Yuvarlak Silikon Damla Silikona Göre Daha Birleşik Mi? 2 Mart 2018

Pek çok kişi göğüs ameliyatı olmaya karar verse de hangi yöntemin daha uygun olduğunu araştırıyor. Bu nedenle ilk olarak doktora başvurmak ve bu konuda uzman görüşü almak çok önemlidir. En çok sorulan sorulardan biri yuvarlak silikon damla silikona göre daha birleşik mi oluyor. Ancak bu soru sadece silikon çeşitleri ile alakalı değil. Aynı zamanda göğüs alt yapısı da bu konuda önem teşkil ediyor. Hem göğsün yapısı hem de kullanılan silikona göre göğüs görünümü değişiklik gösterebiliyor.

Yuvarlak ve Damla Silikon Farkları

İlk olarak yuvarlak silikon söz konusu olduğunda yarım küre şeklinde bir malzeme olduğu görülüyor. Damla silikonların ise alt bölümleri daha hacimlidir ve üst bölüme doğru hacim azalır. Bunlar arasında bir seçim yaparken kişinin vücut yapısı çok önemlidir. Bu durumlara göre değişiklikler söz konusudur:

  • Göğüs derisinin ince ya da kalın olması seçilen silikonu direkt olarak etkiler.
  • Aynı zamanda göğüslerde bulunan kasların da durumu da bunu etkileyenler arasındadır.
  • Kişinin boyunun ne kadar uzun olduğu ya da göğüslerin ne kadar sarkık olduğu da durumu etkiliyor.
  • Kişinin daha önce meme operasyonu geçirip geçirmemesi de seçim yaparken önemli oluyor.

Yuvarlak Protezin Artıları: İlk olarak bazı kadınların göğüslerinin üst bölümleri çok boştur ve bu nedenle göğüs estetiği yaptırma ihtiyacı duyar. Göğüsleri çok hacimsiz olanlar için en uygun seçim yuvarlak silikon oluyor. Eğer ki kişinin göğüs derisi ve kasları kalın ise bu yöntem en uygun yöntemdir. Bir yandan deri sarkması problemi varsa o zaman yine yuvarlak protez en uygun seçim olacaktır.

Damla Protezin Artıları: eğer ki kişinin göğüs derisi ve kası ince ise o zaman daha doğal bir görünüm için damla protez en mantıklı seçim oluyor. Göğüs kafesi uzun olan kişilerin daha estetik görünmesinde etkilidir.

Protez Uygulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle yuvarlak silikon damla silikona göre daha birleşik mi sorusunu soranlara yanıt vermek gerekiyor. Bu aşamada göğüs yapısına göre etkili bir durum olsa da yuvarlak silikon genel olarak damla silikona göre daha birleşik olur. Bu silikonun yarım küre şeklinde olması ile alakalı olacaktır. İlk olarak silikonların genel olarak meme kıvrımına yerleştirilmesi gerekiyor. Bu sayede oluşacak iz hiçbir şekilde görünmüyor ve daha estetik bir görünüm sağlanıyor. Aynı zamanda silikonun genel olarak kas altına yerleştirilmesi uygun oluyor. Bunun nedeni ise silikonun ele gelmemesini sağlamak olacaktır. Genel olarak kişinin boyu, kilosu, vücut yapısı, ve şahsi tercihi seçim yaparken etkilidir. Ancak yuvarlak silikon damla silikona göre daha birleşik mi sorusu için verilen yanıt olumlu yönde oluyor. Kişiler de genel olarak bu sorunun yanıtına göre bir seçim yapmayı daha uygun buluyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA