Meme Estetiği Sonrası Asimetri, Meme büyütme sonrası asimetri sorunu 20 Şubat 2018

Genel olarak memelerin doğal yapısı aynı olmaz. Yani her kadının meme yapısı birbirinden farklı olabilir. Durum böyle olduğunda yapılan operasyonlara da bu gibi durumlar etki edebiliyor. Yani meme estetiği sonrası asimetri oluşması söz konusu olabiliyor. Ancak yapılan estetik ameliyatlardan sonra bu asimetrinin gözle görülemeyecek kadar düşük oranda olduğu bilinmelidir. Bunun için gerçekten işinin uzmanı olan ve daha öncesinde tecrübesi bulunan doktorlardan yararlanmak gerekiyor. Bu sayede asimetri sorunu kişilerin canını sıkmıyor.

Meme Estetiğinden Sonra Asimetri Problemi Nasıl Çözülür?

İlk olarak işinin uzmanı olan birinden yardım alarak bu ameliyat geçirildiğinde asimetri oranı oldukça düşük olacaktır. Ama yine de asimetri durumu söz konusu ise o zaman meme korseleri ile iyileşme sürecinde bu durumdan kurtulma ihtimali oldukça yüksektir. O nedenle ameliyat sonrasında doktorun vermiş olduğu sütyeni kullanmak, düzenli pansuman yaptırmak ve iyi bir bakım yapmak her açıdan avantaj sağlayacaktır. Meme estetiği sonrası asimetri durumu çok sık karşılaşılan sorunlardan biri değildir.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme estetiği söz konusu olduğunda birbirinden farklı operasyonlar bulunuyor. Bunlardan biri meme büyütme operasyonudur. Diğeri ise meme küçültme operasyonudur. Bunların yanında bir de meme dikleştirme işlemi bulunuyor. Bu üç işlem sayesinde estetik bir göğüs yapısına sahip olmak çok kolay oluyor. İlk olarak açılımları bilmek gerekiyor:

Meme Küçültme: Memelerinin büyük olduğundan yakınan kişilerin yaptırabileceği operasyonlardan biridir. Bu operasyonlarda memenin gerçek ölçüsü belirleniyor ve ardından meme içerisindeki fazlalıklar alınıyor. Bu sayede memeler olması gerektiği boyutuna ulaşıyor.

Meme Dikleştirme: Meme boyu uygun olduğu halde sarkma durumu oluşuyorsa bu operasyon kurtarıcı oluyor. İlk olarak memenin üst bölümünden fazlalık deri alınıyor. Bu sayede meme sarkık görünümünden kurtulmuş oluyor.

Meme Büyütme: Meme boyutundan memnun olmayanlar genel olarak meme büyütme operasyonlarından yararlanıyor. Burada hem damla hem de yuvarlak silikonlar kişilere hizmet veriyor. Aynı zamanda yağ enjeksiyonu yöntemi de yine kullanılabilen yöntemler arasında bulunuyor.

Meme Operasyonlarından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanlar memelerinden memnun olmadığı halde meme estetiğine bir türlü sıcak bakamıyor. Bunun en önemli nedeni ise operasyon sonrasında oluşabilecek durumlardır. Ancak doğru pansumanlar ve bakımlar neticesinde iyileşme süreci oldukça düşüktür. O nedenle de kişiler ameliyat sonrasından korkmamalıdır. Meme estetiği sonrası asimetri durumu da doğru bakım yapıldığında ortadan kalkıyor. Kişilerin ameliyat sonrasında nelere dikkat etmeleri gerektiğini en iyi şekilde algılaması çok önemlidir.

  • Meme operasyonlarından sonra yüz üstü yatmaktan uzun süre kaçınılmalıdır.
  • Aynı zamanda uzun süre doktorun vermiş olduğu özel sütyen kullanılmalıdır.
  • İlaçları aksatmadan almak, pansumanları zamanında yaptırmak da çok önemlidir.

Alınacak herhangi bir darbe meme yapısını bozabileceği için belirli bir süre darbelerden de uzak durmak gerekiyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA