Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Üst Dudak Dolgusu 2020, İstanbul Dudak Dolgusu

03.06.2019
568
Üst Dudak Dolgusu 2020, İstanbul Dudak Dolgusu

Dudaklara dolgunlaştırma işlemi yapılırken, en çok dudakların doğallığına önem verilmektedir. Bu yüzden birçok hasta, dolgu uygulamaları tercih ederken, abartılı olup olmadığı konusunda tereddüde düşmektedir. Konunun uzmanı çoğu doktor, sadece üst dudak dolgusu yaparken, kimi doktor da hem üst dudaklara hem de alt dudaklara dolgu yapabilmektedir; ancak, yine de bu noktada önemli olan, hastanın ne istediğine karşılık, neye ihtiyacını olduğunu en doğru şekilde tespit ederek, dolgu işleminin yapılmasıdır.

Dudak Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır?

Dolgu uygulamaları yapılırken, dolgu maddesinin enjekte edileceği yerler iyi belirlenmelidir. Üst dudak dolgusu yapılırken, ilk olarak üst dudak üstünde kırmızı ile beyaz çizgi arasına uygulanan dolgu maddesi, dudak kırmızı kısmı ile dudak ortasına uygulanmaktadır. Hatalı dudak dolgusu yapılırsa, hem kötü bir görüntü yaşanabilir hem de sağlık açısından çeşitli komplikasyonlar oluşabilmektedir; ancak, yine de genel olarak doktorların da kabul ettiği, dolgunlaştırma isteyen hastanın neye ihtiyacı olduğu ve dudaklarının yapısı, dolgunlaştırma işleminde en önemli kriterleri oluşturmaktadır.

Daha Dolgun Dudaklar İçin Ne Yapılmalıdır?

Daha dolgun dudaklar için, dolgu maddeleriyle dudakları dolgunlaştırma işlemi yapılmaktadır. Özellikle üst dudak dolgusu ile, birçok hastanın üst dudaklarının daha dolgun görünmesini sağlamaktadır. Genellikle Afrodit dudak dolgusu olarak da adlandırılan bu işlemde, dikkat edilmesi gereken nokta, yapılan dudak dolgusu ile yüz şeklinin uyum sağlamasıdır. Afrodit dudak dolgusu ile daha estetik ve dolgun dudak yapısına sahip olunmaktadır. Yüz şekline uyumlu olmayan dolgun bir dudak, kişiyi hem daha kötü gösterecek hem de çok sağlıklı bir dolgunlaştırma işlemi olmayacaktır.

Üst Dudak Dolgusu, Dudak Dolgusu ile Hangi Tasarımlar Yapılır?

Dudak tasarımı, uzmanları tarafından ve iyi planlama yapılarak gerçekleştirilmelidir. Tasarım yapılırken, üst dudak dolgusunun nerelere yapılacağı, alt dudak için hangi bölgelere dolgu maddesinin enjekte edileceği önemlidir.

  • Venüs Dudağı
  • Afrodit Dudağı
  • Eros Dudağı
  • Hera Dudağı ile dudak tasarımı yapılarak, dudakların daha hacimli ve dolgun görünmesi sağlanmaktadır.

Üst Dudak Dolgusu, Dudak Dolgunlaştırmak Acı Verir mi?

Dudak dolgunlaştırma işlemini tercih eden birçok hastanın, işlemin ağrılı, acı verici bir işlem mi olduğu konusunda, endişeleri bulunmaktadır. Dudak dolgunlaştırma işlemi öncesinde, krem ve lokal anestezi ile, hastanın acı ya da ağrı hissetmemesi sağlanır. Kullanılan bazı dolgu maddelerinin içinde ise, lokal anestezi maddesi bulunmaktadır. Çoğu doktor, bu dolgu maddelerini seçerken, kimi doktorlar ise ayrıca lokal anestezi yaparak, hastanın rahatlamasını sağlamaktadır. Kullanılan krem ve anestezik uygulama sonrasında, dudak dolgunlaştırma işlemi gerçekleştirilir.

Üst Dudak Dolgusu

Dudaklar İstenen Hacimi Ne Zaman Kazanır?

Dolgunlaştırılan dudakların normal haline kavuşması, en fazla 1 haftayı bulmaktadır. Şunu da belirtmek gerekir ki, doğru ve özenli şekilde yapılan dudak dolgularının sonrasında da şişlik ya da morarma olabilmektedir; ancak, bu durum en çok 1-2 saat içinde iyileşmeye başlar. Bir sonraki gün hasta normal hayatına dönebildiği gibi, gündelik tüm işlerini yapabilmektedir. Uygulamanın 1 ay sonrasında ise, dudaklar istenilen dolgunluğa ve hacme ulaşmış olur.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al