Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Meme Estetik Günah Mı? Dinimizde göğüsleri kremle veya estetik ameliyatla küçültmek günah mı?

05.02.2018
4.111
Meme Estetik Günah Mı? Dinimizde göğüsleri kremle veya estetik ameliyatla küçültmek günah mı?

Güzel göğüslere sahip olmak bir kadın için önemlidir. Kadınlar yaradılışları gereği hep görünüşe önem vermişlerdir. Aynı zamanda vücut yapınıza uygun bir operasyon tercihi sizi sağlıksal manada da oldukça rahat ettirecektir. Göğüs de meydana gelen aşırı büyümeler ya da küçülmeler gelişme döneminden kaynaklı olabileceği gibi aynı zamanda sonradan da emzirme, doğum vs. gibi durumlarla da bu durumlar gerçekleşebilir.

Bunun yanında göğüslerde aşırı büyümeden kaynaklı sarkmalar ya da içine çekilmeden kaynaklı sönmüş bir duruşta oluşabilir. Böyle durumlarda cerrahi operasyonlar gerçekleştirerek göğüs eski haline geri döndürülür veyahut da kişinin isteğine göre bir görüntü verilir. Meme estetik günah mı sorusu bazı kimselerce tartışılan bir mevzudur.

Meme Estetik Nedenleri

Yapılan operasyonlar dört başlık altında toplanır.

  • Göğüs büyütme
  • Göğüs küçültme
  • Göğüs dikleştirme
  • Göğüs asimetrisi

Bu başlıklara bakıldığında aslında ne gibi şikayet veya arzularla göğüs estetiği olma istekleriyle karşılaşıldığı anlaşılmaktadır. Kadınların bu ameliyatı olak için birçok nedenleri vardır. gelişim dönemlerinde eksiklik olması durumda göğüsler küçük ve cılız kalır. Bunun yanında göğüsler emzir ve doğum gibi nedenlerle d küçülebilmektedir.

Kadınlar bu durumda göğüslerini büyütmek isteyebilirler. Tam aksi bir durum ise gelişim dönemlerinde göğüslerin gereğinden fazla büyümesi ile karşımıza çıkar. Emzirme ve doğumda bu büyümeye neden olabilir. böyle bir vakada da kadınlar göğüslerini küçültmek isteyebilirler. Daha güzel bir görünüm için dikleştirme yönünde bir operasyonda yaptırabilmeleri mümkündür. Tabi ki Müslüman bir ülke de akla gelen soru meme estetik günah mı olacaktır.

Meme Estetik Günah Mı?

Türkiye İslam dinini benimsemiştir. İslam dininde amellerin niyetlere göre günahı sevabı değişiklik göstermektedir. Görünüşünüzden rahatsızlık duyuyorsanız bu durum sizin aile yaşantınızı etkiliyorsa, eşiniz böyle bir şeyi sizden istiyor ve bunun için baskı yapıyorsa, göğüsleriniz gereğinden çok daha küçükse ve bu durum sizi erkek gibi hissettiriyorsa dinen bu durum Allah’ın verdiğini beğenmemek yok etmek istemek olarak değil de aile yaşantınızı korumak ruh sağlığınızı düzeltmek olarak da geçebilir .

Estetik Hakkında Olumlu ve Olumsuz Görüşler

Estetiğin dini olarak olumlu ya da olumsuz olarak nitelendirildiği birçok farklı görüş söz konusudur. Bu görüşler kapsamında özellikle kişilerin keyfi olarak değişim yapmaları durumunda sorun olabileceğini beyan eden bilginler mevcuttur. Estetik sadece görüntü bakımından sıkıntılı olan bölgelerin değiştirilmesinde değil aynı zamanda sağlık sorunlarının giderilmesinde de kullanılabilmektedir.

Örneğin kişilerin burun kısmında bulunan et nefes alış verişi de zorlaştırabilmektedir. Bu nedenle estetik zorunlu bir hal almaktadır. Bu tip bir bağlamda estetiğin değerlendirilmesi aynı bir ameliyatın değerlendirilmesi gibi olmaktadır.

Halkın Görüşleri: Halkın bu konuda görüşleri birbirinden ayrılmaktadır. Bir kısım insan kendi isteği ile bedeninde dilediği değişikliği yapabileceğini savunurken bir kısım da bunun tam tersini dile getirmektedir.

Halkın ya da etrafın görüşleri ne olursa olsun önemli olan sağlıklı bir biçimde bu süreci tamamlamaktır. Kişilerin ancak bu şekilde kendilerine toplumsal hayatta özgüven sorunu yaşamadan bir yer bulmaları mümkündür.

Psikolojik Etkisi: Kişilerin özgüvenini yerine getirdiği için oldukça olumlu bir etkisiz söz konusudur. Toplumsal yaşamda estetik öncesi kendini gösteremeyen birçok kişinin daha öz güvenli olduğu ve kendini ifade edebilir bir nitelik kazandığı da dikkate alınması gereken detaylardandır.

Bu etkilerin yanı sıra operasyonun uygulama şeklinin profesyonel olması da önemlidir. Ülkemizde bu alanda oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyulmaktadır. Estetik konusunda sağlığınıza zarar vermeden ameliyat gerçekleştirilmesi oldukça kısa bir zaman almakta ve süreç sorunsuz tamamlanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al