Meme Ucu Onarımlar 25 Şubat 2018

Plastik cerrahini gelişmesi üzerine Mastektomi ameliyatlarından sonra meme onarım operasyonları da gerçekleşmeye başladı. Meme ucu onarımlar ya da mastektomi sonrası yeniden meme yapımı plastik cerrahinin en başarılı operasyonlarından biridir.

Meme Onarım Yöntemleri

Kadınlarda en sık rastlanan meme kanseri sonucu Mastektomi ameliyatı ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu ameliyatta meme kas dokusunun bir kısmı ya da tamamı alınarak kanser yok ediliyor. Mastektomi ameliyatından sonra meme yapısında ve görünüşünde bozulmalar yaşanabilir. Bu bozulmaları düzeltebilmek için meme ucu onarımlar– meme onarımları yani meme rekonstrüksiyon operasyonu gerçekleştirilerek memenin eski görüntüsüne ya da istenilen görüntüye kavuşması sağlanabiliyor.

Meme Rekonstrüksiyonu Tekniği

Mastektomi ameliyatından sonra meme rekonstrüksiyonu birçok hastanın yeni başlangıçlar yapmasına olanak sağlıyor. Meme rekonstrüksiyon tekniği kaybolan meme dokusunun tamamlanıp diğer meme ile aynı görüntüye sahip olmasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda her iki memenin onarılmasına da olanak sağlayan bir operasyon. Bu tekniği yaptırmak isteyen herkes Dr. Evren Helvacı’ ya ulaşıp meme rekonstrüksiyonu hakkında görüşebilir.

  • Eş Zamanlı Meme Rekonstrüksiyonu

Mastektomi ameliyatı sonrasında yapılan meme onarımlarına meme rekonstrüksiyonu denir. Eş zamanlı meme ucu onarımlar ya da meme onarımları ise erken evre kanserlerde uygulanır. Meme kas dokusu alınırken meme derisi korunur. Korunan meme derisinin altına flep protezler ya da implant protezler hazırlanarak yerleştirilir. Eş zamanlı meme onarımı hastanın yaşayacağı psikolojik sarsıntıyı en aza indirger.

Meme Onarımı Kimlere Yapılabilir?

Meme onarımı yapılacak kişiler sağlık durumuna göre değişiklik gösterir. Meme rekonstrüksiyonu ya da meme ucu onarımlar yapılabilmesi için ilk olarak genel sağlık durumu, göğüs duvarı yapısı ve şekli, koyulacak implantın çeşidi ve boyutu, cerrahi ekibin yeterliliği de oldukça önemlidir. Meme onarımı yaptırmak isteyenler birkaç inceleme ve testten geçerek çıkan sonuca göre meme rekonstrüksiyon operasyonu olabilirler.

  • Meme Ucu Onarımı

Meme ucunun doku içerisine çekilip çekmesi, sık karşılaşılan ve aynı zamanda çözümü olan bir problemdir. Meme ucu onarımında diğer durum ise meme ucunun orantısız büyüklükte olmasıdır. Meme ucu çökmesi plastik cerrahi de çekikliği sağlayan dokuların serbest bırakılması ile çözüme kavuşturulabiliyor. Meme ucunun geriye tekrar kaçmaması içinde birçok önlem alınır. Orantısız büyüklükte olan meme uçlarının küçültülmesi de yine meme cerrahları tarafından çözüme kavuşturulabilir. Meme ucunun küçültülmesi ise süt kanallarına zarar vermeden gerçekleştirilerek meme görüntüsünün estetik görünmesine yardımcı olmaktadır.

Rekonstrüksiyon Sonrası Meme Cerrahisi

Meme rekonstrüksiyonu mastektomi ameliyatından sonra gerçekleştirilir. Onarım yapmak için gerçekleştirilen meme rekonstrüksiyonundan sonra da meme cerrahisi yapılabilir. Meme büyütme, meme küçültme ya da meme dikleştirme gibi birçok meme estetiği yaptırabilirsiniz. İstediğiniz estetik çeşidine göre rekonstrüksiyon düzeltilerek meme estetiğiniz gerçekleşir. Meme ucu onarımlar ya da meme onarımları için Dr. Evren Helvacı’ ya ulaşarak destek alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA