Memenin Daha Doğal Olması İçin Yuvarlak Protezler Uygun Mudur? 9 Ocak 2018

Meme operasyonları sonrasında ortaya çıkacak olan sonucun daha doğal olması için hangi protezin kullanılması gerektiği son dönemlerde sık sık tartışılmaktadır. Kullanıma alınan iki tip protez bulunmaktadır; silikon protez ve tuz bazlı protez. Bu iki tip içerisinde tuz bazlı olanların çok daha sağlıklı olduğu düşünülmektedir.

Bunun nedeni ise patlama durumu söz konusu olduğu zaman dokuların zarar görmesinin de engellenmiş olmasıdır. Önemli olan kişilerin silikonlarının operasyonlarının iz kalmayacak şekilde uygulanmasıdır.

Hangi protez tipi kullanılırsa kullanılsın ortaya çıkacak olan sonucun performansı ancak bu uygulamaya bağlıdır. Bu nedenle püf noktası kendinizi uzmanlara teslim etmenizdir. Doku zaten kendini hızlı bir şekilde yenileyen bir yapıya sahip olduğu için izler operasyon dikkatli bir biçimde uygulanırsa kendiliğinden zaman içerisinde yok olacaktır.

Meme Protezi Seçiminde Kişisel Tercihler Ne Derece Etkilidir?

Göğüs büyütme derecesi her kişinin farklı şartlarda ve derecelerde talep ettiği operasyonlardandır. Az da olsa kişisel bir alternatif ve seçme şansı kişilere sunulmaktadır. Bazı kadınlar gerçekten dolgun görünen bir göğüs sahibi olmak isterken bir diğer yandan sadece sarkıklığın giderilmesini isteyen ve buna ek olarak az bir dolgunluk talep eden kadınlar da vardır.

Bu noktada en önemli unsur doktorun sizin için neyi uygun gördüğüdür. Her kadının vücut yapısının kaldırabileceği bir göğüs büyüklüğü mevcuttur. Örneğin omuz yapısı ve gerdan kısmı dar olan kadınların isteseler de çok büyük göğüslere sahip olma gibi bir imkanları bulunmamaktadır. Bu konuda yanlış bir uygulama söz konusu olursa bel ve boyun sağlığınızı tehlikeye atabileceğinizin de farkında olmalısınız. Meme büyütme ameliyatlarında kendinizi uzman ellere teslim ettiğinizden tam da bu nedenle emin olmalısınız.

Doğal Görünüm Bu Sürecin En Önemli Parçasıdır

Memelere silikon yerleştirildikten sonra dıştan direkt olarak belli olan bir durum söz konusu olursa bu operasyonun çok da başarılı geçtiği söylenemez. Özellikle abes duran bir görünüm oluştuysa kendinizi çok da güvenilir olan ellere teslim etmemişsiniz demektir. Özellikle doku ve şekil bakımından en uygun olan nokta doğal görünümdür.

Sizin vücudunuza ait değilmiş gibi duran meme plantasyonlarından uzak durmalısınız. Bu konuda zaten uzmanınız size gerekli olan ek bilgilendirmeyi de sağlayacaktır. Seçilmiş olan silikon tipinden tutun uygulamanın şekline kadar birçok değişken süreci etkileyebilmektedir. En sağlıklı sonuç için meme büyütme operasyonlarında tercihler en doğaldan yana olmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA