Meme Dikleştirme (Mastopeksi) Doktor? Hastane? MASTOPEKSİ (MEME DİKLEŞTİRME) 21 Şubat 2018

Pek çok kişi meme dikleştirme operasyonu geçirmek istiyor ancak bunun için uygun bir yer bulamıyor. Bu gibi durumlarda meme dikleştirme (mastopeksi) doktor, hastane araştırması yapmak ve en iyi olanı bulmak büyük önem teşkil ediyor. Sonuç olarak yapılan operasyon bir ömür boyunca dayanmalıdır. O nedenle de seçilen doktorun bu konuda tecrübeli olması çok önemlidir. Ameliyatın yapılacağı hastanenin ise mutlaka yeterli özelliklere sahip olması gerekiyor.

Doktorun ve Hastanenin Özellikleri Ne Olmalıdır?

İlk olarak doktor seçimi çok önemlidir. Çünkü doktorların bazıları meme küçültme operasyonlarında başarıları varken bazılarının büyütme operasyonlarındaki tecrübeleri daha fazladır. O nedenle söz konusu meme dikleştirme olduğunda daha önce bu konuda hizmet vermiş olan doktorların seçimi çok önemlidir. Meme dikleştirme (mastopeksi) doktor, hastane seçimi yaparken bu özelliklere dikkat etmek gerekiyor.

Doktorun Özellikleri:Doktor muhakkak bir estetik cerrah olmalıdır. Daha önce meme dikleştirme operasyonları yapmış olması ve bu konuda sizlere kanıt gösterebiliyor olması çok önemlidir. Bunun yanında doktorun hasta vücudunu en iyi şekilde tanıması, hastaya en uygun operasyonu önerebilmesi de yine önemli olan noktalardan biridir.

Hastanenin Özellikleri:Bazı hastaneler çok kapsamlı olurken bazıları yetersiz özelliklere sahip olabiliyor. O nedenle ameliyat olunacak hastanenin yeterli ameliyathane şartlarını sağlayabiliyor olması önemlidir. Aynı zamanda sigorta kapsamında hizmet vermesi, fiyatlarının bütçeyi aşmaması da önemli olan durumlar arasındadır.

Meme Dikleştirme Operasyonu Nasıl Yapılır?

18 yaşından büyük olan ve ağır bir rahatsızlığı bulunmayan her kadın bu operasyonu yaptırabiliyor. Öncelikle kişinin mutlaka kendi için en uygun doktoru bulması, doktor ile sorunlarını paylaşması ve ona göre bir planlama yapması önemlidir.

Mastopeksi:memenin boyutu değiştirilmez ve sadece üstünde bulunan deri toplanır. Bu sayede sarkma problemi düzenlenmiş olur.

Protez uygulaması: meme sarkmasının yanında bir de meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyen kişiler için en uygun yöntemlerden biridir. Memede bulunan üst deri toplanır ve aynı zamanda bir de protez uygulaması yapılır.

Meme Dikleştirme Operasyonlarında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Meme dikleştirme operasyonu izli bir müdahaledir. İzlerin iyileşme süresi ise 2 yıl kadar sürebiliyor. O nedenle yaralara her daim temiz bakmak çok önemlidir. Meme dikleştirme (mastopeksi) doktor, hastane seçimlerine çok dikkat etmek gerekiyor. Meme ameliyatı sonrasında bunlar göz önünde bulundurulmalıdır:

  • Operasyon sonrasında oluşan izler 2 yıla kadar tamamen geçecektir.
  • Memelerin doğal yapısında da iki meme simetrik ve aynı değildir. O nedenle yapılan operasyon sonrasında iki meme aynı simetriye sahip olmayabilir.
  • Operasyondan sonra memelerin baş bölümlerinde hissiyat kaybı söz konusu olabilir.

Verilen ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalı, pansumanlar ise verilen günlerde düzgün bir şekilde yapılmalıdır. Ancak bu sayede iyileşme süreci en hızlı şekilde gelişebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA