Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Meme Dikleştirme, Meme Dikleştirme Ameliyatı, İstanbul Göğüs Dikleştirme

Anasayfa » Meme Dikleştirme, Meme Dikleştirme Ameliyatı, İstanbul Göğüs Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatı, genellikle meme büyütme, meme implantı revizyonu ve meme küçültme ameliyatı ile birlikte uygulanan kozmetik bir işlemdir. Tedavi iki hedefe ulaşmak için tasarlanmıştır. İlk olarak, meme ptozisinin ortaya çıkmasına katkıda bulunabilecek gevşek deriyi sıkmaktır. İkincisi, daha genç bir görünüm için meme ucunu yeniden konumlandırmaktır. Üsküdar meme dikleştirme; uygulamamızda göğüslerindeki değişikliklerden memnun olmayan kadınlar üzerinde meme kaldırma ameliyatı yapıyoruz. Göğüslerinizdeki cilt gerilmişse ve meme başı düşmeye başladıysa, meme dikleştirme ameliyatı için ideal bir aday olabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Adayları

Göğüsler, bir kadının kilosunda değişiklik yaşadığı her an beden olarak değişir. Göğüslerdeki cilt, kilo alımı dönemlerinde gerilir; Ne yazık ki, fazla kilo kaybolduğunda, cilt küçülmez ve daha küçük meme cilt büyüklüğüne uymaz. Bu, göğüs derisinin gevşekliğine neden olur.

Göğüsler ayrıca yaşlanma sürecinin bir sonucu olarak gençlik görünümünü kaybederler. Cildin esnekliğini ve göğüsleri destekleme yeteneğini kaybettiği için, memeler aşağı doğru sarkmaya başlayabilir.

Zamanla, cildin gerilmesi ve göğüslerin ağırlığı meme ucunun memenin kıvrımına doğru hareket etmesine neden olur. Bu kozmetik sorunları yaşayan kadınlar meme dikleştirme ameliyatı geçirebilir.

Meme dikleştirme ameliyatı için ideal adaylar şunları içerir:

 • Hamilelik geçirmiş
 • Emzirmiş
 • Çok kilo kaybetmiş

Doğal olarak büyük göğüsler, daha küçük göğüslere göre daha hızlı bir şekilde sarkma eğilimindedir.

 • Uygun kıyafet ve sütyen bulmakta zorlanır
 • Sütyen giyerken rahatsızlık hisseder
 • Meme pitosuna bağlı bölünme kaybı fark eder.
 • Toplu bir göğüs çizgisi ister

Meme Dikleştirme Teknikleri

İstanbul meme dikleştirme cerrahlarımız, göğüslerin görünümünü iyileştirmek için aşağıdaki kaldırma tekniklerini uygular.

Hilal: Hilalde küçük bir hilal şeklindeki deri parçası, göğüsleri hafifçe kaldırmak için areolanın üst kısmından çıkarılır. Bu yaklaşım, göğüslerin hafif sarkması olan hastalar için en uygun olanıdır ve ayrıca meme dikleştirme ameliyatı sırasında yerleştirilen göğüs implantlarına da sahiptir.

Çörek: Periareolar veya Benelli lift olarak da adlandırılan çörek asansörü, areolanın tüm çevresini çevreleyen bir kesik içerir. Bu yaklaşım, büyük areolalı kadınlar için en uygun olanıdır (meme başı büyüklüğü bu yaklaşımla azaltılabilir); hafif sarkık areolalı kadınlar; Ameliyat sırasında da implant alan kadınlar; ve cilt zarının orta derecede sıkılaşmasını gerektiren kadınlar bu uygulamadan yararlanır.

Lolipop: Lolipop lift ile oluşturulan insizyonlar bir lolipopu andırır; meme başı etrafında bir kesi yapılır ve daha sonra göğsün kıvrımından dikey, ortalanmış bir kesi atılır. Bu yaklaşım, cerrahlarımızın hilal ya da çörek tarzı (donat) dikleştirme ile karşılaştırıldığında daha önemli ptozis ve aşırı deri vakalarını tedavi etmelerine olanak tanır.

Ankraj: Çapa tekniği, en yüksek derecede deri gevşekliği ve meme başı boşluğu olan hastalara uygulanır. Ameliyat sırasında, memenin kıvrımındaki eğimli, yatay bir kesiyle birlikte, göğsün katının ortasına bir kesi yapılır.

Meme Dikleştirme Prosedürü

Göğüs dikleştirme prosedürü aşağıdaki aşamalarda gerçekleştirilir:

 • Cerrahlarımız kesi yerlerini işaretlemek için cerrahi bir kalem kullanacaklar.
 • Hasta lokal veya genel anestezi altına alınır (çoğu durumda meme dikleştirme hastaları genel anestezi alır)
 • Göğüslere ve ensizyon bölgesine antibakteriyel yıkama uygulayacağız.
 • Meme kaldırma insizyonları meme başının etrafında, göğsün kıvrımından ve / veya meme kıvrımından yapılır.
 • Fazlalık cilt kaldırılır.
 • Cilt yeniden örtülür.
 • Meme yeniden konumlandırılmıştır.
 • Kesikler kapatılır.
 • Şişlik ve enfeksiyon riskini azaltmak için göğüslere bant ve bandaj uygulanır.

Meme Dikleştirme Sonrası

Meme dikleştirme ameliyatından sonra iyileşme süresi hastalar tarafından iyi tolere edilir. Cerrahi sonrası talimatlarımızı uygulayarak hastalar iyileşme deneyimlerini ve cerrahi sonuçlarını geliştirebilirler.

 • İlk iki ila üç gün boyunca planlanan ağrı ilacını alın ve iyileşmenin geri kalanı için gerekliyse kullanırsınız.
 • Ameliyattan birkaç gün sonra başın yüksekte kalmasını sağlayın.
 • Ameliyattan sonraki ilk iki veya üç gün boyunca dinlenmeyi planlayın ve en az bir hafta çalışmayı bırakın.
 • Ağrı ve şişliği azaltmak için yumuşak buz kompresini kullanın.

Hastalar duş almak için birkaç gün beklemelidir – meme dikleştirme ameliyatından sonra ne zaman duş alabileceğinizi öğrenmek için cerrahlarımızla konuşun. Banyo yapmayın, jakuzide oturmayın ya da ameliyattan bir ay sonra bir havuzda yüzmeyin; Bu tür faaliyetler enfeksiyon riskini artırabilir.

Ameliyattan bir ay sonra yumuşak sütyen giyin; Telsiz sutyen veya spor sütyenini tavsiye ederiz.

Meme Dikleştirme Sonuçları

Meme dikleştirme ameliyatı sonuçları hemen görülebilirken, en iyi sonuçlar ameliyattan üç ay ila bir yıl sonra görülür. Üç aylık noktada şişliğin büyük çoğunluğu yok olur ve yaraların güzelce iyileşmesi gerekir. Ameliyattan bir yıl sonra, artık tüm şişmeler gider ve yara izleri mümkün olduğunca soluklaşır.

Meme Dikleştirme

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al