Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Memeye Yağ Uygulamaları, Memeye Yağ Transferi- Kendi Yağınızla Meme Büyütme, Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme Mümkün mü?

Anasayfa » Memeye Yağ Uygulamaları, Memeye Yağ Transferi- Kendi Yağınızla Meme Büyütme, Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme Mümkün mü?

Memeye Yağ Uygulaması

Cerrahi Olmayan Meme Büyütme, Memeye Yağ Uygulamaları

Memeye yağ enjeksiyonu İstanbul; Hastalarımızın birçoğunun göğüslerinin şeklini ve dolgunluğunu arttırmakla ilgilendiklerini biliyoruz, ancak doğal profili korumak ve güvenliklerinde yapılan büyük ilerlemelere rağmen implant fikrinden korkabiliyorlar.

Bu nedenle, meme implantlarına alternatiflerin ne olduğu ve cerrahi olmayan göğüs büyütme tekniklerinin çeşitliliği hakkında her şeyi bilmek iyi bir şeydir. Memeye yağ enjeksiyonu implantlardan kaçınmak isteyen hastalar için uygun olabilir ancak uzman kozmetik cerrahlarımız sonuçlardan bir süre hayal kırıklığına uğrayan bireylerin implant taktırmak için geldiklerini gözlemlemiştir. Çünkü bu kişiler daha sıkı duran göğüsler istediklerini fark eder ve meme büyütme ameliyatı olurlar.

Ancak;

Bugün, birçok kadın, çok başarılı bir alternatif olan Lipomodelling ve Doğal Meme Büyütme olarak da bilinen Fat Transfer’i tercih ediyor. Bu, implantların yerleştirilmesinden daha az yara izi bırakır, ancak çalışma eğilimi olmayan diğer “cerrahi olmayan” prosedürlerden daha etkili ve uzun ömürlüdür. Yağ Transferi, vücudun bir bölgesine hacim kazandırmak için önde gelen kliniklerimizden birinde D. Evren Helvacı tarafından gerçekleştirilen implantsız bir cerrahi işlemdir. Çok sayıda erişimli yağ ihtiyacınız olduğu için bu ince, vücut yağı az olan hastalar için uygun değildir.

Yağ Transferi İle Meme Büyütme Nedir?

Yağ, vücutta fazla olan, restorasyon veya büyütme gerektiren bir alana aktarılacak olan bir bölgeden çıkarılır; bu, hacmi ve değişim oranını iyileştirmek için tasarlanmıştır ve çoğu durumda uzun süreli sonuçlar sunar.

Yağ transferine bağlı göğüs büyütme, implantlara bir alternatiftir ve memenin dolgunluğunu bir ya da birkaç kup büyüklüğünde sağlayabilir, asimetrik göğüslerin denge hallerini (düzensiz göğüsler) veya düzensizlik durumlarında konturları yeniden oluşturmak için kullanılabilir.

Memeye Yağ Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Memeye yağ uygulaması, vücut dışarıdan alınan farklı bir dokuyu kabul etmediği için genel olarak bireylerde bulunan mevcut yağ hücrelerinden yapılmaktadır. Basen, bacak ya da kol gibi farklı bölgelerden alınan yağ hücreleri, memeye enjekte edilerek bu sayede dolgun göğüslere de kavuşma fırsatı bulunur.

  • Kişilerin göğüslerinde herhangi bir kesik açılmadığı için iyileşme süreci de daha hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır.
  • Yağ enjeksiyonu kişilerin isteğine göre daha az ya da çok uygulanabilir.
  • Sarkma sorunu olan bireylerin yağ uygulatmaları göğüslerinin daha dik gözükmesine yardımcı olacaktır.
  • Yağ hücreleri meme içerisine enjekte edildiğinde, kök hücre bakımından zengin oldukları için göğüslerdeki onarım sürecini hızlandırma avantajına sahiplerdir.
  • Dilerseniz memeye yağ uygulattıktan sonra fiziksel görüntü için popoya yağ uygulamasını da yaptırabilirsiniz.

Memeye Yağ Uygulamaları Operasyon Aşamaları

Basit bir yağ aktarımı gibi gözükse de bu tür işlemler sırasında lokal yerine genel anestezi yöntemi tercih edilmektedir. Yağın uygulanması sürecinde, kesik atılmadığı için iyileşme daha hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Üsküdar kliniğimizde yağ enjeksiyonu yaptıranlar, kalıcı sonuç alabilmek adına işlem sonrasında darbe ya da çarpma gibi durumlara dikkat etmek zorundadırlar.

  • Memeye yağ uygulaması en fazla 2-3 saat içerisinde tamamlanmaktadır.
  • İşlem sonrasında hastalar en az 1 gün dinlenebilirler.
  • Yağ aktarımı nedeniyle göğüslerde şişlik ya da morluk gibi durumlar görülebilir. Ancak en fazla 3-4 hafta içerisinde iyileşerek eski haline kavuşmaktadır.
  • Bir süre hastaların yüz üstü yerine sırt üstü yatmaları, operasyondan kalıcı sonuçlar alınmasına yardımcı olur.
  • İyileşme sürecinde 1 aydan sonra ufak masaj hareketleri uygulamak, yağ dokularının da yerleşmesine destek verir.

Memeye Yağ Uygulamaları

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al