Meme Protez Fiyatları 19 Şubat 2018

Meme estetiği kadınlar ve erkeklerde yapılabilecek operasyon çeşitlerinden biridir. Erkeklerde küçültme ve germe işlemleri yapılıyorken, kadınlarda küçültme, germe, büyütme, dikleştirme ve meme onarımı gibi birçok estetik yöntem bulunuyor.

Meme Büyütme Yöntemleri

Meme cerrahı ile gerçekleştirilen meme büyütme yöntemleri genel olarak iki kısma ayrılır. Dolgu ile meme büyütme ve silikon ile meme büyütme. Size uygun olan operasyon çeşitlerinden birini doktorunuz ile seçip lokal işlem de uygulatabilirsiniz. Meme protez fiyatları orta düzeyde olup, isteyen herkes meme cerrahını ya da estetik doktorunu seçtikten sonra fiyat üzerinde konuşabilir.

Meme Protez Ameliyatları

Meme büyütme ameliyatları için kullanılan meme protezlerin içeriği silikon jet veya izotenik serum olabilir. Meme protez ameliyatlarında meme içerisine aktarılan protez sıvının miktarı genellikle 140- 550 cc arasında değişiyor. Memesinin çok küçük olduğunu ya da daha büyük olmasını isteyen kadınlara uygulanabiliyor. Meme kanseri nedeniyle mastektomi ameliyatından sonra yapılacak rekonstrüksiyon operasyonunda da meme protez yöntemi kullanılabilir.

Meme Protez Kimlere Yapılabilir?

Meme protez ameliyatları, görünüşünüzün güzelleşmesi ve kendinize olan güveninizin artmasında oldukça büyük rol oynar. Meme protez ameliyatı olabilecek kişiler görünümünün mükemmel olmasını arzulamayan fakat daha güzel bir görünüm isteyen kadınlar için oldukça idealdir. Eğer fiziksel yönden sağlıklı iseniz meme protez fiyatları hakkında bilgi edinerek bu operasyona katılabilirsiniz.

  • İmplant Protez İle Meme Büyütme

Meme protezinde kullanılan en çok yöntemlerden biri implant protezdir. Bu yöntemde dışta silikon bir kılıf olan içerisinde iki farklı sıvıya sahip olan protezler kullanılır. İmplant protezler damla ya da anatomik şekilli olarak iki kısma ayrılır. Meme protez yapılırken, hangi yöntemin, hangi protez çeşidinin kullanılacağı meme cerrahınız tarafından belirlenir. Memenizin şeklinin vücudunuza uyumlu olması da oldukça önemli olacağı için bu konuyu meme cerrahınız ile paylaşmanızda fayda var. Meme protez fiyatları hakkında bilgi edindikten sonra sizlerde meme cerrahınız tarafından meme protez işlemi ile göğüslerinizi büyülttürebilirsiniz.

Kapsül Kontraktörü Nedir?

Meme protezleri memeye uygulandıktan sonra kas dokusu etrafında vücut tarafından oluşturulan bir tabaka oluşmaya başlar. Tıbben kapsül olarak da bilinen bu tabaka memeye konulan protezi sıkıştırarak problemler yaratabilir. Eğer tabaka vücuttan alınmaz ise protezin yer değiştirmesi, memelerin asimetrik görünümü ya da meme sertleşmesi gibi problemler ile karşılaşılabilir. Kapsül kontraktörü yani kapsül kasılması, çeşitli yöntemler ve teknikler ile tedavi edilerek yol açacağı problemler engellenebilir.

Meme Protez Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

Memeye yapılacak meme protez ameliyatı öncesi birçok hazırlık gerçekleştirilir. Ameliyattan bir gün önceden hiçbir şey yiyip içmemeniz gerekir. Estetik yaptıracak kişi sigara kullanılıyor ise 3 hafta ve daha öncesinde sigarayı keserse yaranın iyileşme sürecinin kısalmasına yardımcı olur. Bu ameliyattan 7 ila 10 gün sonra işe başlayabilir ve günlük hayatına dönebilirsiniz. Meme protez fiyatları hakkında Dr. Evren Helvacı’ ya ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA