygulanır. Kolay bir yöntemdir. Operasyon sonrası göğüste iz kalmamaktadır. Aynı zamanda yağ hücreleri enjekte edilen bölgede yaşamaya devam ettikleri için kalıcılık oranı %40-50 civarında olmaktadır.

Protez Yöntemi

Daha çok silikon uygulaması olarak bilenen protez yönteminde, meme içine istenilen büyüklükte silikon yerleştirilir. Genel kanının aksine artık bu silikonların patlama gibi olasılıkları oldukça düşüktür. Yaklaşık olarak 15 yıl süresince herhangi bir deformasyon olmadan kullanabilirsiniz.

Yaklaşık bir saat süren operasyon süreci gerektirmektedir. Protez meme büyütme operasyonlarından sonra çok az da olsa iz kalabilir. Kişinin vücut ve meme oranlarına bağlı olarak farklı protez şekilleri bulunur.

Damla protez: köprücük kemiği ile göğüs ucu arasındaki bölgenin 18 cm’den düşük olması sonucunda tercih edilebilir. Doğal bir görüntü sağlanan damal göğüs silikonlarında meme ucuna doğru dolgunluk artmaktadır. İyileşme sürecinden sonra memede doğal bir görüntü elde edilir.

Yuvarlak protez: daha yuvarlak ve meme arasındaki boşlukların kapatılması amacıyla yapılan protez yöntemidir. Memenin şekli ve orantısına bağlı olarak uygulanabilir. Kişinin vücut yapısı, boyu, kilosu gibi etkenler bulunur.

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci

Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte her iki operasyondan 1 ay sonra tam olarak iyileşme sağlanmış olur. Yağ enjekte yöntemi daha kolay bir uygulama olduğu için daha kısa sürelerde iyileşme görünebilir.

Protez meme büyütme operasyonlarından sonra ilk 15 günlük süre içerisine pansumanları aksatmamak, bakımlarını yapmak bu süreyi hızlandıracaktır. Aynı zamanda yüz üstü yatmamak da gerekmektedir.

Her iki operasyon sonrasında da ;

  • Memeyi darbelerden korumak
  • Ani hareketlerde bulunmamak
  • Boz kompleksi yapmak
  • Hafif masajlar gibi

Önlemler de iyileşme sürecinin daha kısa olmasını sağlar.

Aynı zamanda profesyonel bir doktorla çalışmanız, sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Operasyon öncesinde hangi yöntemin seçileceği ve sağlık kontrolleriniz operasyon süreciniz için oldukça önemlidir.

Sizin beklentilerinize ve sağlık durumunuza göre yapılacak operasyonlar sonunda hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedersiniz. Operasyon sonrasında kontrollerinizi aksatmamanız, pansumanlarınızı düzenli yapmanız ise daha ciddi sağlık sorunlarının önüne geçer. Artık oldukça kolay ve güvenilir olan meme büyütme operasyonlarını profesyonel bir doktorla daha rahat geçirebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA