Silikon Tercihi Nasıl Yapılmalıdır? 8 Ocak 2018

Meme büyütme ameliyatı son yıllarda çok fazla tercih edilen ameliyatların başında gelmektedir. Elbette tüm kadınların olmasa da birçok kadının en büyük sıkıntılarından biri olarak bilinmektedir. Sizler de böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız günümüzde bu ameliyat çok kolay olmaktadır. Asıl önemli olan nasıl bir silikon tercihi yapılacağı konusu olmaktadır.

Silikon Neden Yapılır?

Silikon kadınların meme ile ilgili olarak çeşitli sıkıntılarından dolayı kullanılan bir malzemedir. Bununla ilgili olarak bazı kadınlar her ne kadar yağ enjeksiyonu istese de birazdan bu konuya da değineceğiz. Göğüs konusunda sıkıntı yaşayan kadınların sebepleri;

  • Memenin küçük olma durumu
  • Memenin gelişmemesi durumu
  • Memenin sonradan deformasyonu
  • Memenin istenilen boyutta olmaması
  • Memenin asimetrik olması durumu

Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalanlar gönül rahatlığıyla operasyona karar verebilirler. Elbette burada bir kaç nokta karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biraz bahsedelim.

Silikon Mu? Yağ Enjeksiyonu Mu?

Vücudun herhangi bir yerinde bir sıkıntı olması durumunda bilindiği gibi vücuttaki farklı bir bölgeden alım yapılarak buraya enjeksiyon yöntemi ile çözüm sağlanabilir. Bunları göz önünde bulundurarak birçok kadın günümüzde artık yağ enjeksiyonu istemektedir. Ancak bu konuda şunu bilmek gerekir bazen göğüs büyütme ameliyatında bu tarz yağ enjeksiyonu ileri dönük istenilen sonuçların alınmamasına yol açabilir.

Yağ enjeksiyonu ile yapılan operasyonlarda ileride oluşacak olan olası tümörlerin tespit edilememesi gibi bir durum bile ortaya çıkabilmektedir. Bunları da göz önünde bulundurmak gerekir.

Silikon Nasıl Seçilir?

Silikon konusunda şunu da bilmek gerekir ki farklı silikon tercihleri bulunmaktadır. Özellikle başlıklar halinde belirtmek gerekirse;

Damla Silikon: Damla şeklinde olan ve kadınların genel anlamda özellikle zayıf bayanlarda, köprücük kemiği çok fazla belli oluyorsa bu durumlarda kullanılan bir sistem olarak bilinmektedir.

Yuvarlak Silikon: Türkiye’de kadınların daha fazla tercih ettiği bir silikon türüdür. Meme büyütme işlemi için boyu daha kısa, köprücük kemiği ile meme başı arasındaki mesafe kısaysa bu durumda çok rahatlıkla kullanılan bir sistem olarak bilinmektedir. Aslında burada sizlerin de nasıl göründüğünüzü bilmeniz ve kendinizi daha iyi hissetmeniz çok daha önemli bir hale gelmektedir.

Silikon operasyonu azımsanmayacak seviyededir. Şunu bilmek gerekir ki kadınlar elbette kendi estetiklerine dikkat etmektedir. Ancak, kadınların kadın sembolü gibi görünmektedir. Bunu göz önünde bulundurursak elbette göğüslerin daha düzgün olması önemli olmaktadır. Hatta birçok kadın yüzü güzel olsa da göğüslerinin büyük olmamasından kaynaklı olarak kendini iyi hissetmemektedir.

Bu yüzden sizler de kendinize daha güvenli olabilmek adına bu tarz bir yol tercih edebilirsiniz. Üstelik kadınların daha güzel şekilde hissetmesi için göğüs büyütme ameliyatı ile bu hissi sağlayabilirsiniz. Psikolojik olarak da çok daha iyi gelmiş olacaktır. Sizler de kendinizi çok daha güçlü hissedebilirsiniz. Günümüz şartlarında da hiç bir sorun yaşanmayacaktır.

Protez Alanında Meydana Gelen Son Gelişmeler

Protez alanında birçok farklı alternatif ve gelişme meydana gelmiştir. Kişilerin memelerinde kapsül oluşumunun minimize edilmesi ile beraber operasyonu daha da kolay hale getiren protezlerin kullanılması süreci hızlandırmakta ve sonuçları iyileştirmektedir.

Damla şeklinde olan ve yuvarlak alternatife sahip olan protez tiplerine bakıldığı zaman sizin göğüs yapınız için hangisinin daha uygun olduğuna uzmanınız karar vermelidir. Bu konuda sizin fikrinizi beyan edebileceğiniz nokta daha doğal bir hissiyat mı yoksa daha dolgun ve büyük göğüslere mi sahip olmak istediğinizdir. Sizin istekleriniz ile uzmanınızın fikirleri arasında bir orta yol bulabilmek için fikir alıverişi açıkça gerçekleştirilmektedir.

Protez kullanmak istemeye kişilerin farklı jeller ile meme bölgesinde büyüme elde edebileceği de iddia edilmektedir. Bu süreç içerisinde protezde olduğu kadar net sonuçların ortaya çıkmayacağını bilmelidir. Yine de memelerde bir dolgunluk ortaya çıkacaktır. Bu yöntem meme ucu bozukluğu gibi süreçlerde asla işe yaramayacaktır.

Memede protez kullanımının dışında yağ dokusu enjekte ederek de memeye volüm kazandırma gibi bir imkan söz konusudur. Bu nedenle kısa bir süre içerisinde memelerde meydana gelen sorunların aşılması için yap enjeksiyonu da bir gözden geçirilmelidir. Kişilerin operasyonunda kullanılan yağ dokusunun kendilerine ait olması bu süreç içerisinde bazı bölgelerde az da olsa bir incelmenin meydana gelmesini sağlayacaktır. Kişilerin kendi dokusu uygulandığı için meme dokusu tarafından kabul edilmemesi gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA