Meme Küçültme Estetiği Fiyatları 14 Şubat 2018

Vücut görünüşü kadınlar için mühim bir mevzudur. Bazı durumlarda memeler vücut ölçülerine uymayan durumda olabilir. Vücut ölçülerine uygun olup olmadığının tespiti göğüs genişliği, omuz boyu, bel genişliği gibi bölgesel alanlar değerlendirilerek yapılır. Bu alanların boyutlarına göre göğüsler ölçütlerin dışında kalabilir. Meme boyundaki büyüklük veya küçüklük kişiyi rahatsız edecek boyutlardaysa bu durumun cerrahi operasyonlarla düzeltilmesi mümkündür. Meme küçültme estetiği fiyatları teknik ve yöntemlere göre değişiklik gösterir. Kişilerin göğüsleri konusunda bu sıkıntıları yaşamasında birçok faktör ve neden olabilir. Bunlar gelişme kaynaklı olabileceği gibi emzirme ve doğum gibi durumlarda sonradan oluşa da bilmektedirler. Eğer bu gibi sizi rahatsız eden göğüslerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız tedavi sürecine başlayabilirsiniz.

 Meme Estetiği Yöntemleri

Meme estetiği yaptırmak istiyorsanız şikâyetiniz doğrultusunda tedaviye başlayabilirsiniz. Meme estetiği dört başlık altında incelenir.

  • Göğüs büyütme
  • Göğüs küçültme
  • Göğüs dikleştirme
  • Göğüs asimetrisi

Farklı başlık altında farklı şikayetler için uygulanabilecek birçok yöntemler vardır. bu yöntemler kişinin istekleri doğrultusunda şekillenir. Meme küçültme estetiği fiyatları da kullanılan yönteme göre değişiklik gösterir.

Göğüs Küçültme Operasyonu : Göğüsleri olması gerenden çok daha büyük duran kadınlarda uygulanan operasyonel işlemdir.  Göğüslerin vücuda orantılı bir hale getirilmesi işlemidir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Nedenleri

  • Göğüsleriniz gereğinden çok daha büyükse ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa meme küçültme işlemi yapılabilmektedir.
  • Göğüslerin aşırı büyük olması terleme, pişik gibi rahatsızlıklara neden olabilir. bunun gibi nedenlerden ötürü de göğüs küçültme operasyonu yapılabilir.
  • Göğüslerin aşırı büyük olması omuz ve sırt ağrılarına da neden olmaktadır. Bu durumun giderilmesi içinde göğüsler küçültülebilir.
  • Yaptığınız işlerde, iş yerinizde ya da evde göğüsleriniz size engel oluyorsa meme küçültme operasyonu ile daha küçük göğüslere sahip olabilirsiniz.
  • Göğüsleriniz aşırı büyük boyutlarda ise sütyen askılarınız omuzlarınızda derin izler ve yaralara neden olabilir bunun içinde göğüs küçültme ameliyatı olabilirsiniz.

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Bu işlem esnasında hastaya anestezi uygulanır. Doktor tarafından seçilen 3 kesi yerinde biri açılır ve meme ucu asıl olması gerektiği alana yerleştirilir. Bu işlemden sonra alta oluşan fazlalık yağlar alınır ve göğsünüz sıkılaştırılır. Aynı zamanda şekilde verilen göğsünüz eskisinden daha küçük ve dik bir hale gelir. Bu gibi şikâyetlerde bıçak altına yatmak istemeyen hastalar için yağ çekme işlemi de uygulanabilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Yaklaşık 1 ila 2 saat arasında süren meme küçültme operasyonu uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Meme küçültme estetiği fiyatları doktora yapılacak işleme göre değişiklik gösterse de her kesin bütçesine göre operasyon çeşitleri mevcuttur. Fiyatları genel manada 3.000 ila 20.000 arasında değişiklik gösteren küçültme ameliyatları sonrası ilaç giderleri 100 TL civarında bulunmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA