Meme Estetiğinde Yağ Enjeksiyonu Kullanmak, Göğüs estetiğinde yağ enjeksiyonu ve silikon arasındaki 10 fark 23 Şubat 2018

Meme operasyonları büyültme, küçültme, dikleştirme ya da meme onarımı gibi birçok çeşide ayrılır. Meme büyütme operasyonlarında kullanılan yağ enjeksiyonu dolgu tekniklerinden biridir.

Meme Büyütme Operasyonları

Küçük bulduğunuz göğüslerinizi bir meme cerrahı ya da estetik doktoru yardımı ile istediğiniz boyuta getirtebilirsiniz. Meme büyütme operasyonlarının da birçok çeşidi bulunup genel itibari ile dolgu ve silikon olmak üzere ikiye ayrılır. Meme estetiğinde yağ enjeksiyonu kullanmak dolgu ile meme büyütme estetiğinin içerisine girer. Meme büyütmek isterseniz Dr. Evren Helvacı’ ya ulaşarak operasyonlar ile istediğiniz şekle gelmesini sağlayabilirsiniz.

  • Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme

Dolgu ile meme büyütme tekniği en çok kullanılan ve tercih edilen yöntemlerden biridir.  Yağ enjeksiyonu öncelerde çok zor olsa da tıbbın gelişmesi ile daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Yağ enjeksiyonu, liposakşın yönteminden elde edilen yağların enjekte edilmesi ile olup estetik yapılan bölgelerde estetiğin kalıcılığı % 30 – % 40 daha fazla olabiliyor. Meme estetiğinde yağ enjeksiyonu kullanmak dolgu yöntemlerine göre daha kalıcı olmasının yanı sıra silikon meme estetiği ameliyatını desteklemek için de kullanılabiliyor.

Meme Estetiğinde Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Büyütme, küçültme ve dikleştirme gibi operasyonlarda da kullanılabilen yağ enjeksiyonu yöntemi,  meme estetiğinden de en çok başvurulan tekniklerden biri. Doğal bir meme görünüşü elde etmek için oldukça ideal olan yağ enjeksiyonu yöntemi, liposakşından ya da daha önceki fazlalıklardan elde edilen yağ ve kök hücre dokusu ile yapılabilir.

  • Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme Kimlere Yapılabilir?

Meme büyütme estetiği yapılabilmesi için kullanılan yağ enjeksiyonu yöntemi, göğüsleri küçük olan fakat sarkma tehlikesi olmayacak hastalar için uygun bir yöntemdir. Memeniz küçükse ve sarkma tehlikesi de var ise ekstra olarak meme dikleştirme operasyonu da gerekebilir. Karın, basen, bel ve sırt kısmından liposakşın yöntemi ile alınan yağlar yağ enjeksiyonu yapılacak yerlere enjekte edilir. Bu yöntem ile hastadan hem yağ alma hem de gerekli yere dolgu estetiği yapma işlemleri bir arada gerçekleştirilir.

Yağ Dolgusu İle Meme Büyütmenin Avantajları

Meme büyütme estetiğinizin yağ enjeksiyonu yöntemi ile gerçekleştirilecek olması diğer yöntemlere göre memenizin daha doğal durmasını sağlar. Vücudunun diğer kısımlarından yağ alınabilecek bireylerde meme büyütme işlemi alınabilecek yağa göre değişiklik gösterir. Bu yüzden yağ enjeksiyonu yöntemi kilolu bireylerde daha başarılı olur. Meme estetiğinde yağ enjeksiyonu kullanmakmeme büyütmenin yanı sıra vücudunuzda bulunan yağlı bölgelerin incelmesine de yardımcı olur.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

Meme estetiğinde yağ enjeksiyonu kullanmak isteyen bireyler kendi dokuları ile estetik yaptırdığı için daha doğal bir görüntüye sahip olabilirler. Yağ enjeksiyonu operasyonu yaklaşık 1.5 – 2 saat sürer. Ameliyattan sonra iyileşme süreci diğerlerine göre biraz daha uzundur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA