Sadece Fiziksel Görünüş İçin Meme Estetiği Yaptırılır Mı? 27 Şubat 2018

Günümüzde estetik cerrahlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Dolayısıyla da sadece fiziksel görünüş için meme estetiği yaptırıl mı sorusu da sıklıkla soruluyor. İnsanlar eğer ki meme estetiği yaptırmak istiyorsa bunun için bir sağlık sorunu yaşanıyor olması gerekmiyor. Meme estetiğinden memnun olmayanlar da doktora başvuru yaparak kolay bir şekilde ameliyat olabiliyor ve hayalini kurmuş olduğu göğüslere sahip oluyor.

Meme Estetiği Kimlere Yapılır?

Genel olarak insanlar meme estetiğine sıcak bakıyor. Çünkü Türkiye’de memelerinin görüntüsünden memnun olan kadın sayısı oldukça azdır. Kimi büyük memelerinin yaşamlarını engellediğini düşünürken kimi ise küçük olan göğüslerinin yeterinde estetik olmadığından yakınıyor. Dolayısıyla da meme estetiği yaptıran kişi sayısı oldukça fazladır. Sadece fiziksel görünüş için meme estetiği yaptırılır mı sorusu ise oldukça sık şekilde soruluyor. Elbette ki sadece fiziksel görünüş açısından estetik yapılabilir. Ama tek neden bu olmayabilir. Mesela büyük göğüslere sahip olan kadınlar bel ağrılarından yakındığı için de meme estetiği yaptırabiliyor.

  • Meme estetiği yaptırabilmek adına kişilerin en az 18 yaşında olması gerekiyor.
  • Aynı zamanda kişilerin hiçbir ciddi sağlık probleminin olmaması önemlidir.
  • Memelerinde bozukluk olduğunu düşünen her bir hasta doktoruna başvurabilir ve estetik yaptırabilir.

Meme Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Meme estetiği yaptıran kişilerin dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Mesela bir meme operasyonundan sonra insanların 9 aylık süreci çok dikkatli geçirmesi gerekiyor. Bu 9 ay iyileşme sürecidir. Bu aşamada yüz üstü yatmamaya çok dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda ağır yükler taşımamak, memelerin bakımını düzenli bir şekilde yapmak, doktorun vermiş olduğu ilaçları ve sütyeni düzenli bir şekilde kullanmak çok önemlidir.

Meme Estetiği Çeşitleri

İnsanlar memelerinin görüntüsünden memnun olmayabilir. Bu gibi durumlarda ise kişilerin meme estetiği yaptırması söz konusu oluyor. Yani sadece fiziksel görünüş için meme estetiği yaptırılır mı diye soru soruluyorsa bunun yanıtı olumludur. Zaten genel olarak memelerinin görüntüsünden memnun olmayan kişilerin tercih etmiş olduğu bir yöntemdir. Bu nedenle de öncelikle işinin uzmanı olan biri ile görüşmek ve ona göre karar vermek gerekiyor.

Meme Büyütme: Meme boyutu küçük olan kişiler bu sorunu meme büyütme operasyonları ile kolay bir şekilde sonuca ulaştırabiliyor. Meme büyütme söz konusu olduğunda hem damla hem de yuvarlak silikon yöntemleri kullanılıyor. Bunların yanında yağ enjeksiyonu yöntemi de bulunuyor.

Meme Küçültme: Meme küçültme operasyonlarında kişilerin orantısı bozuk olan memelerinden yağ çekimi yapılıyor. Bu sayede kişiler normal meme boyutlarına simetrik bir şekilde ulaşabiliyor.

Meme Dikleştirme: Meme dikleştirme işlemleri meme boyutundan memnun olan ancak memelerinin sarkık olmasından yakınan kişiler tarafından tercih ediliyor. Deri alma işlemi ile birlikte memelerin daha kalkık bir hal alması sağlanıyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA