Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Meme Silikon Ameliyatı 2020, Meme İmplant Taktırma

03.06.2019
615
Meme Silikon Ameliyatı 2020, Meme İmplant Taktırma

Meme silikon ameliyatı, silikon implantı olarak da tanımlanır. Yağ enjeksiyonu kullanarak ya da protez takılarak, göğüsler istenilen boya getirilir. Gebeliğin ardından kilo alıp vermek, memelerin tek yönlü ya da çift yönlü gelişme kusurunun oluşması sonucunda, meme dokusu hacminde kayıplar olur. Bu durumda silikon ameliyatı yapılarak göğüslerin dikleşmesi ve büyümesi, daha hacimli görünmesi sağlanır.

Hangi Durumlarda Meme Silikon Ameliyatı Yapılmalıdır?

Meme silikon ameliyatını yaptırmak için birçok sebep bulunabilir.

  • Memelerin hastanın vücut hatlarına göre orantısız olması durumunda, kalça-göğüs oranını düzeltmek amacıyla yapılır.
  • Hamilelik sonrası, memede hacimsel anlamda kayıplar olur. Bazı durumlarda da memeler sarkmaya başlar. Bu durumda, memelere kaldırma-toplama ameliyatı yapılır.
  • Meme simetrisi bozuk kadınlarda, asimetri bozukluğu çok belirginse, meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Meme silikon ameliyatı için iki ameliyat türü bulunmaktadır. Bir tanesi yağ enjeksiyonuyla meme büyütme ikincisi dolgu maddeleriyle yapılan göğüs büyütme ameliyatıdır. Vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ dokusu sayesinde ameliyat gerçekleşir. Yağ enjeksiyonuyla yapılan göğüs büyütmelerinin, yaklaşık 1-2 yıl sonra tekrarlanması gerekir.

Dolgu maddeleriyle yapılan göğüs büyütme de, hazır dolgularla göğüs büyütme ameliyatıdır. Dolgu maddeleri göğüs dokusu içine konan bir maddedir. Ancak meme silikon ameliyatı ile, göğüs altına ya da meme kasının altına olgu konulmak suretiyle daha sağlıklı ve uzun süreli göğüs büyütme sağlanmaktadır.

Meme silikon ameliyatında protezler, koltuk altından, meme altı çizgisinden yapılır. Çok nadir olarak, göğüs ucu etrafından da silikon yerleştirme yapılmaktadır. Göbek deliğinden yapılan uygulamalar çok sık kullanılmaz.

Silikon Meme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme silikon ameliyatı sonrasında, bazı noktalara dikkat edilmelidir. İlk üç hafta, hiçbir yorucu aktivite yoğun şekilde yapılmamalı ve azar azar artırılmalıdır. Ameliyatın ardından, ilk birinci ayın sonuna kadar kol hareketinin fazla olduğu sporlar ve ağır sporlar yapılmamalıdır. Ameliyatın ardından, 6-8 hafta sonuna kadar sauna, buhar banyosu ya da solaryum kullanılmamalıdır. Silikon ameliyatı sonrası şişlik görülebilir, ödem oluşabilir ve morarma durumları görülebilir. Bu durum normaldir. Bu tür yan etkiler, yaklaşık 1-2 hafta içinde yok olmaya başlar.

Silikon Meme Protez Çeşitleri

Silikon meme protezleri şekil, içerik ve yüzey yönünden üçe ayrılır.

Şekil yönünden meme protezleri:

  • Damla (anatomik) protez
  • Yuvarlak protez

İçerik yönünden meme protezleri:

  • Silikon içerikli
  • Serum fizyolojik içerikli

Yüzey yapısı yönünden meme protezleri

  • Pürtüklü yüzey
  • Düz yüzey olarak ayrılmaktadır.

Silikonlu göğüs modelleri için, doktorunuzla görüşerek, vücut ve göğüs yapısına en uygun olan göğüs modeli seçilmelidir. Yuvarlak meme protezlerinde, yatay ve dikey taban çapları birbirine eşitken, damla protezlerde dikey çap ile yatay çap arasında uzunluk farkı vardır. Meme şekline en çok benzeyen silikon olduğu için, sıklıkla damla protezler tercih edilmektedir.

Meme Silikon Ameliyatı

Birçok kadın, göğüslerinin sarkıklığından şikâyet etmektedir. Özellikle emzikli kadınlarda meme sarkması daha fazla görülebilir. Böyle bir durumda protez kullanımı yanında, göğüslerin dikleştirilmesi ameliyatının da yapılması gereklidir. Silikon protezlerin hamileliğe hiçbir yan etkisi yoktur. Hamilelik döneminde, memelerde büyüme olduğu için, silikonlu göğüs daha büyük görünmektedir. Bu büyüme, her kadında farklılık gösterir. Hamileliğin sonunda, meme boyutu normale dönmektedir.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al