Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır 2020, Dudak Dolgusu Ne Kadar

03.06.2019
483
Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır 2020, Dudak Dolgusu Ne Kadar

Dudak dolgusunun yapılış amacı, dudaklarında simetri bozukluğu olan, dudakları doğuştan ince olan ya da yaşlanan kişilerde, dudakların incelmeye başlamasıyla oluşan rahatsızlığı gidermektir. Dudak dolgusu nasıl yapılır konusunda en önemli nokta, kişinin uzmanından bilgi alarak bu işlemi uygulatmasıdır; çünkü, dudak yapısı herkeste farklıdır. Bu yüzden, dudak yapısı çok iyi incelenerek buna göre dolgu işleminin yapılması gerekir. Bunun yanında estetik görünümün elde edilebilmesi için de hastanın yaşının, dudak renginin, hastanın neden hoşlandığının, nasıl bir dudak istediğinin de önemi vardır. Dudak dolgunlaştırma bölgesi, herkese göre değişkenlik gösterir. Kimi hastaya üst dudağa dolgunlaştırma işlemi yapılırken, kimi için sadece alt dudağı dolgunlaştırmak yeterlidir. Bazı hastada ise, her iki dudak için de dolgunlaştırma işleminin gerçekleştirilmesi gerekebilir.

Dudak dolgunlaştırma yöntemleri çeşitlidir. Dudak yapısı incelenip, hastanın istekleri göz önünde bulundurularak, dudak yapısına en uygun estetik görünüm de verilerek, dudak dolgusu işlemi yapılmalıdır.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Zamanda Yapılır?

Dudak dolgusunun toplam süresi, 15-20 dakikayı geçmez; ancak, bu sürenin içinde hastanın ve doktorun hazırlığı, lokal anestezi yapma süresi, dudağın masajla rahatlatılması gibi işlemler de bulunmaktadır. Estetik dudak dolgusu sonrası morarma görülmesi, normal bir etkidir. İğne vurulan bölgelerde şişlik, morarma ya da ödem oluşması ihtimali, her zaman mevcuttur; ancak, bu etkiler geçicidir ve kısa bir süre içinde, hastanın dudağı üzerindeki yan etkiler geçmeye başlar.

Dudak dolgusu nasıl yapılır, hangi bölgelere dolgu maddesi uygulanmalıdır, gibi sorular için, muhakkak konusunun uzmanı doktorla görüşülmesi gerekir. Kulaktan dolma bilgilerle, bu tür işlemler asla yaptırılmamalıdır.

Dudak Dolgusunun Avantaj ve Dezavantajları

Dudak dolgusu nasıl yapılır konusunda doktora gidenler, avantajlarını ve dezavantajlarını da araştırarak dudak dolgunlaştırma işlemlerini tercih etmelidirler.

  • Kullanılan bazı dolgu maddeleri geçicidir ve hastanın isteğine göre düzenlenme olanağı vardır. Geçici dolguların, birkaç hafta sonra yenilenmesi gerekebilir.
  • Dudak dolgusunda, dudak implantı ve cerrahi yöntemle yapılan dolgular, daha kalıcıdır.
  • Bazen dudak dolgusunda asimetri olasılığı ortaya çıkabilir.
  • Dudak implantının alınması için, cerrahi müdahale gerekir.
  • Enjeksiyonlu dudak dolgusu uygulamasında, bir gün içinde hasta normal hayatına dönebilirken, cerrahi uygulamalı dolgu işlemlerinde bir hafta kadar iyileşme süreci bulunmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır; Cerrahi Olmayan Dudak Dolgunlaştırma

Dudak dolgusu nasıl yapılır, hangi yöntemler kullanılır gibi konular, hastalar için merak konusudur. Dudak, dolgunlaştırma işlemleri iki şekilde gerçekleşir: Cerrahi olan dudak dolgunlaştırma ve cerrahi olmayan dudak dolgunlaştırma. Önemli olan, hastanın burada hangi yöntemi tercih edeceğidir. Cerrahi olmayan tedavide, iyileşme süreci hızlıdır ve hasta günlük yaşantısına kolay döner. Dudak bölgesi uyuşturucu krem ya da lokal anestezi ile müdahaleye hazır hale getirilerek, 15-20 dakika içinde işlem tamamlanır. Cerrahi müdahale ise, ameliyathanede gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır. Yapılacak işleme göre, 30 dakika ile 2 saat arasında cerrahi dudak dolgunlaştırma işlemi biter.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al