Meme Estetiği Yaptıranların Yorumları 1 Şubat 2018

Göğüs görünümü özellikle kadınlarda çok büyük öneme sahip kısımlardan biridir. Vücut ölçütlerine göre büyük veya küçük göğüsler kişiyi rahatsız edebilmektedir. Ve artık bu gibi durumların tedavisi mümkündür. Böyle bir niyetiniz var ise öncelikle iyi bir doktor seçimi yapmalısınız.

Doktorunuz ile şikâyetlerinize göre belirleyeceğiniz tedavi sürecinde istenilen hususlarda hassasiyet gösterdiğiniz takdirde operasyon başarılı olacaktır. Günümüzde sıklıkla tercih edilen estetik cerrahi yöntemi ile meme estetiği yaptıranların yorumları gayet memnun kaldıkları yönündedir. Tabi bu başarılı ameliyatta doktor faktörü, kullanılan özel cihazlar ve ameliyatın temiz bir ortamda olması son derece etkin rol oynayan kısımlardır. Gittiğiniz hastaneye ve doktora dikkat etmeniz gerekir.

Göğüs Estetiği Hangi Durumlarda Yapılabilir?

Göğüs estetiği yaptıranların yorumları genel mana da memnuniyet içerir. Çünkü kişiye rahatsızlık verici bir durum ortadan kaldırılır ve genellikle bu işlemler vücut oranları dengeler ve sağlıksal açıdan da kişiye rahatlık sağlar. Bu durumun ne gibi durumlarda gerçekleştirilebileceği ise yine sıklıkla sorulan sorulardandır.

  • Eğer gelişim döneminde göğüs az gelişmiş ve küçük kalmışsa göğüs büyütme ameliyatı yapılabilmektedir. Göğüs büyütme ameliyatları yağ enjektesi yöntemi ile yapılabileceği gibi aynı zamanda, meme kaslarının arka tarafına slikon protez yerleştirerek de yapılabilmektedir.
  • Yine gelişim döneminde göğüslerin gereğinden fazla büyümesi durumda göğüs küçültme operasyonu yapılabilmektedir. Göğüs küçültme tedavisi liposuction şeklinde olabileceği gibi fazla yağ kaslarının temizlenmesi şeklinde de gerçekleştirilebilmektedir.
  • Göğüs asimetrisinde herhangi bir sorun var ise meme estetiği ile bu problemde ortadan kaldırılmaktadır. Gelişimsel bir nedene dayanan bu tür bir şikayetin tam olarak nedeni çözülememektedir. Ancak tedavisi mümkündür. Meme ucunun etrafını çevreleyen kahverengi renkte bir halka vardır. bu dairesel kısımda iki göğüs arasında bir asimetri bozukluğu var ise bu durum kalıcı makyaj uygulamaları ile doktor kontrolünde düzeltilebilmektedir. Göğüs ucu tedavisinde dikkat edilen kısım uç kısımda bulunan süt kanallarına zarar vermemektir.
  • Göğüste emzirmeler ve doğum sonrası da büyüme veya küçülmeler yaşanabilmektedir. Bu sorunların ortadan kaldırılması için estetik cerrahi ile belirlenen bir tedavi yöntemi uygulanarak istenilen görüntüye ya da ski görüntüye kavuşulabilir.

Liposuction Yöntemi Nedir: Liposuction yöntemi meme altından küçük delikler açarak küçük tüplere fazlalık yağ kaslarının alınma yöntemi olarak estetik cerrahi de kullanılan ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biridir.

Göğüs Estetiğinde İyi Sonuç Alınabilmesi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göğüs estetiği çok hassas noktalardan biridir. Bunun için öncelikle ve çok dikkat edilmesi gereken konu doktor seçimidir. Ne kadar işinde başarılı bir doktor seçerseniz o oranda tedavinizdeki başarı da artacaktır. Doktor seçiminizde meme estetiği yaptıranların yorumları size fikir verebilir.

Doktorunuzla birlikte sizin istek ve şikâyetleriniz doğrultusunda bir karar vereceksinizdir. Tedavi süreci öncesi ve sonrası doktorunuzun söylediklerine harfiyen uymanızda iyileşme sürecini hızlandıracak ve başarı oranını artıracaktır. Bunun yanında tedavinin temiz şartlarda ve yeni teknoloji alet ve yöntemlerle yapılması da başarının artmasında etkili olabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA