Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Yanak Dolgusu, Yanak Dolgusu Hakkında Herşey, Ameliyatsız Yanak Estetiği

Anasayfa » Yanak Dolgusu, Yanak Dolgusu Hakkında Herşey, Ameliyatsız Yanak Estetiği

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu; ameliyatsız bir işlem olarak da bilinen yüz dolgusu, bireylerin kısa süre içerisinde ciltlerinin gençleşmesine ve daha gergin bir görünüm almalarına fırsat verir. Genellikle kadınlar tarafından uygulanan estetik operasyon sonrasında, bireylerin yüz hatlarının da daha belirgin hale geldiği gözlenmektedir. İlk defa yüz dolgusu yaptıracak olan hastaların Op. Dr. Evren Helvacı’ya danışmaları, süreç hakkında fikir sahibi olmaları açısından da faydalıdır. Yanak dolgusu fiyatları yapılan işleme göre farklılık göstermektedir.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgusu, yüzün belirli bölgelerinin şişirilmesi ve bu sayede hatların daha da belirgin hale gelmesi olarak bilinir. Yüz dolgusu olarak da bilinen işlem sırasında, cilde iyi gelecek vitaminler ya da asitler uygulanmakta, bu sayede Üsküdar kliniğimizde yaşlanma belirtileri ile de savaşılmaktadır.
Yanak dolgusu yaptıracak olan hastalara en çok uygulanan ürün, Hyralüronik asit olarak da bilinir.
• Kişiler yanak ya da yüz dolgusu miktarını kendileri belirleyebildikleri gibi uzmanlarının tavsiyelerine de uyabilirler.
• Yanak dolgusu işlemi, enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştiği için hastaların suratında herhangi bir kesik açılmaz. Bu durum ise iz kalmaması açısından son derece faydalıdır.
• Yanak dolgusu zararları olan bir uygulama şeklinde düşünülse de uzman ve kaliteli bir doktordan yardım alan kişilerin ciltlerinin kısa süre içerisinde gençleştiği görülür.

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Yanak dolgusu kendini genç ve güzel hissetmek isteyen tüm bireylere uygulanabilir. Bu noktada 40 yaş üzerindeki kadınlarda daha fazla etki ettiği gözlenmektedir. Kırışıkların, zamana bağlı olarak sarkmaların ve yaşlanmaların arttığı cilt yapısı, dolgu yöntemi ile sağlıklı bir görünüme kavuşturulabilir.
Elmacık kemiği ve yüz dolgusu: Yanak dolgusu, yalnızca yanaklara uygulanıyor olsa da yüz dolgusu, cilt üzerinde gerekli olan tüm bölgelere yapılabilir. Elmacık kemiği, kaş altı, alın ve dudak çevresi olmak üzere farklı noktalara dolgu yaptıran bireyler, cilt yapılarının da daha pürüzsüz bir hale gelmesine yardımcı olabilirler. Yanaklara dolgu yaptıranlar bu noktada, enjeksiyon ve ameliyat olmak üzere iki farklı yöntemi tercih edebilirler.

Yanak Dolgusu Operasyon Süreci

Yanak dolgusu işlemleri genel olarak en fazla 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Kişilerin yanaklarına enjekte edilen yararlı asitler sayesinde, en fazla 3-4 saat içerisinde daha sağlıklı bir cilde kavuşulur.
Yanak dolgusu yaptıran bireylerin, belirli bir süre yüzlerinde ya da yanaklarında kızarıklıklar meydana gelebilir. Ancak bu kızarıklar en çok 1-2 gün içerisinde geçer.
Dolgu işlemi sonrasında belirli bir süre makyaj yapmamak ve yüze darbe almamak önemlidir.
• Yanak dolgusu öncesi sonrası görüntüleri incelendiğinde, kişilerin yüz hatlarının daha belirgin, elmacık kemiklerinin çıkık ve ciltlerinin gergin olduğu gözlemlenir.
• Bireyler yanak dolgusu yaptırdıktan sonra günlük hayatlarına kolay bir şekilde devam edebilmektedirler.
Yanak dolgusu sonrası bakım: İstanbul‘da yapılan işlemin kalıcı olması ve dolgunun kısa sürede gitmemesi adına hastaların cilt bakımlarına önem vermeleri faydalarına olacaktır. En fazla 1 sene dayanan dolgu işlemi, bireyler istediğinde kolaylıkla tekrarlanabilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al