Medikal Estetik Yöntemleri, Medikal Estetik Nedir 9 Ocak 2018

Özellikle yüz bölgesine uygulana, dudak, gözaltı, burun, çene ve yanak dolgusu, botox gibi yöntemleri içeren yöntemlere genel olarak medikal estetik uygulaması denir. Bu yöntemlerde cerrahi müdahale gerekmemektedir. Kısa sürede sonuç verir.

Özellikle kadınların tercih ettiği medikal estetik uygulamaları sayesinde istenilen cilt yapısı ve yüz görünümü kısa sürede sağlanır. Oldukça güvenli volan ve uygulaması kolay olan bu yöntemler sayesinde kısa süre içinde sonuç alabilirsiniz.

Medikal Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Daha çok yüz bölgesine uygulanan ve kadınların rahatsızlık duydukları dış görüm sorunlarına kısa sürede cevap veren bu uygulamalar arasında;

  • Dudak dolgusu
  • Gözaltı ışık dolgusu
  • Burun dolgusu
  • Çene dolgusu
  • Yanak dolgusu gibi

Uygulamalar bulunmaktadır.

Bunların dışında son dönemlerde oldukça çok tercih edilen PRP uygulamaları da bulunur. Bunlar ise;

  • Yüz
  • Saç
  • El

Bölgesine uygulanır.

PRP tedavisi, kök hücre uygulamasını içerir. Dokularda meydana gelen bozuklukların kısa süre içerisinde düzelmesini sağlar. Herhangi bir cerrahi müdahale olmadan yapılan bu medikal estetik uygulamaları güvenli ve kısa sürede yapılan uygulamalardandır.

Dolgu Yöntemleri Nasıl Uygulanır?

Kısa süre içerisinde etkisini gösteren ve 1 yıla kadar kalıcılık sağlayan dolgu yöntemi, yüzdeki bölgelerin birbirlerine göre daha orantılı durmasını ve daha güzel bir görünüm elde edilmesini amaçlar. Kadınlar kadar erkeklerinde tercih ettiği dolgu yöntemi, oldukça kolay bir uygulamadır. Dolgu uygulaması sonrasında ise kişi normal hayatına kısa süre içerisinde döner.

Dudak dolgusu: Hylalüronik asit enjekte edilmesi ile yapılan bir uygulamadır. Anatomik özelliklerimizden dolayı üst dudağımız, alt dudağımıza oranla daha incedir. Bu farkın ortadan kalmasını ve daha dolgun dudaklara sahip olmanızı amaçlar. Cildin kolajen dokusu yeniden kazandırılır ve cildin nem oranı arttırılır. Ortalama olarak 1 yıl kalıcıdır.

Gözaltı Işık Dolgusu: Gözaltı çevresinin cilde oranla daha koyu olması nedeni ile yapılan bir uygulamadır. Gözaltı morluklarının, çukur görünümünün kısa sürede tedavisini sağlar. Gözaltı bölgesinde enjekte yöntemi kemiğin üzerine uygulanır. Tedavi sırasında ise lokal anestezi yöntemi uygulanmaktadır. Kişiye göre değişmekle birlikte 6 ila 10 yıl arasında kalıcılık sağlanır.

Burun Dolgusu: burun şekillendirme operasyonları oldukça zordur. Burun dolgusu operasyonunda ise medikal estetik uygulaması ile 15 dakika içerisinde gerçekleşir. Kişiye acı vermemesi ve dolgu uygulamasından sonra iyileşme sürecinin kısa olması sağladığı avantajlardan biridir. Dolgu uygulamasının burun bölgesine yapılarak daha orantılı bir görünüm elde edilmesi amaçlanır.

Çene Dolgusu: Çene ve yüz orantısı, kişinin dış görünümünü etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesidir. Hyaluronik asit uygulamasının çene bölgesine enjekte edilmesiyle, kısa süre içinde sonuç almak mümkündür. Çene ucunun büyütülmesi, form değişimi, çene kısmının daha belirgin olması gibi yöntemlerde kullanılır. 15 dakika içerisinde yapılan uygulamalarda, dolgu uygulaması sonrasında herhangi bir iz kalmaz.

Yanak Dolgusu: yüze yağ enjekte yöntemi, doku enjeksiyonu ya da hyluranik asit uygulaması gibi yöntemler ile yapılabilir. Yüzdeki yaşlılık belirtilerinin, kırışıkların, yanak bölgesindeki sarkmaların giderilmesine ve daha genç bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Genel olarak 30 yaş üstündeki kişilere uygulanması tavsiye edilir. Yaklaşık olarak 1 ila 2 saat arasında yapılan uygulamadır.

Medikal estetik uygulamaları cerrahi müdahalelere oranla daha kolay bir uygulama olduğu için ve kısa sürede istenilen sonuca ulaşılmasından dolayı, oldukça çok tercih edilen bir uygulamadır.

Aynı zamanda kök hücre tedavisi olan PRP yöntemini de içerir. Cilt altına yapılan bu uygulamalarda cildin daha genç ve daha sağlıklı görünmesi sağlanır. Saç bölgine de yapılan PRP uygulamaları ile daha canlı ve sağlıklı saçlara ulaşmak kısa süre içerisinde mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA