Medikal Estetikte PRP Uygulaması, PRP Uygulamaları 9 Ocak 2018

Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen medikal estetik uygulamaları ile istenilen bölgede kısa sürede sonuç elde edilmektedir. Genellikle yüz bölgesine yapılan bu uygulamalar ile kişilerin şikayetlerinde büyük oranda azalma sağlanır. Medikal estetik alanında dolgu ve PRP yöntemi oldukça sık tercih edilen yöntemler arasında bulunur.

PRP Yöntemi Nedir?

Kök hücre tedavisi olarak da bilinen bu uygulama, kısa süren ve oldukça iyi sonuçlar veren bir estetik müdahaledir. PRP yöntemi;

  • Yüz
  • El
  • Saç

Bölgesine uygulanmaktadır.

Uygulanan bölgedeki hücre kayıplarını onarmak ve önüne geçmek adına, kişinin kanı enjekte yöntemi ile alınarak sorunlu bölgeye uygulanır. Böylece uygulanan bölgede hücre sayısı ve niteliği çoğaltılmış olur. Herhangi bir anestezi yöntemi gerektirmeyen bu uygulama yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Kişinin ihtiyacına ve uygulamaya bağlı olarak seanslar tekrar edilir.

Yüz PRP uygulaması: genel olarak 30 yaş ve üstü kadınlara uygulanan ve yaşlılık belirtilerinin giderilmesini sağlayan bir yöntemdir. Cilt lekeleri, ince kırışıklıklar, yaşlılık belirtileri bu uygulama sayesinde tedavi edilir. 10 ila 30 dakika arasında süren bu uygulama ile cilt daha parlak, genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. İhtiyaca bağlı olarak ise 3 seanslık bir uygulama gerekir. 6 ayda bir yaptırdığınız uygulamalarda ise daha net sonuçlar alabilirsiniz. 12 veya 15 ayda bir olarak da tekrar edebilir. Herhangi bir yan etkisi yoktur ve uygulamadan sonra ciltte iz kalmaz.

El PRP Uygulaması: 55 yaş ve üstü kadınlara yapılan bir medikal estetik uygulamasıdır. El üzerindeki lekelerin, kırışıklıkların ve yaşlılık belirtilerinin azalması amaçlanır. Kişiden alınan kan el bölgesine enjekte edilerek buradaki hücrelerin çoğalması ve yenilenmesi amaçlanır. Uygulamadan sonra kırışıklık ve deformasyon görüntüsünde büyük oranda iyileşme sağlanır. 3 seans tekrar edilmesi önerilir. 6 ayda bir yapılan uygulamalarda ise kesin sonuç almak mümkündür.

Saç PRP Uygulaması: Saç derisine enjeksiyon yapılarak bu bölgedeki saç dökülmelerinin, saç kırılmalarının tedavisini içerir. Daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar. Aynı zamanda belirli bölgedeki saçların dökülmesi nedeni ile de uygulanmaktadır. Uygulama en az 6 ay yapılmalıdır. Kesin sonuç alınabilmesi için 4 seans tekrar edilmesi gerekmektedir. saç yapısına ve genetik faktörlere bağlı olarak sonuç alma süresi kısalabilir. Saç ektirme yöntemlerinden ise daha etkili ve kalıcı sonuçlar vermektedir.

Dolgu Yöntemi Nedir?

PRP yönteminin dışında yüz bölgesine dolgu yaptırmak da en çok tercih edilen medikal estetik yöntemlerinden birisidir. PRP ve dolgu yöntemi farklı ihtiyaçlar doğrultusunda yapılmaktadır. PRP yönteminde daha sağlıklı ve genç bir yüze kavuşmak amaçlanırken, dolgu yönteminde yüz hatları arasındaki orantı elde edilir.

Hyalüranik asit, yağ ve doku enjeksiyonu gibi yöntemlerden oluşan dolgular genel olarak;

  • Çene
  • Dudak
  • Gözaltı
  • Yanak
  • Burun gibi

Bölgelere uygulanır.

Dolgu yönteminde amaç yüz hatlarında daha orantılı ve düzgün bir görünüme sahip olmaktır. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen medikal estetik uygulamalarında genel olarak lokal anestezi yöntemi uygulanır ve 15 dakika kadar kısa bir süre içinde yapılır. Kişi herhangi bir acı hissetmez. Uygulamadan sonra kısa süre kızarıklık gibi belirtiler görünebilir. Fakat bu belirtiler kısa süre içerisinde kendiliğinden geçer.

Bölgeye göre değişmekle birlikte iyileşme süreci yoktur. Uygulamadan hemen sonra etkiler görünmeye başlar ve normal hayatınıza dönebilirsiniz. Kısa süre içinde de normal hayata dönülür. Hyalüranik asit ile uygulanan bölgede orantılı ve düzgün bir görünüm elde edilir. Yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte genel olarak kalıcılığı 1 yıl sürmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA