Üsküdar Göğüs Büyütme 9 Ocak 2018

Üsküdar göğüs büyütme ameliyatlarında seçilecek olan protezin yapısı operasyonun başarılı olmasında en büyük etkiyi ortaya koyacak olan kriterlerden bir tanesidir. Protez seçimi konusunda hem uzmanların hem de operasyon geçirecek olan kişilerin dikkate alması gereken noktalardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Kullanılacak olan protezi dokusunun doğal ile oldukça yakın olması gerekmektedir. Doku bakımından özellikle saline protezlerin doğal ile çok yakın bir izlenim ortaya koyduğu da bilinmektedir.
 • Saline protezlerin içerisinde tuzlu su çözeltisi bulunmakta ve operasyon sonrasında göğüs dokusu ile daha uyumlu bir bağdaşıklık kurulmaktadır. Dokunun bu protezi kabul etmesi kolay olmaktadır.
 • Meme dokusuna zarar vermeyecek olan ürünler seçmek ayrıca önem arz etmektedir. Örneğin farklı kimyasallardan ve hatta geçmiş senelerde silikondan yapılmış olan protezler yerleştirildiği zaman göğüs dokusunda problemler meydana gelebilmektedir.

Göğüs büyütme ile alakalı olarak sağlıklı ölçülerin belirlenmesi lazımdır. Sizin vücudunuzun kaldırabileceği ağırlıkta olan protezlerin kullanılması operasyon sonrasındaki sürecin daha kolay geçmesini sağlamaktadır.

Operasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Üsküdar göğüs büyütme ameliyat merkezi olarak belirlendikten sonra ve uzmanınıza isteklerinizi belirtmenin akabinde operasyon sonrasına gözlerinizi çevirmelisiniz. En az operasyon süreci kadar önemli olan bir diğer nokta da istirahat sürecinin uzmanlar tarafından verilen önerilere uygun olarak gerçekleştirilmesidir. Bu kriterlerden ve önerilerden bazıları;

 • Doğal dokulu olan protezler kullanıldığı zaman kişilerin iyileşme süreçleri çok daha kolay bir şekilde tamamlanmaktadır.
 • Özellikle saline protezleri meme dokusu çok daha kolay bir şekilde kabul etmektedir.
 • Operasyonun göğüs kısmında ortaya çıkarmış olduğu hassasiyetlerin en düşük seviyeye çekilebilmesi için istirahat sürecinde bölgeyi zorlayacak olan hareketlerden kaçınmanız gerekmektedir.
 • Bu süreç içerisinde dar kıyafetler giymekten ve özellikle yara izlerine denk gelecek olan iç çamaşırlarından da kaçınmanız gerekmektedir.

Üsküdar göğüs büyütme konusunda merkez olmasının yanı sıra ülkemizde bu konuda tam bir odak noktası haline gelmiştir. Avrupa’dan yüzlerce kişi sadece estetik yaptırmak amacı ile ülkemizi ziyaret etmektedir. Sağlık turizminde özellikle estetik branşında etkin bir yapıda olan uzmanlarımız profesyonelliklerini ortaya koymaktadır. Sağlık turizminde estetik ile alakalı olarak kişilerin talepte bulundukları alanlardan bazıları şu biçimde karşımıza çıkmaktadır;

 • Burun estetiği
 • Meme estetiği
 • Meme dikleştirme
 • Kalça büyütme
 • Göğüs küçültme
 • Elmacık kemik dolgunlaştırma

Bu branşların her birinde ülkemizde aktif şekilde hizmet verilmektedir. Yapılan operasyonların başarı oranı da oldukça üst seviyededir.

Meme Büyütme İşlemleri Sırasında Kullanılacak Olan Protezler Hakkında Bilgilendirme

Meme büyütme ameliyatlarında geçerli olan yöntemlerde büyük değişiklikler olmadığı halde kullanılan protez seneler içerisinde sürekli olarak değişime uğramaktadır. Özellikle doğal hissiyata en yakın olan protezi bulabilme çabası tıp dünyasını göğüs büyütme konusunda oyalayan asıl faktörlerin başında gelmektedir.

Meme protezleri ile alakalı olarak temelde bilinmesi gereken noktalar;

 • Protezler şekil bakımından iki farklı kategori altında derlendirilmektedir. Bunların ilki anatomik olarak nitelendirilen damla protezlerdir. İkincisi ise daha dairesel bir yapıya sahip olan yuvarlak protezlerdir. Bu iki protez arasında seçim yapılırken uzman görüşlerinin oldukça önemli olduğunun altı çizilmelidir.
 • Protezlerin yüzey yapılarında da farklılık söz konusudur. Bazı protezlerin dış yapısında pürüzler bulunmaktadır. Bazı protezlerde ise dış yüzeyin tam manası ile pürüzsüz bir yapıda olduğu net olarak görülmektedir.
 • Protez içeriğine bakıldığı zaman bu alanda da farklılıkların söz konusu olduğu görülmektedir. Bazı silikon dokunun içerisinde jel bulunurken bir grup protezin içerisinde de tuzlu su çözeltisi kendini göstermektedir.

Bu noktalar göz önünde bulundurularak sizin isteklerinizin ve sağlık durumunuzun elverişli olması koşulu ile kısa sürede işlem tamamlanacaktır.

Uygulanan protez ne olursa olsun iyileşme sürecinde çok hassas davranılmalıdır. Özellikle pansumanlarda ya da yara olan bölgenin bakımı ile alakalı bir sorun meydana gelirse iyileşme sürecinin aksayabileceğinden de haberdar olmalısınız

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA