Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme 1 Mart 2018

Teknolojinin gelişmesi meme estetiği operasyonlarını etkiliyor. Özellikle kullanılan yöntemler hem iyileşme sürecini azaltıyor hem de ağrısız bir işlem yapılmasına izin veriyor. İlk olarak kişinin memelerinden memnun olmaması oldukça alışılmış olan durumlardan biridir. Memelerinden memnun olmayan kişiler ise meme estetiği seçeneklerinden yararlanarak hayatını daha yaşanır bir hale getirebilir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonları son yıllarda oldukça popüler olan yöntemlerden biridir. Hem kısa sürelidir hem de kolay bir işlemdir.

Meme Büyütme Ameliyatlarında Kullanılan Yöntemler

Pek çok kişi meme büyütme operasyonu geçirmek istediği zaman hangi yöntemden yararlanacağını bilemiyor. Dolayısıyla doktorun önerilerini dinlemek, kişilerin kendileri için yapabileceği en iyi durum oluyor. Genel olarak iki yöntem ile meme büyütme operasyonları yapılıyor:

Yağ Enjeksiyonu: Yağ enjeksiyonu yönteminde silikon malzemesi olarak kişinin kendi yağı kullanılır. Bu nedenle çok daha organik bir işlemdir. Üstelik iyileşme süreci oldukça kısa olur. Çünkü vücut kendinden olan bir parçayı çok daha çabuk kabul eder.

Protez Yöntemi: En çok kullanılan yöntemlerden biri de protez yöntemidir. Damla ya da yuvarlak silikon seçeneklerinden yararlanılıyor. Meme altından ya da meme yanından uygulanıyor.

Yağ Enjeksiyonu Yöntemi Nedir?

Pek çok avantajı olduğu için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. Elbette ki iyileşme sürecinin oldukça kısa olması en önemli avantajlarından biridir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonundaki avantajlar şöyledir:

  • İyileşme süreci oldukça kısadır. Kişi çok kısa süre içerisinde yaşam rutinine geri dönüş yapabilir.
  • Operasyon sonrasında meme bölgesinde hiçbir şekilde bir yara izi kalmayacaktır.
  • %50 orana kadar kalıcılık sağlanması söz konusu olabiliyor.
  • Herhangi bir dış malzeme kullanılmadığı için burada hiçbir şekilde alerjik bir durum oluşmaz.

Operasyon süresi oldukça kısadır. Sadece 2 saat içerisinde ameliyat sonuca ulaşmış olur. Kişinin belirli bir bölgesinden yağ dokusu alınır ve bu yağ dokusu meme bölgesine enjekte edilir. Bunun için ilk olarak yağ belirli bir işlemden geçirilir.

Operasyon Sonrasında Nasıl Davranılmalıdır?

Genel olarak hastalar operasyon sonrasında belirli bir süre yaşam standartlarına çok dikkat etmelidir. Aksi halde yapılan operasyonun sonucu net olarak alınamaz. İlk olarak kişiler yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonundan sonra doktorun önermiş olduğu ilaçları düzenli bir şekilde kullanmak zorundadır. Aynı zamanda 15 gün içerisinde yapılması gereken tüm pansumanların düzenli bir şekilde yapılıyor olması da bir hayli önemlidir.

Bakım yapılmalı, hiçbir şekilde yüz üstü yatılmamalıdır. Tüm bunların yanında hastalar ani hareketler yapmaktan kaçınmalıdır. Sadece ani hareketlerden değil, ağır yükler taşımaktan da uzak durmalıdır. Ağrıların hafifletilebilmesi için buz kompleksi yapılabilir. Bunun yanında hafif masaj yapmak da yine ağrıyı azaltan bir sonuç doğuruyor. Belirli sürelerde doktora kendinizi göstermeniz de yine daha kaliteli bir iyileşme süreci sunuyor.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Sürecinin Olumlu Etkileri Hakkında İnceleme

Yağ enjeksiyonunun tercih edilme sebeplerinin başında göğüs içerisine yabancı cisim girmesini zorunlu kılmaması gelmektedir. Meme içinde bir silikon ya da bir ek cisim olmadan meme şekillenecek ve bunun yanında meme dokusu doğal olarak yağ enjeksiyonunu kolayca kabul edecektir.

Yağ enjeksiyonu ile göğüslerin şekillendirilmesinin hemen akabinde doku kendini toparlayacak ve herhangi bir deformasyona el vermeyecek şekilde iyileşme süreci başlayacaktır. Yağ enjeksiyonu normal koşullarda yüze şekil vermek maksadı ile kullanılmaktadır. Son gelişmelerden sonra yüzün haricinde göğüste de küçük aksaklıkları giderebilmek ve şekil bozukluklarını düzeltmek maksadı ile kullanılmaktadır.

Operasyon sonrası iyileşme işlemi incelendiği zaman ya enjeksiyonu sonrasında geçerli olan iyileşme sürecinin çok daha kolay bir biçimde tamamlandığı da görülmektedir. Göğüs kası ile meme dokusu arasında bir bölgeye yapılan bu enjeksiyonun süt kanallarını kesinlikle olumsuz bir yönde etkilemediği de dikkate alınması gereken detaylardan bir diğeridir.

Yağ enjeksiyonu yapılan alanda kullanılan doku her zaman hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusudur. Bu nedenle göğüs kısmında bir dolgunlaşma söz konusu olurken yağ alınan bölgede de bir incelme söz konusu olmaktadır. Her iki alanda da kişilerin istediği ideal görünüme bir kademe daha yaklaşılmaktadır.

Elde edilecek olan sonucun doğala en yakın halde olduğunun da altı çizilmelidir. Doğal bir sonuç isteyen kişilerin yap enjeksiyonundan yana bir seçim yapması çok daha mantıklı olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA