Üsküdar Meme Dikleştirme 9 Ocak 2018

Hamilelik sürecinden sonra göğüslerde meydana gelen deformasyonlar emzirme süreci ile daha da ön plana çıkmaktadır. Bu süreçleri sağlıkla tamamladıktan ve bebeğinizi memeden kestikten hemen sonra estetik operasyon geçirmeyi planlamaya başlayabilirsiniz. Özellikle seçmiş olduğunuz uzmana beklentilerinizi net olarak açıklamalısınız. Memelerinizin dolgunluğundan memnunsanız dikleştirme talep edebilirsiniz. Emzirme süreci kadınların meme bölgesinde büyük sarkmalara sebep olabilmektedir. Üsküdar meme dikleştirme konusunda hem yerli hem de yabancı kişilerin talep gösterdikleri semtlerden bir tanesidir. Estetik uzmanlarımız sadece ülkemizden değil yurt dışından da gelen talepleri karşılamaktadır. Hatta son dönemlerde yurt dışından ülkemize sadece estetik operasyon geçirmek için gelen kişilerin sayısında büyük bir artış meydana gelmektedir.

Meme Dikleştirme Operasyonları Nasıl Gerçekleştirilir?

Üsküdar meme dikleştirme operasyonları kapsamında hangi adımların gerçekleştirileceği hakkında fikir sahibi olursanız süreci daha bilinçli yönetebilirsiniz;

  • Operasyonun değişkenlerini belirleyen temel unsurların başında kesinlikle memenizin hali hazırdaki doğal boyutu gelmektedir. Doğal boyut konusunda çok büyük bir ölçü ortaya koyuyorsanız meme içi sıvının boşaltılması gerekebilir.
  • Çok büyük göğüslere meme dikleştirme işlemi uyguladığınız zaman bile ilerleyen senelerde sarkma tekrar edebilmektedir. Bu durumda dikleştirme operasyonu tekrarlanabilir
  • Meme içi sıvının bir kısmının boşaltılması dikleştirme işleminin çok daha başarılı olmasını sağlayacaktır.
  • Meme ucunun yerinde de değişimler yapılabilir. Meme dikleştirme uygulandıktan sonra doğal olarak uç kısmının da yerinde değişimler meydana gelebilir.

Meme dikleştirme alanında başarılı bir sonuç elde edebilmek için istirahat sürecinde de kesinlikle çok dikkatli olunması ve uzmanların vermiş oldukları önerilere de uyum sağlanması gerekmektedir.

İstirahat Süreci Nasıl Geçirilmelidir?

Üsküdar meme dikleştirme operasyonunun merkezimizde uygulanmasının sonrasında kişilerin istirahat sürecinde dikkat etmeleri gereken kriterlerden bazıları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Pansuman konusunda çok özenli davranılmalıdır.
  • Haftalık ve aylık olarak kontroller kesinlikle aksatılmamalıdır.
  • Operasyon tamamlandıktan sonra memede sıvı birikimini engelleyebilmek için bazı direnler takılmaktadır. Direnler çıkarılana kadar bu hortumların üzerine yatmamalı ve göğüs bölgesine hassas davranmalısınız.
  • Uzmanınızın size önerdiği ölçüde banyoya ara vermelisiniz. Operasyonun hemen sonrasında banyo yapmak yarada deformasyonların meydana gelmesine sebep olabilmektedir.
  • Zorlayıcı sporlardan kaçınmalısınız. Küçük yürüyüşler yapmak ve göğüs bölgesini zorlamayacak efor gerektirmeyen egzersizleri uygulamak tabi ki fayda sağlayacaktır.

İstirahat devresinde bir refakatçiden yardım almak işlerinizi daha kolay bir hale getirecektir. Memelerinizin dikleştirme operasyonu sonrasında izlerden kurtulması yaklaşık olarak birkaç ay içerisinde gerçekleşecektir. Kişiden kişiye ve sağlık durumunun gidişatına göre iyileşme süreci değişim gösterebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA