Meme Ucu Onarımlar 25 Şubat 2018

Plastik cerrahini gelişmesi üzerine Mastektomi ameliyatlarından sonra meme onarım operasyonları da gerçekleşmeye başladı. Meme ucu onarımlar ya da mastektomi sonrası yeniden meme yapımı plastik cerrahinin en başarılı operasyonlarından biridir.

Meme Onarım Yöntemleri

Kadınlarda en sık rastlanan meme kanseri sonucu Mastektomi ameliyatı ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu ameliyatta meme kas dokusunun bir kısmı ya da tamamı alınarak kanser yok ediliyor. Mastektomi ameliyatından sonra meme yapısında ve görünüşünde bozulmalar yaşanabilir. Bu bozulmaları düzeltebilmek için meme ucu onarımlar– meme onarımları yani meme rekonstrüksiyon operasyonu gerçekleştirilerek memenin eski görüntüsüne ya da istenilen görüntüye kavuşması sağlanabiliyor.

Meme Rekonstrüksiyonu Tekniği

Mastektomi ameliyatından sonra meme rekonstrüksiyonu birçok hastanın yeni başlangıçlar yapmasına olanak sağlıyor. Meme rekonstrüksiyon tekniği kaybolan meme dokusunun tamamlanıp diğer meme ile aynı görüntüye sahip olmasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda her iki memenin onarılmasına da olanak sağlayan bir operasyon. Bu tekniği yaptırmak isteyen herkes Dr. Evren Helvacı’ ya ulaşıp meme rekonstrüksiyonu hakkında görüşebilir.

  • Eş Zamanlı Meme Rekonstrüksiyonu

Mastektomi ameliyatı sonrasında yapılan meme onarımlarına meme rekonstrüksiyonu denir. Eş zamanlı meme ucu onarımlar ya da meme onarımları ise erken evre kanserlerde uygulanır. Meme kas dokusu alınırken meme derisi korunur. Korunan meme derisinin altına flep protezler ya da implant protezler hazırlanarak yerleştirilir. Eş zamanlı meme onarımı hastanın yaşayacağı psikolojik sarsıntıyı en aza indirger.

Meme Onarımı Kimlere Yapılabilir?

Meme onarımı yapılacak kişiler sağlık durumuna göre değişiklik gösterir. Meme rekonstrüksiyonu ya da meme ucu onarımlar yapılabilmesi için ilk olarak genel sağlık durumu, göğüs duvarı yapısı ve şekli, koyulacak implantın çeşidi ve boyutu, cerrahi ekibin yeterliliği de oldukça önemlidir. Meme onarımı yaptırmak isteyenler birkaç inceleme ve testten geçerek çıkan sonuca göre meme rekonstrüksiyon operasyonu olabilirler.

  • Meme Ucu Onarımı

Meme ucunun doku içerisine çekilip çekmesi, sık karşılaşılan ve aynı zamanda çözümü olan bir problemdir. Meme ucu onarımında diğer durum ise meme ucunun orantısız büyüklükte olmasıdır. Meme ucu çökmesi plastik cerrahi de çekikliği sağlayan dokuların serbest bırakılması ile çözüme kavuşturulabiliyor. Meme ucunun geriye tekrar kaçmaması içinde birçok önlem alınır. Orantısız büyüklükte olan meme uçlarının küçültülmesi de yine meme cerrahları tarafından çözüme kavuşturulabilir. Meme ucunun küçültülmesi ise süt kanallarına zarar vermeden gerçekleştirilerek meme görüntüsünün estetik görünmesine yardımcı olmaktadır.

Rekonstrüksiyon Sonrası Meme Cerrahisi

Meme rekonstrüksiyonu mastektomi ameliyatından sonra gerçekleştirilir. Onarım yapmak için gerçekleştirilen meme rekonstrüksiyonundan sonra da meme cerrahisi yapılabilir. Meme büyütme, meme küçültme ya da meme dikleştirme gibi birçok meme estetiği yaptırabilirsiniz. İstediğiniz estetik çeşidine göre rekonstrüksiyon düzeltilerek meme estetiğiniz gerçekleşir. Meme ucu onarımlar ya da meme onarımları için Dr. Evren Helvacı’ ya ulaşarak destek alabilirsiniz.

Meme Ucu Deformasyonları Hakkında Detaylı İnceleme

Meme ucu göğüsün görselliğini en net şekilde etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Memenin dış görünümü oldukça iyi olsa da uç kısmında meydana gelen deformasyonların şekli tam olarak şekilsiz göstereceğinin de altı çizilmelidir. Yapılan küçük müdahaleler ile beraber kadınlarda meydana gelen bu sorun kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulabilmektedir.

Uç kısmında meydana gelen sıkıntıların başında öncelikli olarak çökme gelmektedir. Meme ucunun dış kısma doğru çıkıntılı bir biçimde durması gerekmektedir. Bu sorunun çözülebilmesi için yağ enjeksiyonu gerçekleştirilebilmektedir. Yağ enjeksiyonu sırasında kullanılacak olan doku birebir kişilerin kendi vücudundan alınmaktadır. Bu şekilde hem yağ alınan bölgede bir incelme hem de meme bölgesinin görünümünde de iyileşme meydana gelecektir.

Erkeklerde de meme ucu kısmında sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Sağlık durumu ameliyata uygun olan bütün kişiler cinsiyet ayrımı gözetmeksizin bu imkandan faydalanabilecektir. Kısa bir sürede kadınların da erkeklerin de göğüs bölgesinde meydana gelmiş olan bu sıkıntıya çare bulabileceği ve tedavi sürecinin de sorunsuz bir biçimde tamamlanabileceği dikkate alınması gereken detaylardandır.

İyileşme sürecinde uzmanınız tarafından verilen önerilere tam olarak uyum sağlamak gerekmektedir. İyileşme aşamasında uzmanınız gerekli görürse ara kontroller de uygulanabilmektedir. Bu ara süreçte kişilerin gerekli pansuman işlemlerini de tamamlamaları ile beraber sonuç oldukça verimli olacaktır. İyileşme süreciden sonra kadınların hamilelik sürecinde ya da bunun sonrasında herhangi bir sorun ile karşılaşmayacağı da garanti edilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA