Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Post Bariatrik Uygulamalar, Post – Bariatrik Cerrahi – Vücut Şekillendirme,Post Bariatrik Cerrahi: Body Lift(ing)

Anasayfa » Post Bariatrik Uygulamalar, Post – Bariatrik Cerrahi – Vücut Şekillendirme,Post Bariatrik Cerrahi: Body Lift(ing)

Post bariatrik cerrahi genel olarak bir vücut şekillendirme işlemi olarak da bilinir. Bireylerin hızlı bir şekilde kilo almaları ya da vermeleri durumunda vücutlarının şekilsiz hala gelmesi nedeniyle oluşan görüntü bozuklukları nedeniyle, kadınlar ya da erkekler estetik bir işlem uygulatmak isteyebilirler. Bu noktada ise post bariatrik uygulamalar, vücudun ihtiyacı olan farklı bölgelerinin düzeltilmesine yardımcı olur. Post bariatrik nedir diye merak eden bireyler, uzman bir doktordan yardım alarak kendilerini daha iyi hissetme fırsatı bulabilirler.

Post Bariatrik Nedir

Post bariatrik işlemler, tek bir uygulama olarak bilinmemelidir. Vücudun kilo alımından sonra, hızlı bir şekilde zayıflaması halinde, göğüslerde, karın bölgesinde, kollarda ve bacaklarda bazı deformasyonlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda ise belirtilen işlemler sayesinde farklı bölgelerin düzeltilmesine yardımcı olunmaktadır.
• Post bariatrik işlemler dahilinde, yüz ve boyun germe, yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı bireylerde uygulanmaktadır. Bu noktada kişilerin yüzlerinin ve boyun bölgesinin daha genç görünmesine yardımcı olunmaktadır.
Karın ve sırt germe de post bariatrik işlemlerden bir tanesi olup, kişilerin bu noktada biriken yağlarından kurtulmalarına ve sarkma sorunlarının ortadan kalkmasına destek verilmektedir.
İç ve dış bacak germe ise özellikle hızlı bir şekilde zayıflayan bireylerin en çok tercih ettikleri post bariatrik işlemlerden bir tanesidir. Bu sayede kişiler kısa süre de daha fit bir vücuda kavuşabilirler.
Popo dolgunlaştırma ya da kaldırma ise yine aynı şekilde bireylerin kilo verme süreçleri sonrasında ihtiyaç duydukları estetik müdahalelerden bir tanesidir.
Bu noktada batriatik cerrahi nedir sorusuna yanıt arayan hastalar, İstanbul Op. Dr. Elvan Helvacı ile görüşerek hem problemlerini çözebilir hem de kendilerini daha iyi hissetme fırsatı bulabilirler.

Post Bariatrik Kimler Yaptırabilir?

Post bariatrik uygulamalar genel olarak vücutlarında şekil bozuklukları olan bireylere uygulanmaktadır. Genç ve sağlıklı bir yapıya sahip olan kişilerin böyle bir işlem yaptırmasına gerek yoktur. 35 ya da 40 yaş üstü kadınlar, doğum ya da farklı sebeplerden dolayı hızlı bir şekilde kilo alıp verebilmektedirler. Bu noktada ise spor yetersiz kalmakta ve görünümlerinde bozukluklar meydana gelmektedir.
Post bariatrik faydaları: belirtilen uygulama sayesinde, göğüs, bel ve bacak bölgelerinde fazla yağlardan şikayet eden kişiler, daha güzel bir görünüme kavuşabilmektedirler. Yine aynı şekilde kilo verseler bile yağlarından kurtulamayan hastalar da post bariatrik müdahaleler sonucunda en az 5 yaş gençleşme fırsatı bulabilirler.

Post Bariatrik İşlem Süreci Ve Sonrası

Post bariatrik işlemlerinde daha çok genel anestezi yöntemi kullanılmaktadır. Bu noktada yapılan operasyona göre süresi de farklılık gösterebilmektedir.
Meme dikleştirme ya da yüz germe operasyonları en fazla 2-3 saat içerisinde tamamlanmaktadır.
Bacak ya da basen toparlama işlemleri ise yaşanan deformasyona göre daha uzun saatlerde tamamlanabilmektedir.
• Vücuda kesik izleri açıldığı için işlem sonrasında en az 3 gün hastanede dinlenmekte ve mikrop kapmamaya özen göstermekte fayda vardır.
• Bu noktada Üsküdar Op. Dr. Evren Helvacı hastalarına gerekli bilgilendirmeyi sağlamakta ve operasyon sonrası bakımlarına da dikkat etmektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al