Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Meme Dikleştirme Ameliyatı 2020, Göğüs Dikleştirme

03.06.2019
696
Meme Dikleştirme Ameliyatı 2020, Göğüs Dikleştirme

Çeşitli etkenler, memelerin içinin boşalmasına ya da deri elastikliğini kaybedilmesine neden olur. Kişi, fazla kilo alıp verebilir. Doğum sonrası emzirme döneminin bitmesinden sonra, memelerde sarkmalar görülebilir. Böyle bir durumda, meme dikleştirme ameliyatı yaptırılabilir. Meme sarkması, her kadında aynı şekilde görülmez. Bu yüzden dikleştirme işlemi herkese özel tasarlanmalıdır. Göğüs dikleştirme yaptıranlar, meme dikleştirme operasyonunu hangi amaçla yaptırdıklarından emin olmalıdırlar.

Meme dikleştirme ameliyatı yaptırılmadan önce, hastanın ayakta muayenesi yapılır. Doktor, hastanın meme başı yerini ve meme bezi miktarını ölçerek, değerlendirme yapar. Değerlendirme sonunda, ufak bir sarkma varsa ve meme bezi kabul edilebilir miktarlarda ise, meme bezi altına silikon meme protezi kullanılarak, göğüsler daha dik ve dolgun görünüme kavuşturulur.

Göğüs dikleştirme sonrası, hastanın buz kompresine başlaması gerekir. Hastaya giydirilen sporcu sütyeninin 4 hafta kalması gerekir. Ardından, dikişlerin üzerinde bulunan ince bantlar kalacak şekilde, pansuman yapılmalıdır. Ameliyattın üzerinden geçen 24-48 saat sonrasında, hastadaki drenler çekilmeye başlar. Drenlerin çıkarılmasının ardından, 1-2 gün sonra, hasta yıkanabilir. Ameliyat dikişleri, ortalama 15 gün sonra alınmalıdır. Ameliyat sonrasında göğüslerde oluşan ödem, yavaş yavaş kaybolmaya başlar ve göğüsler, ortalama 8-10 hafta sonra, iyice şekillenir.

Meme Dikleştirme Operasyonunda İz Kalır mı?

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında, meme altı bölgesinde 3-3.5 cm’lik bir iz oluşur. Ancak yapılan işleme göre meme başı altında I, T ve L şeklinde izler kalabilir. Bu izler memede, deri toparlaması yapılan hastalarda seçilen tekniğe göre oluşan izlerdir. Ortaya çıkan bu izler, bir yıl sonra artık görülmemeye başlar.

Meme Dikleştirme Ameliyatı ve Meme Toparlama Nasıl Yapılır?

Hamilelik geçiren, hamilelik sonrasında göğüsleri bir oranda sarkmış kadınlara, meme dikleştirme ameliyatı ve meme toparlama ameliyatı yapılmaktadır. Yapılacak uygulama, göğüs ucunun olması gereken seviyeye çekilmesi işlemidir. Bunun için hastanın omuz genişliğine, kol yüksekliğine ve boyuna bakılır. Tüm bunların yanında meme hacmi de oldukça önemlidir. Meme gerekli hacimdeyse, meme dikleştirme ve toparlama işlemi gayet başarılı olmaktadır. Eğer meme hacmi yeterli değilse, dikleştirme ameliyatının yanında silikon protez de kullanılır. Bu işlem sonrasında göğüs daha dik ve hacimli görünmeye başlar. Meme dikleştirme ameliyatı, yaklaşık 2 saat süren cerrahi operasyondur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Ameliyat Sonrası Sarkma Olabilir mi?

Meme dikleştirme ameliyatları, başarılı geçen ve sonuçları başarılı olan cerrahi ameliyatlardır. Eğer hastanın, ameliyat sonrasında herhangi bir hamilelik planı varsa ya da kilo alıp vermeler değişkenlik gösteriyorsa, memede sarkmalar oluşabilir. Bu yüzden göğüs dikleştirme ameliyatları, çocuk sahibi olmak istemeyenlere ve kilo değişimleri yaşamayan insanlara daha uygundur. Üstelik göğüs dikleştirme ameliyatları, meme başı üzerindeki ve yanındaki çatlakları ortadan kaldırmak için yapılmaz. Meme dikleştirme ameliyatı olmak isteyenler, göğüs dikleştirme fiyatı 2020 fiyatları için doktor ile temasa geçilerek daha geniş bilgi alınmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al