Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Mini Karın Germe (Mini-Abdominoplasti), Mini Karın Germe Ameliyatı

Anasayfa » Mini Karın Germe (Mini-Abdominoplasti), Mini Karın Germe Ameliyatı

Mini Karın Germe

Mini Abdominoplasti , mini karın germe; Karnımız nefes alırken sürekli şişip iniyor bu da kilodan ya da kilo alıp vermekten kaynaklı sorunları arttırıyor. Hamilelik, yaşlanma ve genetik, göbeğin sarmasının ortak suçlulardır ve maalesef, diyet- egzersiz, ondan kurtulmak için genellikle etkisizdir! Karnınızdaki sarkıklık rahat ve kendinden emin olmanızı engelliyor mu?

Alt karın görünümünden rahatsızlık duyuyorsanız, Dr. Evren Helvacı ile mini karın germeye hazır olun! Nispeten kısa bir iyileşme ile istediğiniz sonuçları almanıza yardımcı olabilir.

Abdominoplastinin modifiye edilmiş bir versiyonudur, yani temelde karın germe işleminin minimize halidir. Daha sıkı, daha düz ve daha ince bir silueti geri kazanmak için alt karın bölgesinden (göbek deliğinin altında) sarkan dokuları ortadan kaldırmak gerekir. Helvacı, ihtiyaçlarınız doğrultusunda, ameliyat sırasında göbek deliğinin altında bulunan bazı sorunları ortadan kaldırır ve kas dokusunu onarır.

Mini Karın Germe Yaptırabilir Miyim?

Sağlıklı ve sabit bir kilonuz varsa, mini karın germe mükemmel bir seçenek olabilir. Tipik olarak, en iyi adaylarda gevşek deri veya çıkıntılı alt göbek bulunur. Eğer önemli ölçüde sarkmış cildiniz veya kaslarınız varsa, tam karın germe daha iyi sonuçlara ulaştırabilir.

Mini karın germe ameliyatı diyet ya da sağlıklı bir egzersiz programı yerine geçmez. Sonuçlar kalıcı olmakla birlikte, sonuç cerrahiden sonraki kilonuzdaki değişikliklerden etkilenebilir.

Yara İzi Olacak Mı?

Mini karın germe kesiği, geleneksel, tam karın kesiği ameliyatındakinden çok daha kısadır. Bu tek yara iziniz olacaktır ve yara zamanla iyileşecektir. Dr. Helvacı, İstanbul kliniğinde ameliyattan önce sizinle bu konuyu konuşacak, öncesi ve sonrası görselleri gösterecektir.

Ne Tür Anestezi Alacağım?

Mini abdominoplasti veya mini karın germe ameliyatında genel anestezi yapılır.

Ameliyatım Ne Kadar Sürecek?

Mini karın germe ameliyatı genellikle 2-3 saat sürer. Ancak meme büyütme, küçültme, liposakşın ya da meme dikleştirme ameliyatı da olacaksanız süreç Üsküdar kliniğimizde bir iki saat daha artabilir.

Riskler Var mı?

Muhtemel mini-abdominoplasti riskleri arasında göbek düğmesinin kabul edilemez pozisyonu, istenmeyen yara izi, sıvı birikimi, kanama (hematom), yara iyileşmesi problemleri, kan pıhtıları veya yağ pıhtıları, ciltte his değişiklikleri, cilt renginde değişiklikler, umbilik kaybı, yağ nekrozu yer alır. Asimetri, gevşek cildin nüksü, derin ven trombozu, kardiyak ve pulmoner komplikasyonlar, bacaklarda şişme, sinir hasarı veya suboptimal estetik sonuç.. Bunlar olası risklerdir.

Şuana kadar hastalarımızda bu tür sorunlarla karşılaşmadık. En büyük sorun ağrının uzun süreli olmasıydı, ancak gerekli ilaçlarla ağrının geçmesini de sağladık. Bir hastamızda görülen sorun ise yara izi olan bölgeye mikrop kaptırmasıydı. O da kişisel temizlik ile ilgili bir olgu olsa da birlikte sorunu çözdük.

Üstelik karın germe ya da mini karın germe ameliyatından sonra size yara izini geçiren kremler önereceğiz, bu kremlerle birlikte yara iziniz gözle görünmesi zor bir çizgiye dönüşecektir.

Mini Karın Germe

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al